Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valóban rosszul viszonyulok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban rosszul viszonyulok a feleségemhez?

Figyelt kérdés
Előre is megköszönném tanácsaitokat,amit főként hasonlót már átélt személyektől várok.Tehát,feleségemmel pár éve költöztem össze.Jól indult minden,sajnos mostanra veszekedésekkel telnek napjaink.Ha nem is eleinte,már jó ideje zavarja hogy a már férjezett lányomnak mesélek el dolgokat,figyelembe veszem a véleményét.Feleségem szerint mindent vele kellene egyeztetnem ami engem is érint.Rosszul esik neki hogy lányommal tulajdonképpen jobban megértem magam mint vele.Végül is ez annyiban igaz hogy lányommal teljesen egy hullámhosszon vagyunk,ő ismer engem és képes megérteni álláspontjaimat.Ez neki könnyen megy,az ö véleménye a dolgokról hasonló. Családról,szabadidőről,munkáról,kötelességekről,politikáról kapcsolatos nézetei is hasonlóak.Feleségem ellenben sokszor variál,más szemszögből látja a dolgokat,más véleményen van.Egy ideje elkezdett veszekedni velem hogy vele miért nem vagyok pont olyan kedves mint lányommal.Egyszerűen azért,amíg lányom megért és ért,addig feleségem egyre inkább akadékoskodik.Lassan nincs is kedvem vele beszélgetni hiszen egyre gyakrabban összeveszünk.Mindig azt nehezményezi miért nem beszélgetünk gyakrabban.De így?Szeretem,de gondolkoztam már a váláson,habár soha nem volt célom.Szerinte én rosszul állok hozzá mint feleséghez.Mi a véleményetek?49/f
2021. jan. 19. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/87 anonim ***** válasza:
90%
Tehát nem tudod elviselni az eltérő véleményt. Gondolom, az előző feleségedtől is ezért váltál el. Vagy ő a gyerek anyja?
2021. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/87 anonim ***** válasza:
91%
#8- as írt egy használható, nagyon értelmes választ.
2021. jan. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/87 anonim ***** válasza:
20%

Szóval a feleség normális... Egy normális felnőtt ember nem féltékeny a társa gyernekére, legyen az kicsi, vagy nagy (felnőtt)!!!

Ő egy másik nőt lát benne. Ez nektek normális???

Hát, sok itt a gond hölgyek. Bele sem merek gondolni miket varialtok ti az életetekben, ha már/még itt tartotok...

2021. jan. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/87 A kérdező kommentje:

Igen,előző feleségem a lányom anyja.Nem emiatt váltam el tőle.

Átgondolom amit írtok,gondolkozom hogyan tudnék változtatni.

Bár nem értem miért ne beszélhetnék akármikor a saját lányommal.

Viszont egy kérdést még feltennék: Miért baj az ha a családdal kapcsolatos dolgokat a lányommal egyeztetem,ezt azért teszem mert ő tudja kinek mi a gondja,kinek mikor jó bármi.

Feleségem jóval később csöppent ebbe a családba,emiatt nem is tudja felmérni a családtagok igényeit.Szerintetek ez is probléma?

Mert feleségem nehezményezi miért nem vele beszélem meg az ilyen dolgokat is.Én elmondom neki természetesen,de csak a lányomhoz próbálok igazodni aki tudja az összes családtag elvárásait.Elnézést ha ismételtem magamat valamiben.

Az eltérő véleményt el tudom viselni,csak az akadékoskodást nem.

2021. jan. 19. 18:55
 15/87 anonim ***** válasza:
98%

"lányommal teljesen egy hullámhosszon vagyunk, ő ismer engem és képes megérteni álláspontjaimat" - ideális esetben ez a feleségeddel is így van. Amúgy értem én, hogy könnyebb és gördülékenyebb úgy megoldani a problémákat, ha mindenki egyetért, nade ha a feleséged pont nem ért veled egyet, akkor mégis mit csináljon? Hallgasson és húzza meg magát, mert a te családod többségben van? Nyilván ha ezt várod el tőle, és ezt ő érzi, akkor bizony "akadékoskodás", veszekedés lesz belőle.

