Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Névfelvétel, szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névfelvétel, szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A nő nem akarja felvenni a férfi nevét, csak kötőjeles formában, és akkor, ha a férfi is megteszi ugyanezt. Egyébként a saját vezetéknevét szeretné megtartani. A jövendőbeli gyerekeknek pedig mindenféleképp kötőjeles nevet szeretne adni.

A férfi nem akarja felvenni a nő nevét, mert az sok macera, de azt sem akarja, hogy a nő a lánykori nevét használja továbbra is. Lehetőleg azt szeretné, ha a nő az X Y-né formában venné fel az ő nevét, mert a családjában mindenki így tett, náluk ez a hagyomány. A jövendőbeli gyerekeknek a saját vezetéknevét adná.

Ti hogy látjátok, kinek az elképzelése megérthetőbb, és milyen kompromisszumot találnátok?


2015. jan. 17. 23:31
 51/95 anonim ***** válasza:
82%
De elmagyarázza valaki, hogy miért papucs dolog, ha a férfi felveszi a szeretett nő nevét, és miért nem az, ha a nő veszi fel a szeretett férfiét?
2015. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/95 anonim ***** válasza:
59%

Egyiknek sincs igaza, mindketten a saját maguk véleményét akarják ráerõszakolni a másikra, a párjukra, akit elvileg szeretnek, de még annyi szabadságot nem adnának nekik, hogy a saját nevükrõl maguk döntsenek...

Èn egyèbkènt -nè lennèk (ill. majd leszek is), a kötõjeles megoldások meg nem tetszenek, de aki akarja, vegye fel úgy, ez teljesen magánügy. Az meg a legnagyobb butaság, hogy a -nével elveszti valaki az eredeti nevét. Nagymamám is Kovács Jánosné volt, és az összes iratán szerepelt a lánykori neve, sõt még a temetésén is úgy mondták a nevét, hogy "Kovács Jánosné, született Kiss Anna".

2015. jan. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/95 anonim ***** válasza:
82%
De attól még Kovács Jánosné a hivatalos neve, az eredetit csak az tudja, aki látja az iratait vagy megkérdezi. Tehát az aktuális nevében nem szerepel keresztnév, vagyis de, a János
2015. jan. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/95 Szeretsz még? ***** válasza:
20%
Csak azt nem értem, hogy miért azok itt a leghangosabbak, akiknek a lánykori nevét a kutya sem veszélyezteti:-)))
2015. jan. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/95 anonim ***** válasza:
82%
A saját nevemben biztos nem engednék a páromnak. Szerencsére nekem normális a vőlegényem, az én nevem, az én döntésem. Én maradok a lánykori nevemen.
2015. jan. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/95 anonim ***** válasza:
79%
Miért csak a nőnek kéne kifejezni,hogy a szeretett férfihoz tartozik? A férfinak "szégyen" és "papucs dolog" kimutatni hogy ő is a szeretett nőhöz tartozik?
2015. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/95 anonim ***** válasza:
17%

Én nő vagyok, de komolyan nem értem ezt a felháborodást. Mi az, hogy egy nőnek ki KELL fejeznie a névváltoztatással a férje iránt érzett szeretetet és tiszteletet? Miaz, hogy a férfinak is ki KELL? :D Hát hol vagyunk mi, te atya úristen!!! Ilyenkor áldom a sorsomat, hogy olyan normális párom van, hogy ezen sosem vitáztunk egy pillanatig sem. Eszünkbe sem jutott ráerőltetni egymásra a nevünket. Szerintem egy szép hagyomány az, hogy a nő házasság esetén felveszi a férje nevét, nagy cucc. Olyan formában nem vettem volna fel énsem, hogy teljesen el kelljen hagynom a saját nevemet, de én úgy éreztem természetesnek, hogy szerettem volna, ha a nevünkön is látszik, hogy összetartozunk. Én azt valami nagyon modernkori marhaságnak látom, hogy a férfiak is mindenképpen vegyék fel a nők nevét. A gyerekek kötőjelezéséről meg már nem is beszélve.

Házasság esetén a nők neve így is jóval hosszabb volt, általában 80% ki sem írja a teljes nevét, ha alá kell írni valamit. Most ha van egy Kelemen-Kovács Krisztina lányom és még férjhez is megy, akkor már Kissné Kelemen-Kovács Krisztina lesz. Vagy ha kötőjelest akar, akkor adja fel a nevét és hagyja el valamelyik leánykori vezetéknevét... Én nem tolnék ki ilyen szinten a gyerekemmel és az sem érdekel Spanyolországban mi van! Más ország, más szokások!

2015. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/95 anonim ***** válasza:
87%
Pont erről van szó, hogy nem KELL felvenni a másik nevét. Csak a kérdésben az szerepelt, hogy a férfi rá akarja erőltetni a nőre a saját nevét, de nem hajlandó kompromisszumra jutni. Szép hagyomán a férj nevének felvétele - de sokan erre azt mondják, hogy a nő fejezze ki, hogy a férfihez tartozik. Erre jön a visszája: a férfi miért ne fejezze(fejezhetné) ki, hogy a nőhöz tartozik, ha úgy megfelel neki(k) és így kompromisszumra jutnak? Csak a nő hozzon "áldozatot" és hagyja el a nevét, mert ő már ahhoz a férfihez tartozik, de fordítva már ne legyen, mert akkor a férfi papucs...
2015. jan. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/95 anonim ***** válasza:
60%
De egyáltalán nem az lenne a kompromisszum, hogy akkor a nő felveszi a férfi nevét, csak nem X Y- néként, vagy egyik se veszi fel. Az hogy a férfi felveszi a nőét, egy feminista szélsőség, az x y-né meg egy hímsoviniszta szélsőség. A kompromisszum a kettő között van.
2015. jan. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/95 anonim ***** válasza:
70%

"Az hogy a férfi felveszi a nőét, egy feminista szélsőség, az x y-né meg egy hímsoviniszta szélsőség."


Miért is?


Ha a nő felveszi az rendben van, fordítva szélsőség? :)


Az xy-né más tészta, annak a fordított megfelelője xy-fi lenne. Mi lenne, ha a kérdező ragaszkodna ahhoz, hogy a férjét Kiss Évafi-nek hívják ezentúl? Ugyanaz pepitában!

2015. jan. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!