Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem mentem hozzá egy muszlimho...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem mentem hozzá egy muszlimhoz, azt hiszem helyesen cselekedtem, de mégis rossz érzés. Velem van a gond, hogy a lenti dolgok nálam nem fértek bele?

Figyelt kérdés

Pár hónap "randizás" (ágyig nem jutottunk, nagyon vallásos) után konkrét tények elé állított, némelyekkel egyet is értettem, a többiről megpróbált meggyőzni, hogy az a helyes út.

amikkel nem teljesen értettem egyet:

nem eszek húst, csak néhanapján bacont, de erről le kellett volna mondanom (mert ők nem esznek disznót)

egy focicsapatnyi gyereket akar

bikini helyett teljes testet elfedő úszódressz, mert más nem láthatja a testem.

a barátaimmal csak napközben találkozhatok, éjszakára nem maradhatok ki (nem buliról volt szó, hanem pl. barátnőnél alvás, mert otthon a helyem)

és bár európában lakunk, de azt mondta hogy még nem tudja hol akar élni (szülei iránban, testvérei uae), szóval mintha ezt ő döntené el és nekem beleszólásom se lenne.


ezekkel a tudnivalókkal pár hónap után - együttélés nélkül - elvárta hogy döntsek a jövőmről, hozzámegyek, vagy szabadelvű európai akarok maradni aki nem akar megállapodni. Mivel már mondtam neki hogy szeretem, és ő is nekem, így azt hitte igent mondok, és amikor mondtam hogy nem vagyok benne biztos, akkor azt mondta hogy átvágtam és végig csak játszottam vele, meg a szüleivel (akiknek skypeon megmutatott, persze lefedve). és most elég rossz érzésem van, mert nagyon nagyon kedvelem, szóval nyugtassatok meg hogy reálisan látom a dolgokat, és egy ilyen házasság nem való nekem, aki európai szellemben nevelkedett. Persze semmi bajom a muzulmánokkal, tisztelem az iszlámot, csak nem gondolom úgy hogy egy ilyen radikális változást könnyűszerrel fogadnék.


2014. nov. 3. 02:30
 81/102 anonim ***** válasza:
Mármint a 77. válaszoló voltam.
2014. nov. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/102 A kérdező kommentje:

húha milyen hozzászólások születtek.

Kedves 16 éves, persze hogy az a nő aki ebbe született bele, nem érzi elnyomásnak az eltérő gondolkodás és kultúra miatt, és én ezt tiszteletben is tartom, már ameddig a saját országukban történik mindez, de nekem senki ne mondja, hogy az teljesen normális, ha idejönnek (vagy már itt születtek) és ha egy európai nő úgymond nem akar "behódolni" nekik, és ezért ők jogosan lennének felháborodva.

az hogy a férfi és a nő egyenlő, inkább nem kommentálom. Lehet akivel én találkoztam ő nem volt "jó muszlim" - ahogy valaki említette - és persze lehet nem minden közel-keleti muszlim férfi ilyen, de a mentalitás hasonló lehet.

de azért egy egyszerű példa az egyenlőség dologra. megemlítettem a fent nevezett "kérőmnek", hogy mi lenne ha megállapodnánk abban hogy nem költözünk sehova, csak Magyarországra, majd én dolgozok, mivel tudnék annyit keresni amiből az egész családunk jól élne, persze ezen kiakadt, hogy neki kell dolgozni, de én rátettem egy lapáttal, azt mondtam, hogy esetleg dolgozhatna nekem, könnyű irodai munka lenne, magyarul se kéne megtanulni, csak fénymásolni, kávét főzni, tisztítóba járni ilyenek (nyilván tudom ebbe egy nem muszlim férfi se menne bele, csupán a határait akartam feszegetni). Na most, én ezt az egészet "viccnek" szántam, de erre olyat kaptam, hogy csak na:) finoman szólva helyretett, de úgy hogy férfi így még nem beszélt velem. tisztában vagyok vele, hogy én szítottam fel, de neki meg előjött az agresszív oldala, egy európai férfi ezt vagy viccnek vette volna - aminek szántam -, de semmiképp sem kezelte volna így.

Hangsúlyozom ezzel nem azt mondom, hogy szerintem amit én mondtam az normális lett volna, de ő ugyanezt várta volna el tőlem, csak fordított esetben. És sajnos a muszlim férfiak többsége nem érti meg/nem fogadja el az itteni nők gondolkodását.

2014. nov. 9. 22:40
 83/102 anonim ***** válasza:
90%
Engem nem zavarnak a muszlimok egeszen addig, ameddig nem zaklatnak minket, normalis hangnemben beszelnek, tiszteletben tartva a mi nezeteinket es nem az EN HAZAMBAN terjesztik a hulyesegeiket ebben a lenezo stilusban amit egyesek megutnek. Itt egyelore meg en vagyok otthon tehat elvarom, hogy ne akarjak rameroltetni az igazukat. Itt nem igy mukodik az elet es aki ezt nem kepes tiszteletben tartani, az menjen szepen haza, a kutyanak nem fog hianyozni. Ja es a masik: Fogjak is vissza magukat, szinten abbol az okbol, hogy nem otthon vannak. Ezt kellene egyes gyopos egyedeknek megerteniuk. O jon az en orszagomba es csodalkozik ha nem toleraljak a viselkedeset. Az eszem megall. Itt nem olyan nezeteket vallunk. Nem en fogok alkalmazkodni hozzajuk.
2014. nov. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/102 A kérdező kommentje:
utolsó, nekem egyszer mondta valaki ugyanezt, hogy ők itt nem veszik le a viseletüket, nem öltöznek európaiasan, de a női turistáknak még sok iszlám országban el kell fednie magát, és ez nem fair. (barátnőm pár éve utazott Dubajba Moszkván keresztül, és nem akarták továbbengedni, amíg nem talált akár egy látszólagos férfi kísérőt, mivel nő nem mehetett egyedül. tudom ma már nem így van...)
2014. nov. 9. 23:06
 85/102 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, a téma sajnos nagyon más vízekre evezett, de a választ megkaptad. Jól döntöttél. Európai nőnek nem való ez az élet.
2014. nov. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/102 anonim ***** válasza:
100%
én is csak azt tudom mondani, hogy relatíve egy normális férfira akadtál, aki elmondta neked, mire számíts, ha őt választod. Legalább nem hazudott.
2014. nov. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/102 anonim ***** válasza:
100%

