Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A háztartásbeli nőkre fel tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A háztartásbeli nőkre fel tud nézni emberként a férjük? Szerintetek valamit rosszul csinálok, hogy nekem ez nem megy fordítva?

Figyelt kérdés

A férjemmel az egyetem alatt jöttünk össze, én a doktorimat csináltam, ő meg a BA-n ismételgette a féléveket (egyidősek vagyunk). Akkoriban ez a semmirekellő életmód általános volt, és viccesnek tartottam. Azt hittem, majd változnak a dolgok, és egyszer csak elvégzi, és lesz munkája. De nem így lett.


Én jól keresek, őt meg a szülei tartják el, nem vagyunk közös kasszán, mert igazságtalannak éreztem volna, sokkal több pénze van, mint nekem. Nyilván a közös dolgokat közösen fizetjük.


Próbáltam már mindenhogy ösztönözni, hogy vállaljon munkát (be tudom tolni bármikor a szakmájában egy állásba), még az egyetemben is tudnék segíteni(lennék pl. a konzulense szívesen). Próbáltam őt motiválni is, lelkileg, mentálisan, szellemileg (pl. szakmai kiállításokra mentünk).


De nem megy, nem tesz semmit, mert a szülei adnak bármennyi pénzt, én meg egyszerűen nem tudok már rá felnézni, mert tényleg semmirevaló az élete...másrészt meg úgy sajnálom őt, hogy emiatt ítélem meg. Pedig egy kedves, vicces, törődő srác, aki elvégzi a házimunkát is itthon, főz, takarít, mos, vasal. Igazi kis htb!:) Ami biztos rendben lenne másoknak, hiszen élnek így emberek, de olyan furcsa, hogy van egy háztartásbelim, nem tudok rá felnézni.


Vagy nem mindenkinek fontos, hogy felnézhessen a férjére/feleségére emberileg?


2014. szept. 26. 11:34
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
91%
OFF En sem szoktam privátban válaszolni, csak kivételes esetben, ellenben meg tisztelem az üzenet küldőjet, hogy az adott kérdésnél reagálok neki.... Ha mar volt kedves fáradni azzal, hogy segítsen....
2014. szept. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:

Nagyon ellentmondásos vagy kérdező.

Azt állítod, érdekli a férjedet a szakmája, sőt, rajong érte. Akkor miért nem dolgozik, és tanul tisztességesen úgy mégis?! És miért nem végzett már rég?

Ezt az embert az általad leírtak alapján nem érdekli más, csak a lumpolás, az élősködés. A szüleinek ha eszük lenne, akkor amit neki szánnak, raknák félre és nem adnák oda neki neki bízván benn, hogy esetleg még megjön az esze a fiuknak, és változtat ezen az életformán amit él. Mert nagyon jó dolog, ha tudnak segíteni a szülők, de nem erre kellene apellálni egy felnőtt férfinak. Nem is értem, hogy nem sül le ezért a képéről a bőr? Szerintem semmiképpen nem elfogadható ez a hozzáállás, gondolkodás, ez az életforma amit él. Rajta csak úgy lehetne segíteni, ha elzárnák a pénzcsapot, álljon a saját lábára, teremtse meg a megélhetésre valót maga!

2014. szept. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 A kérdező kommentje:

52: nem tudom, miért. én is tanácstalan vagyok, de nem érzem az ellentmondást a dologban, érdekli a szakmája (vagyis aminek tanul), de nem szeret a vizsgákra tanulni, és ez nem olyan, amit egyszer elolvas az ember.


Viszont, akkor most megköszönöm a privátban jött ötletet arról, hogy írjon a sorozatok elemzéséről blogot a férjem.

2014. szept. 27. 18:16
 54/61 anonim ***** válasza:
Tok jo otlet :)
2014. szept. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:

Nem érzel abban ellentmondást, hogy szereti a szakmát, és mégsem hajlandó dolgozni, sem tisztességesen tanulni?

Hát, pedig van benne. Nem szeret vizsgákra készülni?

Hmm, van pár nem szeretem dolog az életben, ez van. Ez a feltétele, hogy bizonyítványt kapjon. Szóval eléggé nehezen hihető, hogy szeretné, fontos lenne neki. Hogy lehet egy férfinak büdös a munka, én ezt nem értem., de nagyon gáz. Pedig mennyire gondtalan életetek lehetne, mindenetek meglenne ha ő nem ilyen lenne. Persze gondolom így is megvan, de azért nem kéne munkakerülőnek lenni. Nem is zavarja egyébként őt ez az egész? Mit mond, miért nem hajlandó dolgozni?

