Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek is halálra itélt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek is halálra itélt az a házasság, ami az első, hosszútávú kapcsolatból születik? Illetve ha csakis vele volt szexuális kapcsolat házasság előtt?

Figyelt kérdés
Sokak szerint ki kell élni magunkat, főleg szex terén. Van itt olyan, akinek esetleg az első hosszútávú kapcsolatából lett házasság, gyerek és még mindig együtt vannak?
2014. jan. 27. 17:01
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
60%

Őszintén megvallva én nem ismerek olyanokat, akik az első szerelmükkel maradtak volna, inkább olyanokat, akik 15-16 évesen jöttek össze, később össze is házasodtak, aztán 30-40 évesen váltak el.

Ettől még biztos vagyok benne, hogy vannak olyanok, akik az első szerelmükkel élik le az életüket.


Egyébként szerintem nem von le egy jó kapcsolat értékéből, hogy az első szerelemből alakult ki, vagy nem az elsőből, csak nem vagyunk egyformák. Van, aki hamarabb vágyik tartós kapcsolatra, vagy hamarabb találja meg a párját, van, aki később.

2014. jan. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
60%
Mi 4 éve vagyunk együtt. A párom előtt volt egy rövidebb 5 hónapos kapcsolatom,de akkor még nagyon fiatal voltam. Aztán jó pár év kimaradt. De nekem a párom volt az első a szex terén,akkor voltam 20 éves és nagyon örülök,hogy így alakult. Idén nyáron lesz az esküvőnk. :) Babát pedig néhány éven belül szeretnénk. :)
2014. jan. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
62%
Az meg a másik, hogy ez a kiélés akkora hülyeség, lehet hogy akkor meg a sokadik, a "tökéletes" partner fogja azt mondani, hogy neki meg nem kellünk, mert 2726332 emberrel d_ugtunk, csak úgy, heccből. Ismerek ilyeneket, akiknek bizony nem tetszik, ha "agyonhasznált" a barátnőjük. Akkor meg? Egyébként egyáltalán nem halálra ítélt, egyénfüggő a dolog.
2014. jan. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
79%
Itt senki nem azt írta, hogy minden jött-mentnek tegyük szét a lábunkat, mert csak úgy találhatjuk meg az igaz szerelmet. Hanem, hogy fontos ,hogy minél több emberrel kerüljünk kapcsolatba(pl. randik, flörtök),hogy ez által saját magunkat is kiismerjük. Bár tény ez is egyén függő. Valaki ezt nem tartja szükségesnek, vki pedig igen.
2014. jan. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
36%

12-es vagyok,-nekem attól megvoltak a randik és a flörtök,hogy nem másztak a pasik a számba vagy a fehérneműmbe.(Mert én nem akartam.)Beszélgettünk,hülyültünk,táncoltunk,eljártunk sportolni stb.-a legmenőbb és legvagányabb srácok sem erőszakoskodtak az miatt,hogy nem volt szex.

Legtöbben büszkék voltak,hogy velük vagyok,persze aki ennél komolyabbat akart annak nyíltan megmondtam,hogy nem.

Azt sem értem,hogy a szűz lányokat miért kategorizálják be,ilyen" csúnya Betti"típusnak-' Á szűzen ment férjhez-biztos ronda,vagy béna,vagy stílustalan... -Hát nem,alakom és öltözködésem,cserfességem alapján a legtöbb pasi el sem hitte,hogy szűz vagyok,csak nevettek...-többek között a férjem is hitetlenkedett először,de mikor rá jött,hogy nem mellébeszélek,(kb:másfél hónap)-már tervezgette magában,hogy el vesz feleségül,ezután 17-hónapra vesztettem el a szüzességem a nászéjszakán.

2014. jan. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes, hogy a kérdező hozzászólására nem reagált senki. Kérdező, én óva intenélek az azonnali "visszacsinálástól".

Őszintén szólva (és tapasztalat alapján beszélek), nehezen tudom elképzelni, hogy a párod/exed igazat mond.

Nincs a világon olyan férfi, aki egy jól működő kapcsolatot felrúg a semmire. Sajnos sokkal inkább valószínűbb, hogy nem jött neki össze és most bepánikolt. Vagy tényleg nem volt másik nő, de azt hitte, 5 perc alatt talál minden ujjára egyet, és most rájött, hogy nem, és ha nincs ló, jó a szamár is.


Sajnos az ilyen újrakezdések kevés kivétellel katasztrófával végződnek. Gondolom, hogy megbántott a szakítással (viszont legalább nem aláztátok porig egymást). Meg tudod-e ezt neki őszintén bocsátani, és képes vagy-e arra, hogy SOHA nem hozod ezt fel neki? Pl. egy vitában nem fordítod-e ellene? Képes vagy-e úgy újrakezdeni, hogy nem rettegéssel töltöd az egész életedet, hogy mikor hagy el újra? Mert ezek kellenének.

Sajnos most már soha nem lesz ugyanolyan, mint régen. Lehet más, lehet jobb vagy rosszabb, de ugyanolyan nem lehet.

