Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A háztartásbeli nőkre fel tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A háztartásbeli nőkre fel tud nézni emberként a férjük? Szerintetek valamit rosszul csinálok, hogy nekem ez nem megy fordítva?

Figyelt kérdés

A férjemmel az egyetem alatt jöttünk össze, én a doktorimat csináltam, ő meg a BA-n ismételgette a féléveket (egyidősek vagyunk). Akkoriban ez a semmirekellő életmód általános volt, és viccesnek tartottam. Azt hittem, majd változnak a dolgok, és egyszer csak elvégzi, és lesz munkája. De nem így lett.


Én jól keresek, őt meg a szülei tartják el, nem vagyunk közös kasszán, mert igazságtalannak éreztem volna, sokkal több pénze van, mint nekem. Nyilván a közös dolgokat közösen fizetjük.


Próbáltam már mindenhogy ösztönözni, hogy vállaljon munkát (be tudom tolni bármikor a szakmájában egy állásba), még az egyetemben is tudnék segíteni(lennék pl. a konzulense szívesen). Próbáltam őt motiválni is, lelkileg, mentálisan, szellemileg (pl. szakmai kiállításokra mentünk).


De nem megy, nem tesz semmit, mert a szülei adnak bármennyi pénzt, én meg egyszerűen nem tudok már rá felnézni, mert tényleg semmirevaló az élete...másrészt meg úgy sajnálom őt, hogy emiatt ítélem meg. Pedig egy kedves, vicces, törődő srác, aki elvégzi a házimunkát is itthon, főz, takarít, mos, vasal. Igazi kis htb!:) Ami biztos rendben lenne másoknak, hiszen élnek így emberek, de olyan furcsa, hogy van egy háztartásbelim, nem tudok rá felnézni.


Vagy nem mindenkinek fontos, hogy felnézhessen a férjére/feleségére emberileg?


2014. szept. 26. 11:34
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
100%

Felnezni arra az emberre lehet, aki tobb, értékesebb nálunk, vagy legalábbis mi ugy érezzük. En háztartásbeli vagyok, nincs magas végzettségem, igy nem gondolnám, higy az ferjem felnéz ram, de nem is várom el. Elismer, büszke ram, ha pl elintézek valami hivatalos ügyet -o nem szereti az ilyet-, fozok valamit, vagy csinálok egy szep tortat. Nekünk igy jo, mindketten akartuk, hogy en "csak" háziasszony legyek.

Nálatok az a baj, hogy a ferjednek megfelel az o életmódja, neked meg nem.

2014. szept. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 A kérdező kommentje:
10: de igen, írtam, hogy mindent megcsinál itthon, tényleg olyan, mintha lenne egy htb feleségem.:) Mit jelent az, hogy már a tanulásnál megbukott a dolog? Ezt a mondatodat nem értettem.
2014. szept. 26. 12:30
 13/61 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a ""ő meg BA-n ismételgette a feléveket" részre célzott....
2014. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mire leírtam ezt a kisregényt, elfelejtettem mit olvastam :D Szóval csinálja a házimunkát oké, de mint írtam az utolsó bekezdésemben, szerintem ez nem működőképes. Pont azért nem tudsz feltekinteni rá, mert nem jó szerepben van. Az hogy egyenlő fél egy férfi és egy nő, nem azt jelenti, hogy szerepet kell cserélniük.

Szerintem akkor is fura a háztartásbeli férfi. Ez van, az ezzel kapcsolatos érzéseimmel én se tudok mit kezdeni.


A tanulásos dolog. Csak kiemelem amit írtál:

"A férjemmel az egyetem alatt jöttünk össze, én a doktorimat csináltam, ő meg a BA-n ismételgette a féléveket (egyidősek vagyunk). Akkoriban ez a semmirekellő életmód általános volt, és viccesnek tartottam."


Már akkor semmirekellőnek tartottad, tehát a szemedben már itt megbukott. Ezért nem értem miért házasodtatok össze.

