Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Háztartásbelinek lenni gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Háztartásbelinek lenni gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Pár hónapja felmondtam a munkahelyemen, mert tönkretett idegileg. A férjemmel megbeszéltük, hogy most pihenek néhány hónapot, aztán keresek állást.


Viszont látva a pozitív változásokat, mindketten átértékeltük és úgy gondoljuk, hogy az sem lenne ördögtől való, ha itthon maradnék, mert amióta szabad vagyok, folyamatosan finomakat főzök, ragyog a lakás, van időm magamra, fogytam egy csomót, rendesen alszom, felvirágzott a nemi életünk, stb.


A munkahelyem általában annyira leszívott agyilag (+hatalmas felelősség), hogy miután hazajöttem, sokszor csak ültem a kanapén estig, aztán arccal előre az ágyba, szex alig volt, ritkán főztem, össze-vissza ettem, híztam is...


A férjemnek pedig azt tetszik most, hogy munka után csak a pihenésre, közös programokra és az edzésre kell időt szánnia, korábban meg mindenben segítenie kellett.

Szóval most úgy érezzük, hogy ez win-win helyzet. Anyagi problémánk nincsen, nem vagyunk gazdagok, de ketten elvagyunk az ő fizetéséből és még félre is tudunk rakni egy keveset minden hónapban.


Nem vagyok az a bepunnyadó fajta, soha nem unatkozom: a háztartás vezetésén kívül tanulok itthon nyelvet, olvasok, jógázom, sokat edzek, sétálok, biciklizek, gyesen lévő barátnőimnek segítek a gyerekekkel, szüleimnek is segítek, amiben csak tudok, stb.)


Mi a véleményed erről az életstílusról?

Szerinted hosszútávon ez tartható? Hitelünk nincs, a lakás a páromé, gyerekünk nem lesz, szóval a havi kiadásaink nem fognak nőni (és amúgy mindketten egészséges mértékben takarékoskodó típusok vagyunk).



2021. aug. 31. 14:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 A kérdező kommentje:
Csak a tisztánlátás végett: mindenben kivette a részét a párom és amúgy most is ezt tenné, modern férfi, főzni is tud pl. és nem szolga kell neki csak mivel szabad vagyok, ezért nyilván napközben megcsinálok mindent, hogy mire hazaér, neki már ne kelljen mosogatni pl.
2021. aug. 31. 15:01
 12/76 anonim ***** válasza:
33%

De miért kellett ezt megkérdezni? Unatkozol otthon, és vitatkozni akarsz?


Ha nekem a férjem a fél fizetését a házvezetőnői szolgáltatásimért átküldené, nyomorultul érezném magam, és imádkoznék, hogy álmomban haljak meg.


Most jobb?

2021. aug. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 A kérdező kommentje:

Nem kötök semmilyen szerződést a nénikkel, mert vannak rokonaik, csak máshol élnek, én nem szándékozom kifúrni az unokákat...

Ha véget érne a házasságunk, amire az esély nagyon kicsi, akkor visszamennék dolgozni, + van kb. 3 hónapra elég tartalékom.

2021. aug. 31. 15:05
 14/76 A kérdező kommentje:
12: mert kíváncsi voltam mások véleményére, de az eszmecsere mint olyan, nem létezik ebben az országban, a vitakultúránk a béka segge alatt. Én elfogadom amúgy mindenki véleményét és ha neked az, hogy reagálok a hozzászólásokra - esetleg kiegészítem az alap leírást, mert a hozzászólások alapján kimaradt valami -, az bántó vagy irritáló, azt őszintén sajnálom.
2021. aug. 31. 15:08
 15/76 anonim ***** válasza:
88%

Nekem alapvetően ezzel a felállással nincs semmi bajom - ellátod a házimunkát, nem vásárolgatsz meg facebookozol egész álló nap, egészségtől, örömtől kicsattanóan várod a párod... és neki is szimpatikusabb ez.


Viszont azért én ebbe a magam részéről nem szívesen mennék bele, mert ha esetleg váltok (ma már sosem lehet tudni)... igaz, hogy viszed a közös vagyon felét, de azt hamar fel lehet ám élni, utána meg ott állsz a munkaerőpiacon hatalmas lyukkal az életrajzodban, amire max. a nyelvtanulást lehet beírni mint munkakeresés szempontjából hasznos időtöltést... az azért nem egy jó start. Én azért ezt megggondolnám - ha mást nem, vmi időszakos munkát keresni, havi pár órás munkát keresni (vagy megbeszélni pl. az idősekkel, hogy beírhatod az életrajzodba, hogy beteggondozó).

2021. aug. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
80%
És igen, az nem úgy működik, hogy "hát ha elválunk, szépen visszamegyek dolgozni"... azért nem olyan könnyű manapság.
2021. aug. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 A kérdező kommentje:
A fél fizetését egyébként a költségek fedezésére küldi át (étel, tisztítószer, stb.), nem a szolgáltatásaimért.
2021. aug. 31. 15:10
 18/76 anonim ***** válasza:
75%

Én vitatkoznék, csak nem kapok választ. Mi értelme ennek? Nem vagy magadban biztos? Akarsz negatív/pozitív példákat.


Engem ez azért érdekel, mert naponta hozok döntéseket, de életemben nem jutott eszembe, hogy "hmm, vajon a gyakorin mit szólnak az életemhez?"

2021. aug. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
19%

7# Kérd. Te írtad, hogy mik a szerinted értelmes elfoglaltságok, úgyhogy az bőven kimeríti a nagy büdös semmittevés fogalmát. A szüleid segítése NEM jótékonykodás.

Mindegy. Még egy semmittevő a világban. Engem nem izgat.

2021. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 A kérdező kommentje:
18: A család, a barátok és ismerősök véleményét már ismerem és gondoltam, hogy idegenek véleményét, tapasztalatát is szívesen elolvasnám. Persze a fontossági sorrend is így van abban, hogy kinek mennyire adok a véleményére. De ha szerinted nincs értelme megkérdezni idegeneket, akkor miért írsz egy idegen kérdésére választ? Ugyan azt csinálod, amit én, csak fordítva.
2021. aug. 31. 15:18
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!