Amúgy a leírtak alapján én úgy érzem, hogy a feleségeddel azért romlik szép lassan a kapcsolatod, mert mintha kihagynád a családi dolgokból. Mármint beszámolsz neki mindenről, de csak közlöd vele a kész tényeket (gondolom), a döntési folyamatba viszont nem vonod be, azt a lányoddal intézed. Amivel semmi baj nincs, ha amúgy is ő van jobban képben, ugyanakkor így a feleséged joggal érezheti azt, hogy ő csak másodrendű szereplő a kapcsolatotokban, a családban, kb mint amikor az öt évesnek mondod, hogy akkor hétvégén 11-re megyünk a nagyihoz, őt sem fogod megkérdezni, hogy mit gondol a programról, jó lesz-e neki.

2021. jan. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/87 anonim ***** válasza:
98%

1. Szerintem nem sokan mondták, hogy ne beszélgess a lányoddal. Szerintem (a 3-as válaszoló vagyok) tök jó, hogy beszélgettek, én irigylem a kapcsolatotokat, jó lenne ilyen viszony a szüleimmel. Itt a legtöbben azt mondták, hogy beszélgess a feleségeddel IS! Aki elvileg a társad.

2. A válaszod alapján eléggé úgy tűnik, mintha a feleségedet nem tekintenéd a család részének. Csak a lányodhoz igazodsz.

3. Eléggé úgy tűnik, hogy nem bírod elviselni a tiedtől eltérő véleményt, mert folyamatosan azt hangsúlyozod, hogy a lányoddal beszélsz, mert ugyanazt mondja, amit te. Ergo te most a saját véleményedet szeretnéd más szájából is meghallani?

4. Ha meg akarod menteni a házasságot, igenis tessék leülni a feleségeddel beszélgetni. Kérd meg, hogy most ne veszekedjetek, hanem higgadtan beszéljetek a konfliktusokról, te mondd el normálisan azt, hogy téged mi bánt, és hallgasd meg őt! Aztán keressetek együtt megoldást. Nem az ellenséged, hanem a társad, aki a leírás alapján eléggé úgy érzi, hogy nem tekinted annak. Ha nem megy ketten, keresettek párterapeutát, aki segít áthidalni a köztetek lévő szakadékot.


Te, a leírtak alapján nagyjából azt csinálod, mint az anyuci pici fia, csak éppen nem anyukáddal, hanem a lányoddal.


És még egyszer: NEM a lányoddal kell leépítened a kapcsolatodat, NEM vele kell távolítani a viszonyt, hanem a feleségeddel való viszonyt helyretenni.

2021. jan. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/87 anonim ***** válasza:
98%

A feleséged kívülállónak érzi magát.

Jól el vagy a lányoddal, ami klassz dolog, de a feleséged sehogy nem illeszkedik a képbe.

Te sem vagy túl segítőkész, hogy sikerüljön neki.

A régi családod marad a család számodra.

Egy családban mindenkinek meg van a maga helye.

Ez olyan mint két halmaz.

Az egyikben van az új nő a másikban az exed és a lányod.

Te meg középen.

2021. jan. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/87 anonim ***** válasza:
14%
Nem szó sincs ilyenről #18. A feleség kontrollt akar. Aki ilyen szinten akadékoskodik, az fog másban is. Súlyos önbizalom hiány. És tönkre fogja tenni a kapcsolatot. Nem mondom azt, h a kérdező nem tesz hozzá, de ő csak tükör. Ez hölgy sara. Amíg nem dolgozza ezt meg, addig sorra bukfenc lesz minden kapcsolata.
2021. jan. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/87 anonim ***** válasza:
92%
a kérdező maga mondta hogy a feleségével már nem tud kedves lenni, mert az nem fúj egy követ vele, sőt mi több, már a válás is megfordult a fejében. Ez egy öngerjsztő kör, mert a feleséged már érzi hogy nem úgy szereted mint régen, nem hallgatod meg, nem támaszkodsz rá, nem vagy vele kedves. Elindultatok a lejtőn, ami már többről szól, minthogy a lányoddal beszélgettek. Ha a második házasságod is kudarc lesz, akkor már veled van a baj, ne is haragudj.
2021. jan. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/87 anonim ***** válasza:
52%

19 Lehet te látod jól.

Nem vagyok ilyen helyzetben, de gondolom nem könnyű a nőnek sem. Nem tudja kezelni, hogy a kérdezőnek nem ő az első.

Szeretne az lenni, de nem tudja ezt hogyan elérni. Nem jó úton van.

18 - voltam.

2021. jan. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!