Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Névfelvétel, szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névfelvétel, szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A nő nem akarja felvenni a férfi nevét, csak kötőjeles formában, és akkor, ha a férfi is megteszi ugyanezt. Egyébként a saját vezetéknevét szeretné megtartani. A jövendőbeli gyerekeknek pedig mindenféleképp kötőjeles nevet szeretne adni.

A férfi nem akarja felvenni a nő nevét, mert az sok macera, de azt sem akarja, hogy a nő a lánykori nevét használja továbbra is. Lehetőleg azt szeretné, ha a nő az X Y-né formában venné fel az ő nevét, mert a családjában mindenki így tett, náluk ez a hagyomány. A jövendőbeli gyerekeknek a saját vezetéknevét adná.

Ti hogy látjátok, kinek az elképzelése megérthetőbb, és milyen kompromisszumot találnátok?


2015. jan. 17. 23:31
 41/95 anonim ***** válasza:
15%

Hagyjatok mar ezt a kotojeles marhasagot. Mikor irodabol kapok egy levelet, ugyvezeto: "..ne, ket vezeteknev, kotojellel, plusz ket keresztnev," hat akkor falramaszok, es igy gondolom: "ja, az a P..i..csa". Ki az isten akar vagy tud emlekezni annyi nevekre, foleg ezzel a sok azelott nem hallott nevekre!

Rohogok mikor ilyet latok.

2015. jan. 18. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/95 anonim ***** válasza:
15%

Aki a 14.-est lepontozta, gondolom már felvette a felesége nevét! :-)


Ugyanitt a lepontozó nőknek: szánalmas, hogy valakiből ekkora papucsot akartok csinálni(feleség nevének felvétele)!

2015. jan. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/95 anonim ***** válasza:
79%

Nem olvastama végig a hozzászólásokat, ezért remélem pontos volt a leírás és a történet java nem a hsz - ek közt van.


1. Pont lesz*rnám, hogy a családjában mi szokás és mi nem. Ne ez határozza meg egy pár döntéseit. Legyenek azok önállóak.


2. Manapság már nem lehet belekötni abba, hogy szeretne megtartani a saját nevét is. Ezer és egy variáció van és mind elfogadott. Nem úgy van, mint 50 évvel ezelőtt.


Én mondjuk nem akartam volna a saját nevemet is adni a gyerekeimnek és el sem tudtam volna képzelni hogy ne Xné Y. Akárki legyek. :D

2015. jan. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/95 anonim ***** válasza:
72%
#41: A spanyoloknak 2 keresztnevük és 2 vezetéknevük van (apai és anyai), és mégis képesek kezelni ezt a roppant bonyolult helyzetet :D
2015. jan. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/95 anonim ***** válasza:
3%
Aki itt hozzászólt és lepontozott, az mind felvetette már a férjével a nevét? Csak mert ez nagyon ritka, ezért hihetetlen, hogy itt mindenki ennyire határozott feminista.
2015. jan. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/95 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem mindenki eldönti, hogy a saját nevével mit akar csinálni, mert ő fogja utána használni.


Nálunk is én döntöttem el, hogy házasságkötés után mire változtatom (ha változtatom), párom is, hogy mi legyen az ő nevével.


Az egy szem kompromisszum kérdés a gyerek vezetékneve. Ezt közösen kell eldönteni. Viszont egy idő után a keresztnevekben is mindenki dűlőre jut, nem hinném, hogy a vezetéknév esetén nagyobb vitára lenne szükség.

2015. jan. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/95 anonim ***** válasza:
33%

41


Ez erdekes hozzáállás.én ismerk velemkorabelit, akinek asületesi neve kötőjeles, és az apjanak is az volt már..

Tanultunk erről már altalános iskolában nyelvtan órán...

Elég korlátokt a gondolodásod.



Egyébként én is kötőjeles vagyok,meredetieg szerettem volna, ha a férjem is felveszi, es gyerekeink is a közös nevet viselik.

Ezt kb 18 évesen döntöttem el magamban.. Akkor azért még a kapcsolatokről is mas elképzelésem volt.


Tehá én űgy lettem kötőjeles, hogy agyaltam, felvegyem-e a férjem nevét... Nem volt ellenérv, minden iratomat épp egyébkent is cserélni kellett.

Én

Xné z y akartam lenni.. Szerintem jól hngzott..

A férjem elviekben nem szólt bele, mondta, hogy szeretné ha felvenném, de az én nevem, én fogom viselni...

Nála is felvetettem, a kötőjelest, de nem hangzik olyan húde jól, mint pl a Nagy-Némedi, így mondta, higyha nem ragaszkodom ő nem szeretne herce hurcát, plusz ne szivassuk a gerekeket, mert ebben az esetben ők is azt kapják, és azért nem rövid..egyetértettem ( egyébkent amikor a gyerekeknel kitaláltam,18 évesen elméletben az akkori baratomnak 4 betűs tucatneve volt

Ennek ellenére vaciláltam én még a sajátomon.. Nekem mindegy, ő szeretné.. Akkor legyen..

