Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A háztartásbeli nőkre fel tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A háztartásbeli nőkre fel tud nézni emberként a férjük? Szerintetek valamit rosszul csinálok, hogy nekem ez nem megy fordítva?

Figyelt kérdés

A férjemmel az egyetem alatt jöttünk össze, én a doktorimat csináltam, ő meg a BA-n ismételgette a féléveket (egyidősek vagyunk). Akkoriban ez a semmirekellő életmód általános volt, és viccesnek tartottam. Azt hittem, majd változnak a dolgok, és egyszer csak elvégzi, és lesz munkája. De nem így lett.


Én jól keresek, őt meg a szülei tartják el, nem vagyunk közös kasszán, mert igazságtalannak éreztem volna, sokkal több pénze van, mint nekem. Nyilván a közös dolgokat közösen fizetjük.


Próbáltam már mindenhogy ösztönözni, hogy vállaljon munkát (be tudom tolni bármikor a szakmájában egy állásba), még az egyetemben is tudnék segíteni(lennék pl. a konzulense szívesen). Próbáltam őt motiválni is, lelkileg, mentálisan, szellemileg (pl. szakmai kiállításokra mentünk).


De nem megy, nem tesz semmit, mert a szülei adnak bármennyi pénzt, én meg egyszerűen nem tudok már rá felnézni, mert tényleg semmirevaló az élete...másrészt meg úgy sajnálom őt, hogy emiatt ítélem meg. Pedig egy kedves, vicces, törődő srác, aki elvégzi a házimunkát is itthon, főz, takarít, mos, vasal. Igazi kis htb!:) Ami biztos rendben lenne másoknak, hiszen élnek így emberek, de olyan furcsa, hogy van egy háztartásbelim, nem tudok rá felnézni.


Vagy nem mindenkinek fontos, hogy felnézhessen a férjére/feleségére emberileg?


2014. szept. 26. 11:34
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
18%

35: :D még mindig mulatok:D

Majd 10-15 év múlva megérted.

2014. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
100%
Önálló felnőtt embernek azt nevezzük, aki képes a saját erejéből, munkájából a saját lábán megállni, magát teljes mértékben fenntartani. Aki felnőtt ember létére ezt a szüleitől várja, az semmiképpen nem az. Ez az ember semmit felmutatni nem tud az életben, és ha így folytatja nem is fog. Vajon mi lesz belőle 10-20 év múlva? Nem nehéz kitalálni. Ez a pasi semmit nem akar, sem dolgozni, sem tisztességesen tanulni, amit már rég munka mellett kellene tennie. A kérdező ha vele marad, csak rosszul járhat, kár a csodára várnia.
2014. szept. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
48%
Önálló felnőtt embernek azt nevezzük, aki képes dönteni a saját dolgaiban. De ne értsetek félre, nem azt mondom, hogy ez jó és el kell viselni. Hanem azt, hogy el kell fogadni, hogy ilyen, mert mást úgy sem lehet tenni, és el kell dönteni, hogy képes-e ezt elviselni, vagy nem. Ha igen, akkor viselje el, ha nem, akkor meg szakítson bele, de ne próbálja már meg megváltoztatni és belekényszeríteni egy szerepbe, amit ő egyáltalán nem akar. Szerintem az sem kevésbé gyerekes, aki nem tudja elfogadni, hogy a másik ilyen, és folyamatosan próbálja megváltoztatni, motiválni, elrángatni olyan kiállításokra, amik egyáltalán nem érdeklik stb.
2014. szept. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nem lehet erőszakosan megváltoztatni, ez igaz.

Viszont a szülei sokat tehetnének érte azzal, ha nem pénzelnék, oldja meg az életét ahogy akarja egyedül. Mindjárt lenne mi ösztönözze. Én házasságban nem tudom amúgy elfogadni a külön kasszát, de ilyen esetben, ilyen hozzáállással én is ezt tenném. De leginkább elhagynám, mert én sem tudnék nemhogy felnézni rá, de az életvitelét elfogadni sem.

2014. szept. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 A kérdező kommentje:

Mikor jutottunk odáig, hogy én hazudok, és a férjemet nem érdekli a szakmája? Rajong érte, érdeklődő, nem "elrángatom" őt, ugyan már! Az a helyzet, hogy dolgozni nem akar, és tanulni sem (mármint a vizsgákra, egyébként olvasgatja a tananyagot), attól még nagyon is érdekli a téma.


A szüleivel már beszéltem, hogy ne folyassák bele a pénzt, de a nővérét is folyton pénzelik, aki meg htb, és szégyelli magát a férje előtt, hogy mindig attól kér pénzt, ezért az öccsének is adnak, hogy ne legyen a mérleg eltolódva...

2014. szept. 26. 15:51
 46/61 anonim ***** válasza:
100%
A párod egy lusta, motiválatlan, munkakerülő, anyuci kedvence. Miért is kellene egy ilyen magas színvonalon képzett, intelligens nőnek, mint te felnéznie egy ilyen senkire (mert a párod, már ne is haragudj, de az)? Én is tudományos pályára készülök, szeretnék publikálni, meg a többi, és bár egyelőre még nagyon nem tartok itt, már most nem tudnék felnéznie egy ilyen "férfire"... Mármint, nézd. Ha te egyszer anya szeretnél lenni, és ha még nem is lennél mondjuk otthon a picivel három évet, csak mondjuk kettőt, addig mi lesz veletek? Egy ilyen férfi nem életcél, az ilyet ki kell dobni, nem pedig azon enni magad, hogy nem tudsz felnézni (ezt még mindig nem tudom felfogni egyszerűen...).
2014. szept. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:
46: más: publikálni annyira jó, nagyon szeretni fogod:)
2014. szept. 26. 16:59
 48/61 VWXYZZS válasza:
55%
Nem olvastam a kommenteket. Dobd ki! Én is ilyen voltam. Kellett a pofon. Úgy néz ki neki is. Ha már ezen gondolkozol kifújt a dolog. Lesz jobb. Neki is, neked is.
2014. szept. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
Érdekes ember vagy kérdező, írtam neked egy szerény ötletet, amivel a férjed előrejuthatna saját szakmájában, de válaszra sem méltattál, inkább tovább gennyeled őt. Méltatlan. Sőt.
2014. szept. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 A kérdező kommentje:
Ennek egyszerűbb oka van:sosem válaszolok pm-re.
2014. szept. 27. 06:47
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!