" amíg nem talált akár egy látszólagos férfi kísérőt, mivel nő nem mehetett egyedül. tudom ma már nem így van...)

"


Na onnantól nem akarnék beutazni az adott országba.

2014. nov. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/102 anonim ***** válasza:
7%

#83

Igazad van. Nem kell itt gyozkodni az embereket. Hagyni kell hogy a sajat velemenyuket mondjak, hadd terjesszek azt a hatalmas tudast. Az o orszaguk, max a szinvonal majd "egy kicsit" leesik. Legalabb akkor nem csak inflacio lesz xd

Egyebkent a nehany "szep" szo azert jott ki, mert olyat soztak ram, amit nem mondtam, es a nehez felfogokepesseg miatt.

Egyebkent hogyhogy neten igy mindenki ennyire hirtelen kemeny? Ciganyokkal mi a helyzet, akik hangoskodnak, rendet bontanak, verekednek szitkozodnak? Mar nem azert, deha megy a "hulye magyarok" himnusz sem veszem magamra, de akkor is csak kerdes?! Eloszor nekik a pofajukba kell ezt betomni. Vagy cigany-magyar testveriseg van? Ja ertem.

Engem (mint emlitettem) nem erdekel masok vallasa, nem is akarom raeroltetni senkire, tszek is ra magasrol, nem europaiaknak valo. Anno keszult egy muszlimellenes film, amikbe ilyen jellegu, noket lenezo dolgok voltak. Minden muszlim orszagban kitort a tuntetes.

2014. nov. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/102 anonim ***** válasza:
23%

S meg valami; A tobbnejuseg se hasrautesszeruen megy, minden not ugyanolyan szinvonaon kell tartani. A haborus idokben volt ilyen mikor sok ferfi meghalt. A nok nem mehetnek tobb ferfihoz tobb dolog miatt sem: 1 a ferfinak plussz, mert a no nem dolgozik 2 a ferfinek kell eltartania a not nem forditva 3 a ferfi veszi el a not nem forditva.

Statisztikak szerint korulbelul 1-2% el igy, tengernyi muszlim ferfinak ez meg csak eszembe nem jut.

2014. nov. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/102 anonim ***** válasza:
92%

83 - as vagyok. Kerdezo, en ezert nem mennek az o orszagukba. Nem tudnek es nem is akarnek alkalmazkodni, raadasul nem vagyok rajuk kivancsi. Nem bantom oket, de elvarhato lenne ugyanez itt nalunk is.


Nem szeretnek altalanositani, mert van aki szepen csendben meghuzza magat, de mindennek ellenere vannak pofatlanul itt elo es kulturajukat rank tukmalni kivano egyedek - na oket kitiltanam az orszagbol - csak sajnos mi ilyen marha tolerans nep vagyunk.


Egyszer egy ismerosom muszlim ismerose beszolt nekem mert valami csunya szot hallott tolem. Na egybol jott a lenezo, ki ha en nem stilus, hogy egy notol milyen ronda... Pedig nem egy minden masodik szo b+ - es mondatrol beszelunk, ezt hangsulyozom. Raadasul a magyarok kozt is sokan vannak, akik meg a "sz@r" szot sem birjak elviselni, tehat nem is errol van szo, hanem a stilusarol. Na, a parom szepen elkuldte haza es meg egy jo kis tabort is ajanlott neki. Az durva volt, de megerdemelte. (Nem ertek vele egyet, de o senkit sem szeret, aki nem magyar, tehat nagy szerencseje volt az illetonek, hogy nem szemtol - szemben tortent a dolog. Ilyenkor ha itt Magyarorszagon ezt megengedi maganak, ne is csodalkozzon ha beleszalad egy okolbe, marpedig az ilyen elobb - utobb megeri. Ha mar idepofatlankodik, huzza meg magat, ez a minimum. )


Es ezzel kapcsolatban a ciganyokrol ( csak mert feljebb emlitettek ) annyit mondanek, hogy az eletkeptelen egyedeket bizony el szoktak kapni. Aki nem hiszi, eleg ha megnezi a TK videoit. A bunozok 90% - a nem a magyarok kozul kerul ki es nincs nekik kegyelem. Tehat ez a "ciganyok ellen senki sem all ki" dolog egyaltalan nem igaz. A helyzet az, hogy a magyarsagot vedo szervezeteket megprobaljak minden eszkozzel ellehetetleniteni (lasd: TK Fb oldalat es YT csatornajat mar szamos alkalommal toroltek / tiltottak), mert olyan orszagban elunk, ahol csak a jottmenteket tamogatjak. De ettol ok meg leteznek es mukodnek.

2014. nov. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!