Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valóban rosszul viszonyulok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban rosszul viszonyulok a feleségemhez?

Figyelt kérdés
Előre is megköszönném tanácsaitokat,amit főként hasonlót már átélt személyektől várok.Tehát,feleségemmel pár éve költöztem össze.Jól indult minden,sajnos mostanra veszekedésekkel telnek napjaink.Ha nem is eleinte,már jó ideje zavarja hogy a már férjezett lányomnak mesélek el dolgokat,figyelembe veszem a véleményét.Feleségem szerint mindent vele kellene egyeztetnem ami engem is érint.Rosszul esik neki hogy lányommal tulajdonképpen jobban megértem magam mint vele.Végül is ez annyiban igaz hogy lányommal teljesen egy hullámhosszon vagyunk,ő ismer engem és képes megérteni álláspontjaimat.Ez neki könnyen megy,az ö véleménye a dolgokról hasonló. Családról,szabadidőről,munkáról,kötelességekről,politikáról kapcsolatos nézetei is hasonlóak.Feleségem ellenben sokszor variál,más szemszögből látja a dolgokat,más véleményen van.Egy ideje elkezdett veszekedni velem hogy vele miért nem vagyok pont olyan kedves mint lányommal.Egyszerűen azért,amíg lányom megért és ért,addig feleségem egyre inkább akadékoskodik.Lassan nincs is kedvem vele beszélgetni hiszen egyre gyakrabban összeveszünk.Mindig azt nehezményezi miért nem beszélgetünk gyakrabban.De így?Szeretem,de gondolkoztam már a váláson,habár soha nem volt célom.Szerinte én rosszul állok hozzá mint feleséghez.Mi a véleményetek?49/f
2021. jan. 19. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/87 anonim ***** válasza:
100%

64-es vagyok.

Elnézést a keményebb stílusért, de úgy éreztem, hogy te nem tanácsot kérsz itt, hanem megerősítést.


Amit gondolok: túl sokszor volt túl hangsúlyos a lányod, mint téma és mint résztvevő az ő életében is, és elege lett. Ez a reakció, amit te most kapsz, valszeg nem egy hónap alatt alakult ki.

Nyilván, a feleséged már a legkisebb dologra is ugrik. Írtad, h az elején minden tök jó volt.

Féltékeny a lányoddal való sokkal jobb kapcsolatodra, ez rohadtul frusztrálja és dühíti, gondolom aztán rajtad éli ki.


Ezt kéne megbeszélni, de nem arra hegyezve ki, hogy ti mennyire különböztök (bezzeg a lányoddal meg..blabla -na, ezt is hagyd ki), hanem hogy őt mi bántja, had mondja el, ne szólj közbe, hallgasd végig. Majd higgadtan, hogy oké, mit javasol, hogy oldjátok meg, hogy a kecske is jóllakjon..


Szerintem ezt csak így lehet. Biztos lesz olyan amit a fejedhez vág majd, és felmegy az agyvized, de erre készülj fel, hogy ne megint vita legyen belőle.


Gondolom akkor kezdődtek a "problémák", amikor a lányod külön életet kezdett élni.

Az is sejthető, hogy nem igazán kedvelik egymást.

Itt a feleségednek is engedni kell nyilván, mert két tűz közé kerültél, de itt nem csak a feleséged a ludas (a 'már megint', meg a 'nincs bajom' hisztik), de ebben vastagon benne vagy te is.


Redukáld le egy egészségesebb szintre a lányoddal a kapcsolatod, mert a feleséged reakciói, az itteni megnyilvánulásaid, és erre a hozzászólások is azt mutatják, ha te inkább hozzá húzol, és túl sok vagy. A 'mi egyformák vagyunk', 'ugyanúgy gondolkodunk' stbstb ez csak duma, amivel magyarázod ezt az egészet.

