Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Névfelvétel, szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névfelvétel, szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A nő nem akarja felvenni a férfi nevét, csak kötőjeles formában, és akkor, ha a férfi is megteszi ugyanezt. Egyébként a saját vezetéknevét szeretné megtartani. A jövendőbeli gyerekeknek pedig mindenféleképp kötőjeles nevet szeretne adni.

A férfi nem akarja felvenni a nő nevét, mert az sok macera, de azt sem akarja, hogy a nő a lánykori nevét használja továbbra is. Lehetőleg azt szeretné, ha a nő az X Y-né formában venné fel az ő nevét, mert a családjában mindenki így tett, náluk ez a hagyomány. A jövendőbeli gyerekeknek a saját vezetéknevét adná.

Ti hogy látjátok, kinek az elképzelése megérthetőbb, és milyen kompromisszumot találnátok?


2015. jan. 17. 23:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/95 anonim ***** válasza:
0%

91-es. Definiáld magatokat. Kik vagytok ti? Mik a céljaitok? Milyen eszközöket használtok fel céljaitok mindenáron való elérése érdekében?


Erre válaszolj!!!

2015. jan. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/95 anonim ***** válasza:
90%

Minden feminista más. Van olyan feminista, aki szerint meg kell menteni a sztriptíztáncosnőket, mert el vannak nyomva, és van olyan feminista, aki szerint hatalom, hogy ha cicit villant, dől a lé.


Nincsenek feminista szabályok, mindenkinek mást jelent.

2015. jan. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/95 anonim ***** válasza:
90%
Pl. láttad a Gone Girl című filmet? Olvastam, hogy egy csomó feminista kiakadt rajta. Nekem feministaként tetszett.
2015. jan. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/95 anonim ***** válasza:
100%
94: a gone girl-ön miért akadtak ki a feministák? A főszereplő nő egyértelműen egy pszichopatát játszik benne, nemtől függetlenül. Sokkal több pszichopata férfiról szóló film van szerintem, mint nőről.
2015. jan. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/95 anonim ***** válasza:
74%

Hú, van itt minden mint a mesében. Nekem nagyon ritka ősi magyar vezetéknevem van, de mindenképp fel szeretném venni a férjem nevét, né viszont nem leszek, ezért marad a kötőjel.


Ha nem lenne ritka és szép nevem, hanem pl Kovács lennék, dobnám a Kovácsot és felvenném egy az egyben a férjem nevét. Ez tetszik a legjobban, így a családban mindenkinek ugyanaz a neve.


A gyerek viszont szintén a nagyon ritka ősi magyar nevem miatt meg fogja kapni a nevemet, méghozzá kötőjellel. És ez a páromat egyáltalán nem is zavarja, egyetért.


Akik itt sírnak a kötőjel miatt. Az egyik barátom felnőttként felvette kötőjellel az anyja nevét, mert az apja elhagyta gyerekkorában. Csak a nagypapája iránti tiszteletből hagyta meg az apja nevét is. A párjának is jó neve van, amit megérné örökíteni. DE! Okos intelligens huszonéves párként, akik gyereket terveznek megbeszélték, hogy a gyerek a ffi anyjának vezetéknevét fogja viselni. És itt a pont. Ha ők erre képesek voltak, valószínűleg millió másik szülő is képes lesz rá, az a maradék idióta meg aki ezen összeveszik, ne vállaljon gyereket közösen.


A kérdéshez pedig nem. Nem jogos a férj kérése. De nekem az se tetszik, ha férj felveszi a feleség nevét. Az olyan papucsos.

2015. jan. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!