És ha nem tudod leküzdeni az innentől már érthető féltékenykedést és félelmet, és mindig a fejére olvasod a bűneit, akkor úgy juttok el majd a szakításig megint, hogy meg is alázzátok egymást.


Szerintem a legjobb az lenne, ha meggyászolnád ezt a kapcsolatot, aztán újrakezdenéd - mással.

De ha vele szeretnél lenni, akkor nagyon megfontoltan adhatsz még egy esélyt, de ne ugorj fejest a dologba. Kérj időt, legyetek "barátok", bizonyítson. Közben talán kiderül, tényleg nem volt-e nő a dologban. Ha még hetek múlva is úgy érzed, hogy ő az igazi, akkor visszafogadhatod. Ha meg nem várja ki, legalább tudod, mennyire gondolta komolyan...


(Ha a "szünetben" volt nője, az elvileg nem megcsalás, hiszen nem voltatok együtt. Számomra ez mégis "legalizált" megcsalásnak minősül. Persze ha volt ilyen.)

2014. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
32%
Tudom, hogy senki nem írta, de mégis, a tapasztalataim szerint sok embernek ezt jelenti. De amúgy az utolsónak is igaza van, a kérdező végülis utána kifejtette már a konkrét kérdését, hát.. én is csak ezt tudom mondani, mint az utolsó. Először is gondold át, hogy kell-e, nézz utána tényleg, hogy nem volt-e nő a dologban. Nálunk nem volt, az én kedves barátom egyszer hirtelen felindulásból (de komolyan-nem volt megtervezett) ezért szakított velem, jó nem mondom, nem volt minden tökéletes, előtte egy bizonyos témán már 2 hónapja veszekedtünk, hol jobb volt, hol rosszabb.. míg végül otthagyott egyik este. Hát rá két órára bőgött már, másnap pedig térden állva könyörgött, hogy fogadjam vissza... én biztosan tudtam, hogy nincs nő a dologban, mármint konkrét, meg mi elég fiatalok vagyunk, szóval csak berezelt kicsit a komoly kapcsolattól (akkor voltunk kb egy éve együtt), de ő utána nagyon bizonyított, hogy velem akar lenni tényleg. Nem tudom nálatok mennyi idő telt el a szakítás és a könyörgés között.. én ezért is fogadtam vissza, meg mert éreztem hogy szeret. Azóta se volt semmilyen nő, és most voltunk két évesek. Nekünk átalakult a viszonyunk, mindenki kevesebbet veszekszik bizonyos dolgok miatt, egyezségre jutottunk. Mondjuk, nekem mondta is mindenki, hogy fogadjam vissza tényleg, szóval... senki se volt ellene. :) Szóval én megtettem:)
2014. jan. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Annyira egy elcseszett helyzet ez, azt hittem ismerem Őt, de a mostani viselkedése alapján nagyon nem. Nem a semmire rúgta fel, azt mondta, hogy kb. 2 hónapja néha azt érzi minden jó, néha azt, hogy szeret, de már nem úgy, ahogy szerinte kellene. Csak ezt szépen elnyomta magában, én semmit sem vettem észre. Azt hittem oké minden, semmi elhidegülés nem volt, se ritka együttlét,semmi arra utaló jel, hogy nem érzi jól magát. Azt mondja most már bánjam, hogy nem szólt, nagyon elrontott mindent. Tudom, hogy sosem lesz már olyan, bennem is megtört valami, a bizalom. Holnap találkozunk, jön a cuccaiért és el fogok neki mondani pár gondolatot. Igyekszem erős maradni, velem többé ne játszadozzon. Van, aki szerint ez akkora csalódás, hogy hiába szeretem, ne egyezkedjek, hagyjam az egészet. De 7 év mégiscsak 7 év, jó páros voltunk. Jó a tanácsod, idő kell és ha még mindig hiányzom neki, érzi, hogy szeret, akkor megpróbálnám helyrehozni. De ha nem, akkor vége :(
2014. jan. 28. 10:57
 29/36 A kérdező kommentje:
Egyébként a szakitása és a teléefonhivása között 4 nap telt el....félek ez csak a bűntudat, komolyan nem tudom mit higyjek. Holnap okosabb leszek, aztán majd alakul valahogy....
2014. jan. 28. 11:09
 30/36 anonim ***** válasza:

Nem halálraítélt. Egyszerűen csak nem mindenki igényli azt, hogy ágyból ágyba ugráljon, és összefeküdjön a fél országgal...


Nálunk a férjemnek én voltam/vagyok az első kapcsolata, csók is , szex is. Mégis nagyon jól működik a házasságunk. Egyszerűen ő olyan típus akinek lett volna lehetősége csajozni, de nem tette mert nem érzelmek nélküli szexet keresett, hanem szerelmet, és az igazit akarta megtalálni.


Nekem ugyan voltak kapcsolataim, de soha nem vágytam sok partnerre. Azért volt több, mert 3 évvel idősebb is vagyok, és kerestem a megfelelőt, aki mellett megállapodhatok. És eltartott egy ideig, mire megtaláltam. Soha nem vágytam kiélésre kifejezetten.

2014. jan. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!