Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Háztartásbelinek lenni gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Háztartásbelinek lenni gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Pár hónapja felmondtam a munkahelyemen, mert tönkretett idegileg. A férjemmel megbeszéltük, hogy most pihenek néhány hónapot, aztán keresek állást.


Viszont látva a pozitív változásokat, mindketten átértékeltük és úgy gondoljuk, hogy az sem lenne ördögtől való, ha itthon maradnék, mert amióta szabad vagyok, folyamatosan finomakat főzök, ragyog a lakás, van időm magamra, fogytam egy csomót, rendesen alszom, felvirágzott a nemi életünk, stb.


A munkahelyem általában annyira leszívott agyilag (+hatalmas felelősség), hogy miután hazajöttem, sokszor csak ültem a kanapén estig, aztán arccal előre az ágyba, szex alig volt, ritkán főztem, össze-vissza ettem, híztam is...


A férjemnek pedig azt tetszik most, hogy munka után csak a pihenésre, közös programokra és az edzésre kell időt szánnia, korábban meg mindenben segítenie kellett.

Szóval most úgy érezzük, hogy ez win-win helyzet. Anyagi problémánk nincsen, nem vagyunk gazdagok, de ketten elvagyunk az ő fizetéséből és még félre is tudunk rakni egy keveset minden hónapban.


Nem vagyok az a bepunnyadó fajta, soha nem unatkozom: a háztartás vezetésén kívül tanulok itthon nyelvet, olvasok, jógázom, sokat edzek, sétálok, biciklizek, gyesen lévő barátnőimnek segítek a gyerekekkel, szüleimnek is segítek, amiben csak tudok, stb.)


Mi a véleményed erről az életstílusról?

Szerinted hosszútávon ez tartható? Hitelünk nincs, a lakás a páromé, gyerekünk nem lesz, szóval a havi kiadásaink nem fognak nőni (és amúgy mindketten egészséges mértékben takarékoskodó típusok vagyunk).



2021. aug. 31. 14:40
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
30%
52Vagyok akkor minden tökéletes.Miért vagy mégis bizonytalan?Gondolom ezért tetted fel a kérdést.Én is azt írtam aTI DÖNTÉSETEK.Eznem olyasmi amít bár mikor
2021. szept. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
30%
61 és vagyok:Bocs hogy félbeszakadt .Azt akartam írni bármikor változtathadsz rajta ha úgy érzed.
2021. szept. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 A kérdező kommentje:
Nem mondanám, hogy bizonytalan vagyok, inkább csak érdekel mások véleménye is, olyanoké, akik nem ismernek. Köszönöm a válaszokat!
2021. szept. 28. 13:59
 64/76 anonim ***** válasza:
75%

Ahh 🤩🤩🤩

Annyi h nalunk LESZ gyerek igy kell majd dolgoznom!


Anyosodek gondolom hasonloan birnak teged mint engem az enyemek. :D :D emiatt. De latjak hogy a fiuk szeret nem tudnak furni. Igazabol ennyi.

2021. szept. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
88%

Nyilván én is ellennék, bárki el tudja tölteni az időt, nem nehéz dolog. Engem ami zavarna, hogy nincs igazi társadalombiztosításom. Ha mégis lenne gyerek, nem járna semmi pénz, stb. Zsebpénzért a férjhez kell kuncsorogni, mint valami gyereknek. De a legnagyobb baj, hogy válás esetén semmid se lesz, nem a tiéd a lakás, öregszel, a munkaerőpiacról sok év munkanélküliség után egyszerűen kiszorulsz. Válás esetén egyenes út vezet a hajléktalanságba egy ilyen életmód után.

Én biztos hogy legalább egy 4 órás állást elvállalnék valahol. Amellett még nyugodtan lehet egész nap chillezni.

2021. okt. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
26%
Végre valakik akik szintén így gondolják. Nekem is ez az életstílus a szimpatikusabb. Persze akiknek szükségük van a két fizetésre azt is meg lehet érteni. Így viszont mindenkinek könnyebb. Nem akarom elhinni, hogy a férfiaknak nem jobb ha terülj terülj asztalkám, tisztaság meg csinos, kedves asszony várja, mintha lestrapált, morcos, meg a félig rá váró háztartás.
2021. okt. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Átmenetileg nagyon jónak tartom és a sok munka után rád fér a pihenés, feltöltődés, de az önmegvalósítás, a siker érzése így elmarad.

Másrészt jó dolog a kimozdulás. Akit én ismerek és csak háztartásbeli, talán fél évet dolgozott eddig egész életében és 40 éves, ő nagyon be van szűkülve. Kellenek az emberi kapcsolatok, ha így élsz hosszú távon, akkor arra figyelj, hogy tartozz valahova, valamilyen klubba, vagy egyletbe, vagy valahova, ahol része lehetsz egy közösségnek, egy csapatnak.

2021. okt. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
100%

Átmenetileg ez nagyon jó, de nem hosszú távon.

Mondom úgy, hogy már láttam hasonlóra példát. Ott a nő egy magánsuliban tanított, amibe leginkább a férj öntötte bele a pénzt és amikor csomó szülő panaszkodott, meg végül szülni is elment a nő, beköszöntött a kapuzárási pánik a "drága férjnél". El is váltak, a nő úgy távozott, ahogy jött: csupasz valaggal, végül valami kommunába vonult el egy időre. A férj elvett 40 évesen egy 21-22 éves jogász csajt, nagy csinnadratta keretében. Meglep, ha azt mondom, hogy a csajszi még a hapsi akkor 18 éves fiával sem jött ki, nem,hogy az 5-6 éves kisfiúval és a férjet falhoz qrta a válás? Pláne, hogy az autószalonja is tönkrement és egy ideig masszív piás volt. Mára már felépült, szerencsére.

Summa summarum: ha neked jó így, csináld, de ahogy a fenti ábra is mutatja, saját megtakarítással. Nem közös, saját, mert bármi történhet és akkor nyista férj fél fizuja és hiába nem költesz sokat, ha ne adj Isten valamiért szétmennétek, nem lehet arra alapozni, hogy majd akkor is ad egy minimális összeget.

2021. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
85%
Pár hónap pihenésnek én is örülnék, de ha örökre így maradna a helyzet,akkor miért tanultam ennyit? Mi lesz a hozzáadott értéke a napjaimnak? 80+ évesen majd ha átgondolom az életem a legnagyobb teljesítménynek azt tartom majd, hogy finomakat főztem a pasimnak?
2021. okt. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 Kései Sirató ***** válasza:
100%

A TB-t is a férjed fizeti?

Azért legalább valami kevéske bevételed jó lenne, ha neked is lenne. Meg a lelki egyensúlyhoz is kelleni fog a munka, a fontosság érzése, az, hogy valahol számítanak rád. Én azt javaslom, hogy keress valami olyan munkát, ami nem annyira megterhelő, mint ahol eddig dolgoztál!

2021. okt. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!