2014. szept. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:
14: ja bocsánat, nem volt világos, de most már értem, mire gondolsz. Akkoriban tényleg reméltem, hogy ez változni fog, hiszen mindenki megkomolyodott, egyszer csak vége lesz, gondoltam...hát nem:)
2014. szept. 26. 12:36
 16/61 anonim ***** válasza:
27%

"Én jól keresek, őt meg a szülei tartják el, nem vagyunk közös kasszán, mert igazságtalannak éreztem volna, sokkal több pénze van, mint nekem. "


Ha te kigürized a beled, neki mégis több pénze van (nyilván gazdag család), akkor mégis, mi a firlefrancért menjen el melózni?! Hogy a fél életét egy valószínűleg tök értelmetlen mókuskerékben töltse, csak azért, hogy te tiszteld?!

Én a helyében élném világomat, olyan teremtő dolgokkal foglalkoznék, amelyek boldoggá tesznek, és villámgyoesan elhagynám azokat, akik azért erőltetnének rám valamit, hogy nekik jobb legyen (együtt szívunk alapon).


34N

2014. szept. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
90%
Nem azzal van a baj, amit a párod csinál, hanem azzal, amit nem. Te, mint nő, valószínűleg támaszra vágysz, érett felfogásra, segítő tanácsokra, ha döntened kell valamiben. Jó, ha ő is hozzáad valamit a kapcsolathoz.. Felnézni az ember arra tud, aki valamiben több saját magánál. A pároddal kapcsolatban nem érzed ezt, mert a házimunkát gondolom te is el tudnád végezi, a felfogásod érettebb, ő hozzád képes kamasz éveit éli, ilyen esetben teljesen természetes, ha öntudatlanul úgy is gondolsz rá. Szerintem itt nem a tanulmányi különbség a baj, hanem az, hogy ő nem is akar többet. Most a szüleire támaszkodik anyagilag, ha az megszűnik, akkor rád fog, afféle pótmamiként. Ez tényleg kiábrándító. Személyes példaként a saját kapcsolatomat hozhatom fel, én főiskolás vagyok, a párom 8 általánossal rendelkezik, mert 16 évesen az anyja kivágta otthonról, hogy kell a hely az új pasinak és gyereknek, gondoskodjon magáról. Nulla támogatással boldogult, dolgozott, és nem adta fel. 30 évesen munka mellett esti suliba jár, hogy befejezze az érettségit, azután szakmát szeretne tanulni, közben pedig férfi létére abszolút házias ő is, főz, mos, takarít, hogy nekem ne kelljen, és több időn legyen egymásra. Én szinte szégyellem magam mellette, mert nekem sokkal nehezebb összehangolnom a dolgokat, és messze nem vagyok olyan motivált, mint ő. A párodból a tipikus férfi tulajdonságok hiányoznak: céltudatosság, kitartás, problémamegoldás, megbízhatóság, önállóság, bizonyítási vágy, amire minden nőnek szüksége van, hogy felnézhessen rá.
2014. szept. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
11%

És ha te azért nézel fel valakire EMBERILEG, mert közgaszdászként reggel7-től este 8-ig dolgozik egy büdös irodában, akkor csak gratulálni tudok.


Megértenélek akkor, ha a férjed egy csóró tróger lenne, aki otthon tesped, te pedig eltartod őt, de így... hát, remélem észbe kap a férjed.


34N

2014. szept. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
91%

Utolsó:

És ha anyuci, apuci meghal, vagy nyugdíjas lesz, akkor majd felkopik az álla, meg nem lesz semmi munkatapasztalata, vagy iskolája.

Igen, erre lehet alapozni...

2014. szept. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
9%

Egyébként meg, miért nem vagy "tökös" és mondod el mindezt a férjednek?

Kérdezd meg TŐLE, mit szól ehhez a magasívű, kispolgári gondolatmenethez?


Előbb, vagy utóbb úgyis megunja, a férfiak szerencsések, mert bármikor újrakezdhetik, egy ilyen kedves, gondoskodó, házias, humoros, és nem utolsó sorban gazdag férfi pedig pláne újrakezdheti. Talán akad majd valaki, aki tiszteli az emberi kvalitásai miatt, nem pedig a munkaórák számáért.:)))


Komolyan, én lennék a legboldogabb, ha a férjemnek egy pillanatig nem kelle dolgoznia és legalább ő tölthetné azzall az idejét, aminek valóban értelme van.

2014. szept. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!