Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A háztartásbeli nőkre fel tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A háztartásbeli nőkre fel tud nézni emberként a férjük? Szerintetek valamit rosszul csinálok, hogy nekem ez nem megy fordítva?

Figyelt kérdés

A férjemmel az egyetem alatt jöttünk össze, én a doktorimat csináltam, ő meg a BA-n ismételgette a féléveket (egyidősek vagyunk). Akkoriban ez a semmirekellő életmód általános volt, és viccesnek tartottam. Azt hittem, majd változnak a dolgok, és egyszer csak elvégzi, és lesz munkája. De nem így lett.


Én jól keresek, őt meg a szülei tartják el, nem vagyunk közös kasszán, mert igazságtalannak éreztem volna, sokkal több pénze van, mint nekem. Nyilván a közös dolgokat közösen fizetjük.


Próbáltam már mindenhogy ösztönözni, hogy vállaljon munkát (be tudom tolni bármikor a szakmájában egy állásba), még az egyetemben is tudnék segíteni(lennék pl. a konzulense szívesen). Próbáltam őt motiválni is, lelkileg, mentálisan, szellemileg (pl. szakmai kiállításokra mentünk).


De nem megy, nem tesz semmit, mert a szülei adnak bármennyi pénzt, én meg egyszerűen nem tudok már rá felnézni, mert tényleg semmirevaló az élete...másrészt meg úgy sajnálom őt, hogy emiatt ítélem meg. Pedig egy kedves, vicces, törődő srác, aki elvégzi a házimunkát is itthon, főz, takarít, mos, vasal. Igazi kis htb!:) Ami biztos rendben lenne másoknak, hiszen élnek így emberek, de olyan furcsa, hogy van egy háztartásbelim, nem tudok rá felnézni.


Vagy nem mindenkinek fontos, hogy felnézhessen a férjére/feleségére emberileg?


2014. szept. 26. 11:34
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 A kérdező kommentje:

30: csak a háztartást csinálja (nem nagyon van vele mit, mert kis lakás, nem koszolunk), de hálás vagyok érte, hogy nem hétvégén kell ilyesmivel törődnünk.


Semmit nem csinál, sorozatot néz, heti egyszer bemegy az egyetemre, vannak még tárgyai, bár most nyáron teljes nihil volt. A karrierpásztor szóról nem tudom, mit jelent, de én próbálom őt motiválni, nagyon érdekli az, amit tanul, vittem múzeumba, könyveket vettem neki, de nem vált be (eszmetörit tanul). Tanácstalan vagyok.:(


Valószínűleg nagyon mások vagyunk, őt kielégíti ez az élet, én meg imádom a szakmámat, nem tudnék úgy élni, mint egyetemistaként.

2014. szept. 26. 13:22
 32/61 anonim ***** válasza:
11%

Mi nők tényleg ennyire egysíkú kis birkacsorda vagyunk???

Attól, hogy valaki nem irodázik a hét 5 napján és nem old meg "fontos" ügyeket hivatali órája alatt, már szellemileg nem lehet társ?!!!

Elképzelem Platónt és a peripatetikusokat, amint éppen bérszámfejtenek napi 8 órában, és esténként bezuhannak az ágyba, hétvégén levágják a füvet, és mindettől elképesztő szellemi társakká válnak.:)

Ugyan már!

A gondolkodó ember és az álcselekvő ember nem ugyanaz.

Akinek van ideje olvasni, filózni, utánajárni, beszélgetni, abból lesz szellemi társ.

Legalábbis én a "mi történt a munkahelyen", "milyen szemét volt megint a perczelkarcsi", "mit válaszoljak az 211-ik hivatalos levélre" házastársi beszélgetések nem feltétlenül a szellemi mélységet hangsúlyozzák, sőt, inkább a felszínessé vált, fontosnak hitt ellaposodott, szegényes kis életünket.

2014. szept. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 A kérdező kommentje:
32: :) igazából azt magyarázom egy ideje, hogy egész nap sorozatot néz, és nem szellemi társ, nem tudok rá miért felnézni, olyan mint egy egyetemista, ugyanúgy él, pedig nem 22 éves már. de engedek neked ebben a vitában!
2014. szept. 26. 13:30
 34/61 anonim ***** válasza:

Figyelj kérdező, akkor az a baj a te uraddal, hogy egyszerűen nincs génye arra, hogy intellektuális térben létezzen. Történt vele valami? Volt valami trauma mostanában az életében?


Ha igen, akkor kiürülési időszaka van. Ez oké. Meg is teheti.


Ha nem, akkor elvesztette önmagát. Tennessee W. írt erről egy zseniális mondatot, de nem tudom pontosan idézni, a lényege, hogy márnem tud és nem akar hinni. Magában, bárkiben és az egészben.


