Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A háztartásbeli nőkre fel tud...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A háztartásbeli nőkre fel tud nézni emberként a férjük? Szerintetek valamit rosszul csinálok, hogy nekem ez nem megy fordítva?

Figyelt kérdés

A férjemmel az egyetem alatt jöttünk össze, én a doktorimat csináltam, ő meg a BA-n ismételgette a féléveket (egyidősek vagyunk). Akkoriban ez a semmirekellő életmód általános volt, és viccesnek tartottam. Azt hittem, majd változnak a dolgok, és egyszer csak elvégzi, és lesz munkája. De nem így lett.


Én jól keresek, őt meg a szülei tartják el, nem vagyunk közös kasszán, mert igazságtalannak éreztem volna, sokkal több pénze van, mint nekem. Nyilván a közös dolgokat közösen fizetjük.


Próbáltam már mindenhogy ösztönözni, hogy vállaljon munkát (be tudom tolni bármikor a szakmájában egy állásba), még az egyetemben is tudnék segíteni(lennék pl. a konzulense szívesen). Próbáltam őt motiválni is, lelkileg, mentálisan, szellemileg (pl. szakmai kiállításokra mentünk).


De nem megy, nem tesz semmit, mert a szülei adnak bármennyi pénzt, én meg egyszerűen nem tudok már rá felnézni, mert tényleg semmirevaló az élete...másrészt meg úgy sajnálom őt, hogy emiatt ítélem meg. Pedig egy kedves, vicces, törődő srác, aki elvégzi a házimunkát is itthon, főz, takarít, mos, vasal. Igazi kis htb!:) Ami biztos rendben lenne másoknak, hiszen élnek így emberek, de olyan furcsa, hogy van egy háztartásbelim, nem tudok rá felnézni.


Vagy nem mindenkinek fontos, hogy felnézhessen a férjére/feleségére emberileg?


2014. szept. 26. 11:34
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 A kérdező kommentje:
Eleinte gondolkodtam, hogy válaszolok a 34N-nek, de aztán megláttam azt a szót leírva, hogy "közgaszdász" meg a "kidolgozod a beled" és a büdös irodás sztorit, és rájöttem, hogy nem válaszolok inkább.:)
2014. szept. 26. 12:56
 22/61 anonim ***** válasza:
32%
19- eg gazdag családnál nem anyuci és apuci munkabéréből így él a gyermek. Hidd el vannak olyan rétegek, ahol az ingatlanok, a kötvények több generáció élete végéig annyi zsét hoz a konyhára, hogy bőven és vígan lehet belőle élni.
2014. szept. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
17%

21- Tényleg félreütöttem a közgazdász szót. Juj.

Ne is válaszolj. Pörögjön a mókuskereked, arra figyelj.:)

Emberileg pedig tiszteld a munkatársaid, semmiképpen se férjed.:)))

2014. szept. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:
100%
És te honnan tudod, hogy mivel támogatják a gyereküket, kötvényekkel, vagy munkával?
2014. szept. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
19%
Ja, mutasd meg a férjednek a kiírt kérdésedet, szerintem megoldódna ez a szörnyű nagy probléma.
2014. szept. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
13%
Nem tudom, majd a kérdező megmondja.
2014. szept. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy ez elütés, hanem maga a megfogalmazás olyan, hogy biztosra veszem, hogy ez nem elütési gond.


Nem milliárdosok, munkájukból tartják el a férjemet. Az én szüleim sem szegények, de szerintem a felnőttség egyik része az, hogy felnő az ember, nem a szülei tartják el. (De mondjuk egyetem alatt fizették az albérletemet, stb.)


Pont ez az egész lényege (ami a kérdésben is adott volt), hogy nem a mókuskerékre kényszeríteném, hanem motiválni próbálom. Az én munkám egy álom, imádom csinálni, és úgy látszik, ő is odavan a szakmájáért (egyetemistaként ezt látom rajta), mégse akar benne dolgozni valahogy.

2014. szept. 26. 13:02
 28/61 anonim ***** válasza:
9%

27- Hogy mi itt a gond, az sokkal mélyebben keresendő.

Tehát a férjed szülei a munkájukból annyi pénzt adnak a gyereküknek, ami jócskán veri a te álommelós fizetésedet (ezért nem is vagytok közös kasszán).

Aham.

Ez esetben, gondolom a gyermek havi pár százas apanázsa mellett jutott egyébrétű befektetésekre is, tehát, aki a szülők nyugdíjazásától és álfelkopástól félti a férjet, ne tegye.


Ha nem tiszteled a férjed, mondd meg neki. Az igazi probléma akkor van, ha egy magát valamilyennek tartó asszonka egy anonim fórumon beszéli ki azt házastársáról, amit -értelmes emberek- este, egy pohár bor mellett szoktak megvitatni... motiváltan.

2014. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
91%
Én nem hiszem el, hogy itt bárki tisztelni tudná a párját, ha csak otthon ülne és vakargatná valamelyik testrészét egész nap. A háztartásbeli munka persze nem semmittevés, de azért - főleg gyerek nélkül - nem a nap 24 órája kell hozzá. Főleg, ha van pénz!! A férfi bármit megtehetne, alapítványt hozhatna létre, befektethetne, díszkertet ápolgathatna, tehetné, amire vágyik, mert nincs rászorulva a pénzre, mégsem csinál semmit! Hogy lehet arra felnézni, akit kielégít a semmittevés, és nincsenek céljai, álmai? Ha nekem sok pénzem lenne, én sem dolgoznék, de egy élet is kevés lenne ahhoz, amit meg akarnék valósítani! ÉS igen, egy vicces, pénzes srác nagy valószínűséggel talál másik barátnőt, akit fizikailag és anyagilag ki tud elégíteni, de szellemileg? Mivel?
2014. szept. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
8%

29- nem tudjuk mit csinál a férj. Amiket felsoroltál, szívemből szólva, azok valszeg a nejnek egyenlőek a semmivel. Ezért mondtam, ha neki lennék én teremtő, engem boldoggá tévő dolgokkal foglalkoznék. Ellátja a háztartást. Tehát alapvetően nem vakargatja magát egész nap.

Ha mégis tévézik reggeltől-estig, ebben az esetben nem munkába hajtanám, mint valamiféle karrierpásztor, hanem indítványoznám, hogy azt csinálja, aminek értelme van és amihez kedve is akad.

2014. szept. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!