Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Névfelvétel, szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névfelvétel, szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A nő nem akarja felvenni a férfi nevét, csak kötőjeles formában, és akkor, ha a férfi is megteszi ugyanezt. Egyébként a saját vezetéknevét szeretné megtartani. A jövendőbeli gyerekeknek pedig mindenféleképp kötőjeles nevet szeretne adni.

A férfi nem akarja felvenni a nő nevét, mert az sok macera, de azt sem akarja, hogy a nő a lánykori nevét használja továbbra is. Lehetőleg azt szeretné, ha a nő az X Y-né formában venné fel az ő nevét, mert a családjában mindenki így tett, náluk ez a hagyomány. A jövendőbeli gyerekeknek a saját vezetéknevét adná.

Ti hogy látjátok, kinek az elképzelése megérthetőbb, és milyen kompromisszumot találnátok?


2015. jan. 17. 23:31
 21/95 anonim ***** válasza:
18%
18 éves vagyok és NAGYON megleptek a válaszok. Ha egyszer férjhez megyek teljesen alapvető dolognak tartom hogy felveszem a nevét, és a gyermekeink is az ő nevét kapják. Ennyire régimódi lennék?... Szerintem nem szégyen annak a nevét viselni akihez feleségül megy az ember.
2015. jan. 18. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/95 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó: Szégyennek nem szégyen, mindenki azt csinál, amit akar. De a kérdésben arról van szó, hogy a férfi nem venné fel a nő nevét (kötőjelesen se), de a nőtől akarata ellenére elvárja, hogy teljesen dobja el a sajátját. Ez pedig önző és leuraló magatartás.
2015. jan. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/95 anonim ***** válasza:
15%
Hihetetlen, mennyire tele vannak a nők tesztoszteronnal meg uralkodni akarással. Szerintem őskor óta az a természetes, hogy a férj a családfő, a feleség meg az otthont rendezgeti. Ez nem azt jelenti, hogy a férfi megparancsolja a nőnek, hogy mit csináljon, de ő védi meg a családot, ő szerzi az élelmet stb. Szerintem a férjnek is jól esik, hogy a nő ezzel elfogadja, hogy hozzá tartozik, a nő meg felnő és az apja helyett egy másik férfit választ, aki családjába fog tartozni. Aztán a feminizmus mindent a feje tetejére állított, és így lettek a Deutsch-Für Tamások.
2015. jan. 18. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/95 anonim ***** válasza:
82%

23: "Szerintem őskor óta az a természetes, hogy a férj a családfő, a feleség meg az otthont rendezgeti. "


Oké, akkor hétfő reggel az első dolgom lesz felmondani a munkahelyemen és hazamegyek otthon várni, hogy apuci tolja haza a pénzt egyedül.

Viszont ha kell a keresetem is, akkor nincs családfő, akkor engem ne irányítson senki.

2015. jan. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/95 anonim ***** válasza:
79%

Épp a pasik vannak tele uralkodási vággyal.


Én társat választottam magamnak, nem apa helyett egy "apucit".


Mi az, hogy ő szerzi az élelmet? Ez már nagyon régóta nem így van.


Sokan ezzel jönnek, hogy a nő nem vállalja fel a férjét. De a férj a nőt? Szerinted ez nem szar? Hogy úgy érzi, kiherélés, ha a szeretett nő nevét viseli? Amíg ő úgy érzi, én is.

2015. jan. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/95 anonim ***** válasza:
81%
21: Nem szégyen felvenni, de ha születtem egy néven akkor miért nevezném át magam csak azért mert férjhez mentem? Engem a saját nevemen ismer mindenki, így hívtak az oviban, az összes barátom így ismer, ez név szerepel az összes iskolai bizonyítványomban, ez vagyok én.
2015. jan. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/95 anonim ***** válasza:
92%

20: Bizony egy baromság!


Most őszintén, amikor sok családban már új apuka van akihez hétvégente jön a saját gyereke, de van közös gyerek anyuval, de közben az exférjtől származó gyerek megy láthatásra az apához ahol találkozik apa új nőjének a gyerekeivel, ezek után legnagyobb gond, hogy HA majd a kötőjeles nevű gyerek TALÁN hozzámegy egy másik kötőjeles nevűhöz és ESETLEG vita lesz, akkor hogyan oldják meg????


Nem lesz ebből általános probléma, az az egy-egy család ahol igen, ott akkor is veszekednének, hogy Kovács Máriából legyen-e Nagy Lajosné vagy megtartsa-e a leánykori nevét.

2015. jan. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/95 anonim ***** válasza:
86%

OFF: Szerintem is csak addig volt családfő, amíg csak a férfi dolgozott és teremtette meg a létszükségleteket. Amióta a nőnek is dolgozni kell, azóta szerintem igazságtalan továbbra is azt állítani, hogy a férfi a családfő. Ha annyira ő a családfő, akkor csak ő dolgozzon... de ha kell az én fizetésem is, akkor egyenlő esélyeket akarok.

ON: Szerintem is a nőnek van igaza. A nőnek is ugyanolyan macera annak ellenére, hogy ez a hagyomány alakult ki anno. Ha a férfi még a neveknél sem képes egyenlőséget adni a nőnek, akkor később mi lesz?

2015. jan. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/95 anonim ***** válasza:
83%
A nő véleménye fair.
2015. jan. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/95 anonim ***** válasza:
92%

"Szerintem őskor óta az a természetes, hogy a férj a családfő, a feleség meg az otthont rendezgeti."


Az az igazság, hogy fogalmunk sincs, milyen nemi szerepek mentén éltek az ősemberek. Ugyanis semmilyen erre utaló bizonyíték nem maradt fent. Az egykori régészek a saját korukból kiindulva felállítottak egy teóriát, ami vagy igaz vagy nem. (- Nézd már, egy lándzsahegy! Biztos ezt használték az őskori férfiak vadászatra. - Honnan tudod, hogy vadászatra? És miért pont a férfiak? - Hülye vagy? A nők nem tudták volna használni, nem értenek azok ahhoz. )

2015. jan. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!