2014. szept. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 A kérdező kommentje:

55: az szokott lenni, hogy hagyjam őt az ilyesmivel, hiszen ő egyetemista, hadd tanuljon már, amíg csak szeretne. Az én szakmám sem mókuskerék, és az övé sem lenne az (nem a szalag mellett melózna a gyárban).


Szeret olvasni a vizsgákra mondjuk egy-egy könyvet, tanulmányt, de nem szeret tanulni, viszont nagyon kellene tanulni ahhoz, hogy átmenjen a vizsgákon. Ugyanez van a munkával is, szeretne valamit csinálni, csak még nem tudja, mit. És én egyre türelmetlenebbé váltam az évek során...


Bár, én nem látom ezt nemi kérdésnek, hogy egy férfi meg a munka, de biztosan más közegben nőttem fel, nálunk senki se volt htb.

2014. szept. 27. 20:32
 57/61 anonim ***** válasza:
50%
Nem tudom ilyen emberrel mit lehetne kezdeni, de leginkább szerintem semmit. A kérdés, hogy el tudod e viselni egy életen át ezt, hogy ilyen, akarsz e vele családot alapítani. Mert szerintem akkor lennél igazán nagy bajban, ha gyerekeitek lennének. Úgy már nehezebb változtatni neked is, ő pedig nem fog változni akkor sem, ebben kár is lenne bízni. Sosem tudhatjuk mit hoz az élet, hogy változnak a dolgok a későbbiekben. Mindenesetre egy ilyen emberre biztos, hogy nem számíthatna a családja ha arra lenne szükség, mert hihetetlenül egoista, csak arra hajlandó, amihez neki kedve van. Ha valamikor rajta múlna a családotok megélhetése, jövője, hogy ő tegyen érte bármit, akkor sem tudna mást mondani, csak azt, hogy hagyd őt ezzel békén, mert neki nincs kedve megoldani, csinálj amit akarsz, meg ő is. Sajnálatos, hogy ilyen. Te igazán értelmes nő vagy, miért elégszel meg egy ilyen emberrel?
2014. szept. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
0%

Többször is elolvastam a kérdést, mert nem hiszek a szememnek hogy van ilyen.

Ti házasok vagytok és a férjedet a szülei tartják el??? Waaassss???? Dobd ki a fenébe, már tegnap is késő lett volna, hadd keresgélje önmagát, te meg hátha találsz egy magadhoz méltó FÉRFIT. MErt a párod nem az...

2014. dec. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:
Kérdező "Vagy nem mindenkinek fontos, hogy felnézhessen a férjére/feleségére emberileg?" - de, nagyon fontos, hogy felnézhessek a páromra emberileg - de nem ettől nézek vagy nem nézek fel rá - sőt, egy kifejezett karrieristára, egy győztesmentalitású alfára biztos, hogy soha sem tudnék felnézni...
2014. dec. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 anonim ***** válasza:

Nekem úgy jön le, hogy húzza az egyetemet, mint a rétestésztát, mert addig is nem kell kilépnie a való életbe bizonyítani(, és kényelmes is neki, hogy a szülei adnak pénzt). Az előbbi nálam is így volt, és egyébként én is nagy sorozatnéző vagyok. Igaz, én a mesterszak befejezésével vívódtam, és 2 év helyett 4 alatt csináltam meg, akkor is csak azért, mert volt rá motivációm. Ijesztő volt számomra a nem "iskolás", hanem felnőtt élethelyzet, amiben bizonyítanom kellett, lehet, hogy a férjednél is ez van.


A kérdésre válaszolva, a férjemmel kölcsönösen felnézünk egymásra, mert mindketten azon dolgozunk, hogy a közös céljaink teljesüljenek. Ez teljesen független attól, hogy éppen valamelyikünk háztartásbeli-e vagy sem (egyébként jelenleg nem az, de ha egy élethelyzet majd úgy kívánja meg, akkor ettől nem fogunk kevésbé felnézni egymásra, sőt, a férjem lesz itthon többet majd később a gyerekkel).


Nektek vannak közös céljaitok? Illetve neki vannak külön saját céljai? Mert ezek azok, amik az embert motiválni szokták. Az is lehet, hogy ő nem olyan ambíciózus, mint te, és mivel két különböző ember vagytok, ez nem is biztos, hogy baj, de valamilyenfajta közös jövőkép szerintem jót tenne a kapcsolatotoknak, illetve annak, hogy te fel tudj rá nézni. Mindenki más-más dolgokért tud a párjára felnézni. Pl. én felnézek az enyémre azért, mert ő pontosan tudja, hogy neki mire van szüksége, ezért ki is áll, akkor is, ha nem értenek mások(akár én) egyet vele.


Hány évesek vagytok amúgy?

2014. dec. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!