Szóval, ha átmeneti válságról van szó, az ebelfér, ha élethosszig tartó dagonyáról az nemjó. Vedd rá, hogy teremtsen valamit. AKármit. Polcot, kutyaházat, madárodút, esszét, interjút, novellát.

A sorozat nézés azért nagyon az alja, ezt nyugodtan elmondhatod neki.:)

2014. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
51%

63%-os, mit akarsz bizonyítani a kérdezőnek? :)

délelőtt óta itt téped a szád és csak az irodai munkáról hordasz össze mindenféle hülyeséget

nyilván te jobban belelátsz a család életébe, mint maga a kérdező :)


(mielőtt jönnél kötekedni, egy leendő könyvvizsgálóval beszélsz)

2014. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 acelsziv ***** válasza:
100%
ne keverd már össze a háztartásbelit a semmirekellő ingyenélővel...
2014. szept. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
100%
29-essel értek egyet. Ha a párom ugyanígy annyi pénzt kapna, hogy ne kelljen 5*8 óráznia, és otthon ücsörögne, én sem örülnék neki - viszont ha közben lennének álmai, céljai, tervei (vannak is a páromnak álmai, csak ideje nincs megvalósítani a napi 8 óra munka miatt), és azokért dolgozna (mert a munka nem feltétlen egyenlő a pénzcsinálással), én is nagyon büszke lennék a páromra.
2014. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
100%

A te férjed nem háztartásbeli, hanem egy munkakerülő tohonya alak! Már bocs...

Én sem tudnék ilyen férfira felnézni, mert nincs miért. Ez szerintem nem összehasonlítható azzal, mikor egy nő otthon van a gyerekeikkel, és egy ideig, vagy hosszabb ideig htb.

Hogy lehetne felnézni egy olyan férfira, akiben semmi ambíció, semmi életcél nincs, amit ő a saját erejéből akar elérni, amire büszke lehetne? Egyáltalán, egy férfi, hogy tudja ezt elfogadni, hogy kitartott? Nem szégyenli? Akármilyen jól is főz, vagy vezeti a háztartást, én nem értem, hogy bírja ő maga is ezt elviselni. Cseppet nem csodálkozok, hogy nem tudsz felnézni rá, nincs miért.

2014. szept. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
29%

Én úgy gondolom van különbség aközött,hogy valaki néhány hónapja szült és otthon kell maradnia ellátni a gyereket,vagy ne adj isten egészségügyi okok miatt munkaképtelen,és aközött,hogy egy életerős fiatalos férfi vagy nő /teljesen mindegy/ otthon lézeng és a mosogatást meg a porszivózást munkának nevezi,azért mert egy lusta dög felemelni a valagát és pénzt keresni.

Valamit azért valljuk be elárul az illetőről,ha ez élete célja . Vannak akiket nem zavar,engem nagyon nagyon zavarna ha a férjem ilyen lenne,mivel magamnak sem engedem meg,hogy itthon poroszkáljak napi 10 órát,úgy,hogy a gyerekeim rég iskolásak,majdnemhogy felnőttek ezért a páromtól is ezt várom.


Még egy esetet tudok elképzelni,hogyha magatoknak termelnétek ,a nagybátyámék így élnek,nagyon büszke a feleségére ,de rengeteg állatot lát el egész évben,és nem 6 darab tányér vakargatását nevezi munkának. A legtöbb ember,ezt egy normális 8,vagy 10-12 órás meló mellett is megcsinálja,gond nélkül..

2014. szept. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
18%
Nehogy azt hidd, hogy te olyan sokkal jobb vagy. Őt választottad, mindig is ilyen volt, reménykedtél, hogy megváltozik, de nem. Talán ha békén hagynád és megpróbálnád elfogadni, akkor lehet, hogy egyből motiválttá válna. A szakmáját meg nagyon imádhatja, ha te már a doktorinál tartasz, ő meg BA-n csinálja a féléveket és még mindig van tárgya, dolgozni nem akar benne és nem épp úgy tűnik az írásodból, hogy szabadidejében szakmai könyveket olvasgatna. Nekem úgy tűnik, hogy csak szeretnéd, hogy imádja a szakmáját, mert akkor lenne egy kis leheletnyi remény, hogy olyan lesz, mint te és akkor nem néznéd le. Elárulom, hogy te nem fogod tudni se megváltoztatni, se "motiválni", vagy elfogadod, hogy ilyen, vagy szakíts vele, ha ennyire nem tetszik. Más lenne, ha neked kéne eltartani, de jelenleg nem ez a helyzet, ő egy önálló felnőtt ember (bár lehet ezt neked nehéz felfogni, mert úgy viselkedsz, mintha a gyereked lenne), van pénze, tehát ha neki ez így jó, akkor ez van.
2014. szept. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!