Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Valóban rosszul viszonyulok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban rosszul viszonyulok a feleségemhez?

Figyelt kérdés
Előre is megköszönném tanácsaitokat,amit főként hasonlót már átélt személyektől várok.Tehát,feleségemmel pár éve költöztem össze.Jól indult minden,sajnos mostanra veszekedésekkel telnek napjaink.Ha nem is eleinte,már jó ideje zavarja hogy a már férjezett lányomnak mesélek el dolgokat,figyelembe veszem a véleményét.Feleségem szerint mindent vele kellene egyeztetnem ami engem is érint.Rosszul esik neki hogy lányommal tulajdonképpen jobban megértem magam mint vele.Végül is ez annyiban igaz hogy lányommal teljesen egy hullámhosszon vagyunk,ő ismer engem és képes megérteni álláspontjaimat.Ez neki könnyen megy,az ö véleménye a dolgokról hasonló. Családról,szabadidőről,munkáról,kötelességekről,politikáról kapcsolatos nézetei is hasonlóak.Feleségem ellenben sokszor variál,más szemszögből látja a dolgokat,más véleményen van.Egy ideje elkezdett veszekedni velem hogy vele miért nem vagyok pont olyan kedves mint lányommal.Egyszerűen azért,amíg lányom megért és ért,addig feleségem egyre inkább akadékoskodik.Lassan nincs is kedvem vele beszélgetni hiszen egyre gyakrabban összeveszünk.Mindig azt nehezményezi miért nem beszélgetünk gyakrabban.De így?Szeretem,de gondolkoztam már a váláson,habár soha nem volt célom.Szerinte én rosszul állok hozzá mint feleséghez.Mi a véleményetek?49/f
2021. jan. 19. 17:36
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/87 anonim ***** válasza:
100%
Dugnád a lányod, ha nem lenne társadalmilag elítélendő?
2021. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/87 anonim ***** válasza:
100%
Azèrt kell neked is alkalmazkodnod, mert a feleséged az èleted társa jelenleg, ezért elsődlegesen vele kellene megbeszèlned a dolgokat. Megbeszèlni, ès nem kèsz tènyek elè állítani, mint egy gyereket. Mivel ezek a kèrdèsek őt is èrintik. Nagyon nem mindegy, hogy mikor, hány napra, hova mentek, vagy mire megy el a családi kasszából. Mièrt is kellene neki mindenre bólogatnia, ès 100%-ban úgy cselekedni, ahogy te mondod? Mert a te családod? Ès akkor mi van? Egyèb èrv? Gondolkozz már kicsit! Neked fordított esetben ugyanez hogy esne?
2021. jan. 20. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/87 anonim ***** válasza:
100%
"felajánlott már kompromisszumos megoldások egy-két problémánkra,csakhogy nekem akkor engednem kellene abból amit szeretnék.Ez hosszútávon nekem nem jó." - kifejtenéd ezt a példádat bővebben kérdező? Vhogy van egy olyan érzésem, h itt többről van szó, h hány napra mennek ünnepelni és mit visznek ajándékba...
2021. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/87 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan mi az az említett egy-két probléma, amiben kompromisszumot ajánlott?
2021. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/87 A kérdező kommentje:

Mondjak példát?Mivel nem szeretném teljesen kibeszélni a kapcsolatunkat,maradnék a már említett házassági évfordulónál.

Tehát a lányomnak közeledik a házassági évfordulója.Természetes hogy vinnék neki ajándékot.Az is természetes számomra hogy vele beszélem meg mikor ér rá,nyilván hétvégi napra amikor a feleségem sem dolgozik.Megkérdezem mit szeretne leginkább kapni,így elkerülhető hogy hülyeségeket vegyek neki amire nincs is szüksége.Ezenkívül én szeretnék nem 1 hanem 2 napra menni ha már kimozdulunk.

Sajnos ilyesmin veszünk nagyon össze feleségemmel.Mert neki mindennel baja van.Miért nem kérdeztem meg őt is,miért csak a megbeszélt tényeket közlöm,miért nem vele választok ajándékot...ilyesmi.

Hogy milyen kompromisszumot ajánl fel?Például azt hogy eljön velem de akkor legyünk kevesebb ideig.Van amikor kéri visszafelé csináljunk városlátogatást ha már úgyis megyünk.

Én ezt korlátozásnak élem meg,ha nekem és a lányomnak is úgy jó hogy több mint 1 napra mennénk,akkor nem értem feleségem miért nem tudja ezt elfogadni,legalábbis alkalmazkodhatna.

Ha nincs semmi más elfoglaltságom akkor feleségem kéréseit is figyelembe szoktam venni.

2021. jan. 21. 14:06
 56/87 anonim ***** válasza:
100%
55 Ne haragudj, de ha minden kommentedet egybevetem , veled van a baj és nem a feleségeddel. Tehát ha visszafelé szeretne egy kicsit ő is kikapcsolódni, az már neked korlátozás. Neked nem való társ, egy végtelenül önző, korlátolt ember vagy. Igen, válj csak el tőle, hadd találjon már egy normális férfit.
2021. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/87 A kérdező kommentje:
Félreérted ne haragudj.Nem az a baj hogy ki akar kapcsolódni,az a baj hogy le akarja rövidíteni a lányomnál töltött időt.Kikapcsolódni máskor is lehetne.
2021. jan. 21. 14:28
 58/87 anonim ***** válasza:
100%
Nem úgy van az, ő is szeretné jól érzeni magát. Olvasd már magad vissza és tedd magad kicsit az ő helyébe...
2021. jan. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/87 anonim ***** válasza:
100%
Hát itt egyértelműen veled van a baj.Az a kérdés,hogy a feleséged meddig tűri ezt?
2021. jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/87 A kérdező kommentje:
Nem értelek titeket.Miért nem tudja jól érezni magát ha a lányomékhoz megyünk.Hiszen egy család vagyunk.Az a normális ha néha időt töltünk együtt,és jól érezzük magunkat.
2021. jan. 21. 15:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!