Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Névfelvétel, szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névfelvétel, szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A nő nem akarja felvenni a férfi nevét, csak kötőjeles formában, és akkor, ha a férfi is megteszi ugyanezt. Egyébként a saját vezetéknevét szeretné megtartani. A jövendőbeli gyerekeknek pedig mindenféleképp kötőjeles nevet szeretne adni.

A férfi nem akarja felvenni a nő nevét, mert az sok macera, de azt sem akarja, hogy a nő a lánykori nevét használja továbbra is. Lehetőleg azt szeretné, ha a nő az X Y-né formában venné fel az ő nevét, mert a családjában mindenki így tett, náluk ez a hagyomány. A jövendőbeli gyerekeknek a saját vezetéknevét adná.

Ti hogy látjátok, kinek az elképzelése megérthetőbb, és milyen kompromisszumot találnátok?


2015. jan. 17. 23:31
 81/95 anonim ***** válasza:
15%

Hova tűntek a normális Férfiak?


Ezzel a kérdéssel szinte minden héten telenyavalyogja az internetet egy-egy naiv bloggerina. Most épp ott tart a hiszti, hogy már a lányoknak kell a szórakozóhelyeken kezdeményezni az ismerkedést. Kizökkent a világ, a Férfiak már nem úgy Férfiak, ahogy azt eddig a nők megszokhatták tőlünk.


A modern Férfi bolond lenne elkötelezni magát egy hosszútávú kapcsolatban. Hallani sem akarnak arról, hogy egy nő mellett megállapodjanak. A családalapítást az okosabbja kitolja a harmincas, negyvenes éveire, ha akarnak még egyáltalán családot, vagy utódokat.


Az elmúlt évtizedekben a nők annyit küzdöttek az egyenjogúságukért, a nemi szerepek "fejlődéséért", hogy a Férfiaknak elege lett belőlük. Hiszitek vagy sem, a feminizmust okolhatjátok egyedül azért, hogy nem találtok magatoknak egy "normális" Férfit sem.


A feministák lerombolták a család intézményét


Az elmúlt évtizedekben megfigyelhettük a feministák előretörését, az internet még hozzá is segítette őket, hogy a rendkívül káros ideológiájukat elterjeszthessék. Egy átlagos napon 2-3 Férfiellenes cikk jelenik meg, legutóbb például megtudhattuk, hogy a kísérleti egerek félnek a Férfi kutatóktól. Reméljük, az lesz a hatása, hogy innentől majd csak nőket engednek be a laboratórimunokba.

2015. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/95 anonim ***** válasza:
92%

Hát nekem "Férfi" nem is kell, jó nekem a csak úgy simán "férfi".

Amúgy ezt az egetverő baromságot a huffnágel-féle szennyoldalról másoltad? Mert akkor mindent értek és egy percig sem csodálkozom a színvonalon.

2015. jan. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/95 anonim ***** válasza:
91%

"A feministák lerombolták a család intézményét "


Ha neked attól tönkremegy a családod, hogy egyenrangú a feleséged és nem verheted ahogy akarod... az bizony nem a feministák hibája, hanem a sajátod.

2015. jan. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/95 anonim ***** válasza:
7%
Pedig 81-esnek igaza van. Tényleg a feministák sírnak a leghangosabban azért, mert nincs egy normális férfi, pedig pont ők rontották el őket.
2015. jan. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/95 anonim ***** válasza:
19%

A férfiellenes mozgolódás háttere



Már meg sem lepődöm, hogy egyes szélsőséges csoportok a 444-en terjesztik beteg propagandájukat. Összehordanak hetet-havat, és nem spórolnak a nyers gyűlöletkeltéssel sem. De mindez valahol érthető – kit ne háborítana fel, hogy egyes férfiaknak merészelt véleményük lenni a nőkről, női sorsról? Miféle patriarchális bűnözőállam az olyan, amiben valaki szerint az anyaság érték – ráadásul ezt a véleményét még ki is fejtheti?! Hát senki nem siet a másokat elnémítani akaró feministák segítségére?