Írom ezt úgy, h nekem is nagyon jó a szüleimmel a kapcsolatom, de ebből soha nem volt problémánk a férjemmel, pedig ott is nagyon-nagyon különbözik a két család habitusa. Sőt, az én családom hasonlóan familiáris, mint a tiéd, a férjemé teljesen az ellentéte.



Még egyszer, elnézést a stílusért, DE néha nem árt, ha valaki felráz (és a válaszadók többsége azt próbálja).

2021. jan. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/87 A kérdező kommentje:
64-es kedves vagy.Nehezen tudunk erről beszélni a feleségemmel,nagyon hamar összekapunk a témán.Azt már többször említette hogy úgy érzi ő nem számít a lányomnak mert nem az anyja.Ezt abból is érzi hogy szerinte kihagyjuk minden döntésből.Ezért zavarja a lányommal való jó viszonyom,mert szerinte amiatt nem tudom eléggé szeretni őt.Nos mit lehet erre mondani?A lányom legfontosabb az életemben,nekem akkor jó ha neki is jó.Melyik apa nem húz a lánya felé?Szeretem a feleségem,nem gondoltam volna hogy neki a lányommal való kapcsolatom,törődésem akkora probléma lesz.Mindig azt mondja,miért nem beszélgetek vele is ugyanúgy.Hát kinek van így kedve?Értem mit mondasz kedves 64-es,de nem fogom lányomat kevesebbet keresni telefonon sem azért hogy a feleségemnek jobb legyen.Nekem és a lányomnak is úgy jó a viszonyunk ahogy eddig volt.Borítsam ezt a feleségem miatt?A lányommal jóval ritkábban találkozom,normális ha olyankor az ő igényeihez igazodom.Ami mindig egyezik is az enyémmel.Ilyen esetekben megértést várnék feleségemtől,bár mostanában nincs türelmem ezt kedvesen elmagyarázni már neki valóban.
2021. jan. 27. 20:10
 73/87 A kérdező kommentje:
Tehát a gyakorlatban nehéz lenne kivitelezni ami tanácsokat kaptam.
2021. jan. 27. 20:11
 74/87 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hagyjuk kérdező.

Ugyanazokat mondod el újra és újra. Hiába próbáltak itt sokan tanácsot adni neked, nem érted. Vagy nem AKAROD érteni. Csak megerősítésre vársz, úgyhogy itt van: természetes, hogy a lányod az első a számodra. Hagyd el a feleséged, mert az az álnok nő nem képes megérteni, hogy nem tudod kihúzni a lányod s.ggéből a fejed. Jobban járnál nélküle, mert a végén majd nem tudnál csak 2 naponta egy órát telefonálni a lányoddal. Szerintem is megoldás lenne a költözés. Gondoltál már arra, hogy nagyapa leszel? Hogy fogja szegény lányod bírni az apukája nélkül, egy kisbabával? Ezt nem teheted meg vele.

2021. jan. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/87 anonim ***** válasza:
100%

Azèrt nehèz, mert te semmin nem akarsz változtatni. Neked minden úgy jó, a felesègednek ugyan nem, de az meg mit èrdekel.

Ès nem, nem normális, hogy csak a lányod hozzá igazodva, csak mert ritkábban látod.

Ritka önző ember vagy, nem való neked párkapcsolat. A lányod falu is csak azèrt jó annyira a viszonyod, mert egyet èrtetek.

2021. jan. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/87 A kérdező kommentje:

Udvarias maradok,de tisztázzunk valamit.Nem két naponta egy órát telefonálok a lányommal,csupán egy héten két-háromszor.És azért nem egy órát.Nem költöznék a lányomhoz,örülök hogy van férje és boldog.Abszolút nem életképtelen.Egy nagyon értelmes és normális ember,ezért is tudok vele ugyanilyen normálisan elbeszélgetni.Mivel a feleségem variál és akadékoskodik,plusz nem ért velem egyet dolgokban,vele gyakran vitával végződik a beszélgetésünk.