Erre mentünk az anyakönyvvezetőhöz, már a váróban ülünk, amikor megkérdezi.


Most te tenyleg -né akrsz lenni? Szerintem jobb a kötőjel..nah ott meg voltm lőve..

Benn az anyakönyvvezetőnk mondtam is.. És ott kegszültük, hogy a kötőjellel jobb szeri te is.. Így lett ez :)



ON



Szóval a beleszőlás szerintem ilyen szinten fe bele, veleményig, és nem erőltetésig minden fél részéről.



Tehát ha a ferfi elvárja a nőtől, hogy felvegye a nevét, akkor ő is legyen kész erre, vagy hagyja meg neki a döntést,


Hagy döntsek már én arról,mhogy lesz-e más nevm, vgy sem felnőttként..

Miért akarja az xy- nét?? Én ezt azért nem szertem, mert nem lehet tudni hog szólítsuk az illetőt..

Az ilyeneket "Janosnézza" az egyik kollégám, és szándékosan nem kerdezi meg a keresztnevüket, szerintem köcsögség, de mindegy.. Nekem plusz kérdes ez mindig


A gyerekek más kerdés..

Ha velvesi a ferj is a nevet, akko csak at kapja

Kaphatják a gyerekek..

Ha nem akkor van lehetőség valasztani..


Miért nem akarja, hogy kettőtök nvét kapja? Mik az érvei.. Nekem ez a forma tetszik, ha jól hangzik együtt. ( a miénk 2 magyar foglalkzásnév, születési névnek nem a legjobb, nálam meg egyértelmű,mhogy hazasság utan felvett név)



Ha azt vesszük EGYIKŐTÖKNEK SINCS igaza, mindketten rá akarjátok erőltetni az akaratotokat, a vélemyényeteket a másikra.

Az egy dolog,mhogy nekem mi tetszik ezek közül, egy szimpla ízlés kérdése


Ha már ezt sem tudjatok eldönteni, és ebben sem kompromisszumra jutni, akkor később is nagy gondok lesznek...


Ebben kapcsolatban azt latom, hogy te határozott domináns vagy, a parod ezért próbálja ugyanezt tenni, hiszen ő is a..

Vag fordítva, te azért ellenkezel, mert uralkodni akar rajtad..


Én nem aza baj, hogy mindketten erősek vagytok, hanem az, hogy nem kiegészititek egymást, hanem jatszmaztok, egymásra akartok licitálni..

Tehát akinek ebben a kérdésben igaza lesz, azt azt fogja érezni nyert, és ő a "Jani" a mawik meg lealázva jön ki belőle..

Ebből nagyon nem jöttök ki jól..



Tudom ez most erős vélemyény, ennyiből nehéz egy egész kapcsoatot mgítélni, nm is akarnám, neked kell melyebbe belenézni, hogy így van-e

De ebből ez jön le..

2015. jan. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/95 anonim ***** válasza:
92%
Nem olvastam végig mind az öt oldalt, de az első válaszoló által írt kompromisszum szerintem egészen normális: szülők mindketten megtartják a lánykori (fiúkori) nevüket, a gyerekek pedig az apa vezetéknevét kapják egységesen.
2015. jan. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/95 anonim ***** válasza:
43%

Nem olvastam el az összes választ, csak egy párat.


Nem tudom, miért háborodnak fel sokan a kötőjeles néven. Egyes országokban mindenkinek két vezetékneve van, 1 az apáról, 1 az anyától (pl. Spanyolországban). És köszönik szépen, jól vannak.


Hogy a kérdésre is válaszoljak: ha a saját kapcsolatomról lenne szó, én csak olyanhoz mennék hozzá, aki csak és kizárólag azt dönti el, hogy a saját nevével mit kíván kezdeni. Hogy én mit akarok csinálni az enyémmel, azt pedig rám bízza. Szerintem az lenne a megoldás, ha mind a ketten a saját nevükkel foglalkoznának, hülyeség lenne egy egyébként jól működő kapcsolatot (feltételezem, hogy az, ha már házasságban gondolkodnak) ilyen apróság miatt elrontani.

2015. jan. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/95 anonim ***** válasza:
15%

Kérdezőnek: teljesen mindegy, szerintünk kinek van igaza, ezt nektek kell megbeszélni. Nem fogja befolyásolni a másik fél véleményét pár "nonaname" ember a gyakori kérdésekről.


Az viszont szerintem már nevetséges, amit egyes nők művelnek. Otthon is az a válaszotok minden kérésre, hogy majd ha te is megcsináltad te hímsoviniszta f**z? Ti vagy valamilyen ultra nagy papucsot fogtatok ki -esetleg azzá tettétek- vagy tényleg ilyen szinten álltok a párotokhoz. És mindkettő szomorú.

2015. jan. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!