Nézzük mit ír valójában a feminfo:


Bármiről, ami nőkkel kapcsolatos, kizárólag nőknek feministáknak lehet véleménye. Ha egy férfi a nőkről bármit mond vagy gondol, az bizonyíték a nők elnyomására és hátrányos helyzetére. Ez akkor is igaz, ha kifejezetten erről kérdezik; egy feministabarát férfi ilyen esetekben a feminista központi bizottság által közreadott egyenvéleményt mondja vissza: nőkről csak feministák nyilatkozhatnak, a férfiak véleménye irreleváns.

2015. jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/95 anonim ***** válasza:
96%
Én feminista vagyok, és TUDOM, hogy a világ tele van normális férfiakkal. Normális alatt én a valójában normálisat értem: aki szintén úgy gondolja, hogy nem szabad, hogy hátrány érjen engem, mert nő vagyok, és nem szabad, hogy hátrány érje őt, mert férfi.
2015. jan. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/95 anonim ***** válasza:
92%
Ja, és én nem mondtam, hogy a férfi vegye fel a felesége nevét, én megkérdeztem, hogy miért papucs a férfi, aki felveszi, és miért nem papucs a nő, aki igen, de nem kaptam választ.
2015. jan. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/95 anonim ***** válasza:
82%

Érdekes, az általam ismert feministák pont nem sírnak ilyesmin. Nagy részüknek teljesen normális, értelmes partnere van. Az egy másik dolog, hogy szót ejtenek azokról, akik nem képesek velük egyenrangú, egyenértékű lényként kezelni a többi nőt, vagy a saját (házas)társukat.

Ha szerinted ez azt jelenti, hogy sírnak azon, hogy nekik nem jut normális férfi, az nálad jelent problémát. Az emberek egy jelentős része képes rá, hogy mások érdekében is szót emeljen, és ne csak arról beszéljen, ami őt személy szerint érinti.

2015. jan. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/95 anonim ***** válasza:
95%

Jézusom, hogy jön ide a feminfo? Ezt megint te dobtad be, de semmi köze a témához. Ha mindenáron vitatkozni akarsz, akkor nem lehetne, hogy arról beszéljünk, mi, jelenlévők gondolunk erről vagy arról? Miért kell belekeverni ebbe a feminfo-t, vagy az ilyen huffnágel-blog jellegű marhaságokat? Mondjuk nekem nincs bajom a feminfo-val, de túl nagy jelentősége nincs, csak éppen sok mindenkihez eljut, mint a 444 egyik aloldala, de hülyeség az ott megjelenő véleményeket (már ha annak nevezhetőek) általános feminista kinyilatkoztatásokként kezelni, amik minden nő, vagy akárcsak minden feminista véleményét képviselnék, mert nem így van. Tulajdonképpen még csak véleményeknek sem mondanám, csak hol jobban, hol kevésbé érdekes hírek gyűjteményének, amikben az a közös, hogy főként a nőket érintő dolgokról szólnak, meglehetősen mérsékelt hangnemben. Ha úgy érzed, hogy ez téged férfiúi mivoltodban támad, azt ne haragudj, de nem tudom hová tenni.

Viszont jócskán elkanyarodtunk az eredeti témától, arra mégsem kaptam választ, hogy egy férfit miben sért az, ha a felesége nem viseli az ő vezetéknevét, vagy hogy mire jó egyáltalán, hogy a nő felveszi a férfi nevét. Helyette bedobsz olyanokat, hogy a feministák tönkreteszik a családot... Kérdem én, hogyan? Feminista vagyok, és van családom. Van párom, van gyerekünk. Család vagyunk? Tudtommal igen. Attól, hogy nálunk közös döntések születnek a családunkat érintő ügyekben, még nem lesz diszfunkcionális a családunk. Azt sem nevezném "családrombolásnak", hogy nem tartom elfogadhatónak, ha felnőtt emberek alárendelt szerepbe kényszerülnek.

2015. jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/95 anonim ***** válasza:
91%
Jaj, de tudtam, hogy a Femen is elő fog kerülni... Meddig akarsz még terelni?
2015. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!