Leginkább szerettem volna tanácsot hogy javuljon ez a helyzet feleségemmel,csupán nem olyan áron hogy a lányommal mindeközben rosszabbodjon.A legtöbb kapott tanács alapján nem tudnám azt az időt amit a lányomra szánok úgy tölteni ahogy neki és nekem pont megfelelő.

2021. jan. 27. 21:33
 77/87 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Akkor nincs megoldás, váljatok el.

Ha nem vagy hajlandó kompromisszumra, akkor nem működőképes a dolog. Nyilván a feleséged is alkalmazkodik, mert eddig is eljárt veled látogatóba. Viszont egyre kevésbé tetszik neki a dolog (jogosan), így ne várd, hogy még többet le fog nyelni.

Neked sem kötelező engedned a lányoddal való kapcsolatodból, de akkor nem illetek össze.

Hadd meséljek el neked valamit. A szüleim elváltak még tini koromban. Eleinte nagyon jó volt a kapcsolatom faterommal, aztán egyszer átmentem hozzá és kiderült, hogy együtt él egy nővel. Több, mint 10 év telt el, a felesége azóta sem a szívem csücske. Nem illenek össze, buta a nő és lehúzza apámat. Akkoriban megromlott a kapcsolatom apámmal. Szoktunk beszélgetni 1-2 havonta, pár havonta meg látogatjuk is egymást, de ennyi. Nem akarok időt tölteni a feleségével és szinte biztos vagyok benne, hogy ő sem velem, csak próbál jópofizni faterom előtt.

VISZONT! Apám nem velem él. Ha nem lenne senkije sem lennénk együtt sülve-főve. Nekem is van férjem, bőven elég a vele töltött idő pár havonta. Apám beteg volt. Nem én maradtam otthon ápolni, hanem a felesége. Nem én szolgáltam ki őt hetekig, hanem a nő.

Értem én, hogy jó kapcsolatot szeretnél a lányoddal. Ez példaértékű. De ha bármi baj történik, nem biztos hogy el fog tudni szakadni a munkájából és a családjától, hogy veled legyen. Becsüld meg, hogy van feleséged és nem magányosan élsz. Gondold át a dolgokat, mennyire vagy TE kompromisszumképes. Megérné egy picit kevesebbet telefonálni a lányoddal, vagy kevesebb napra menni hozzá, vagy ha már mentek, akkor várost nézni a feleségeddel, azért cserébe, hogy ő holtáig tartó szerelmet fogadott neked?

2021. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/87 anonim ***** válasza:
100%

Kaptál tanácsot, nem egyet, sajnos azonban elutasító vagy. A helyzet akkor fog javulni, ha elváltok a feleségeddel, így nem lesz vita és a jó viszony is megmarad a lányoddal. Egyik szempont. Vagy egyik tanács.


Másik:

Én úgy gondolom, hogy ugyanezeket a köröket futod le a feleségeddel is, mint itt, ugyanazokat mondod, nem engedsz, makacs vagy, hosszú távon nagyon nem jó. Én spec most untam meg (magam ismételgetni, és uazokat a válaszokat olvasni).

Vele is huzavona megy, senki nem enged, marad az utálkozás. Vagy, hallgasd meg, amit mond, és legyél vele is olyan kedves, mint a lányoddal.


Ha változtatni akarsz a helyzeten, ne tőle várd a változást, először változtass te. Ha egy értelmes nő a feleséged, akkor ezt észre fogja venni és értékeli (ő is változtat).

Őszintén szólva azonban nem tartalak túl intelligens párosnak titeket, ezt már réges rég le kellett (lehetett) volna beszélni értelmesen.



Harmadik:

Ha szakmai tanács kell, nem pedig gyakoris közösségi észosztás, akkor menjetek párterápiára.

További sok sikert!

(64-es)

2021. jan. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/87 A kérdező kommentje:

Megpróbálom még egyszer megértetni veletek a lényeget.

Lehetséges hogy makacs vagyok,de mindig kiálltam a véleményem mellett ha helyesnek tartottam.Több mindent értettem abból amit írtok,értem azt hogy feleségem nem bírja elviselni a lányommal való jobb viszonyomat. Leginkább azt sérelmezi hogy vele mindig kedves vagyok.Hogyne lennék amikor lányom is az velem.

Azt sem tudom megoldani hogy a lányomat is érintő dolgokat (pl.odautazás és ottlét,vagy ha ő jön férjével)ne vele beszéljem meg.Így szoktuk meg,rosszul is esne neki.

Ha meg is fordult a fejemben a válás,nem ez a célom.Szeretem a feleségemet,de ezek a gyakori viták felőrlik kapcsolatunkat.

Ha rátok hallgatok és jobban alkalmazkodnék hozzá,(tehát őt kérdezném mikor menjünk és meddig a lányomhoz)az hogyan nézne ki?Akkor meg a lányom gondolhatná hogy nem fontos már annyira nekem.

Kérdést azért tettem fel hogy megértsem miért ilyen a feleségem,miért zavarja ennyire a lányommal való jó viszonyom,megismerkedésünk után sokáig jól viszonyult hozzá.Valóban más volt a prioritás,jobban alkalmazkodtam én is hozzá,de ezt örökké nem lehet tartani.Attól hogy van nekem folytatódnia kell a megszokott életünknek is a családommal.

Amit megszoktak tőlem úgy kell viszonyulnom hozzájuk.

Velük is jóba legyek meg feleségemmel is,a kettő nem zárja ki egymást.

Sajnos azt tapasztalom feleségem nem teljesen így gondolja.

2021. jan. 28. 15:21
 80/87 anonim ***** válasza:
100%

Ez az utolsó kommentem, aztán feladom.

Leírták neked, hogy miért haragszik a feleséged. Primitívebben nem lehet leírni: kihagyod a döntésekből, amik őt is érintik. És érintik, mert hiába a te lányod, ő meg a feleséged, házasok vagytok és nem kérdezed meg soha, hogy neki mi hogyan lenne jó.

Ne a feleséged kérdezd meg először. Kérdezd a lányodat. De ne napra pontosan, hanem intervallumot adjon. Aztán mondhatod a feleségednek, hogy a lányod szülinapja szerdán van, te pedig fel szeretnéd köszönteni. Melyik hétvége alkalmas neki? A szerda előtti, vagy szerda utáni? A lányod azt mondja, 2 napra mehettek hozzájuk, mert addig érnek rá. Akkor azt mondod a feleségednek: A hétvégét arra szánjuk, hogy Piroskát felköszöntjük. Hogy lenne jobb neked, pénteken elindulunk, ott leszünk pénteken és szombaton, majd vasárnap még elmegyünk kettesben kikapcsolódni, vagy csak szombat reggel megyünk, vasárnap délután jövünk és hazafelé beugrunk egy étterembe?

Azt meg hogy gondoltad amúgy, hogy a lányoddal megbeszéled, hogy átmennek hozzátok, a feleségeddel közösen lakott lakásba és a feleségednek ebbe SEMMI beleszólása nincs? Mi van, ha azon a héten hosszú volt minden napja és pihenni szeretne? Mi van, ha nincs kapacitása kitakarítani a lakást, meg vendégekkel foglalkozni? Ez a MINIMUM, hogy a feleségedet kérdezed meg először, hogy neki mikor jó a lányodék fogadása. A lányodék meg alkalmazkodjanak egy kicsit.

De ezek felesleges dumák, le is írtad, hogy jajj amúgy nem akarsz válni, de tenni sem akarsz semmit. Akkor folytatódjon a kis családoddal a mindennapi életed. Ennek eddig sem volt a feleséged a része.

2021. jan. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!