Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem szeretném felvenni és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretném felvenni és a gyerekünknek adni a vőlegényem vezetéknevét, mert borzasztó. Ő ragaszkodik hozzá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem írom le pontosan, hogy mi a vezetékneve, mert ő is olvasgatja a gyakorikérdések.hu-t és rögtön tudná, hogy én írtam ki a kérdést, de higgyétek el, borzasztó ciki!


Májusban lesz az esküvő és augusztusra várjuk a babát. Nagyon szeretné ha felvenném a vezetéknevét, mindegy milyen formában. Én mondtam, hogy nem, biztos nem fogom, tetszik a sajátom, mert alliterál a keresztnevemmel.

Ezt még el is fogadná, de a gyereknek mindenképp szeretné, ha az lenne a vezetékneve, mint az övé.


Ő is tudja, hogy gáz, de így szeretné érvényesíteni, jobban érezné magát tőle, nem enged ebből.

Én viszont nem akarom, hogy ugyanazokat elszenvedje, mint a párom gyerekkorában a neve miatt.


Mit tegyek?



2015. ápr. 6. 15:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/81 anonim ***** válasza:
23%

"Nem a te gyereked, kedves válaszoló, hanem közös gyermeketek a feleségeddel, ennélfogva mindennek közös döntésnek kell lennie!"


Egyetértek.


"És mi van a nő vezetéknevével? És ha azt mondja, hogy ő nagyon szeretné a saját vezetéknevét továbbadni?"


Akkor a gyereknek, kettős kötőjeles neve lesz. Szabó-Hoffmann , mint ahogy már írtam példaként. Az más kérdés, hogy te sötét parasztozol, meg 21. századozol tipikus femináciként, de olvasni meg szöveget értelmezni nem tanultál meg.

2015. ápr. 6. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/81 anonim ***** válasza:
83%

Valami kompromisszumot kössetek, mert bizony az sem fair, hogy a férjedet teljesen kizárod a névadásban. Annyira azért nem lehet olyan ciki az a vezetéknév, mert ha az lenne, akkor a férjed is már réges régen megváltoztatta volna.

Egyébként az én férjem neve Manó.(és 192 cm magas a lelkem) Én sem szerettem volna ha a fiam a Manó nevet kapja, de megegyeztünk. Kapja azt is meg azt is amit én tartok jónak..Ez a közös kompromisszum..

2015. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/81 anonim ***** válasza:
53%
21-es! Eddig nem fejtetted ki a véleményed, úgyhogy most várjuk szeretettel, hogy miért hiszed anyukát ludasnak, önzőnek! Szóval?
2015. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/81 anonim ***** válasza:
79%

46%-os miért kell mindenhova 8-10 üzenetet írni? Leírtad a véleményed más is leírhatja anélkül hogy belekötnél? Köszi. Nem az volt a kérdés hogy szerinted ki a "ludas".


1-2 ajtócsapkodást megér hogy ne legyen cikizve a gyerek.

2015. ápr. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/81 anonim ***** válasza:
60%
25, megelőztël :-D írtäk hogy mindkettőtők nevët vegye fel.
2015. ápr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/81 anonim ***** válasza:
36%
Nem 25, hanem 24. De 25 úgy is törlësre kerül :-D
2015. ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/81 anonim ***** válasza:
86%
Képzeld, megtanultam szöveget értelmezni :) de ebben az esetben nem megoldás a kötőjeles verzió. Nem arról van szó, hogy a nő mindenáron szeretné továbbadni saját vezetéknevét, mert teszem azt a családjában nincs ki továbbvigye. Arról van szó, hogy nem szeretné szegény gyereket egy olyan vezetéknévvel illetni, ami esetleg tényleg vérciki lehet. Most egy Punczi-Szabó, Kukás-Hoffmann, Kretén-Papp stb pontosan ugyanolyan nevetségesen hangzik, mint egy Punczi, Kukás, Kretén... én meg azt nem értem, hogy ezen mit nem lehet megérteni. Az édesanyának pontosan ugyanannyi köze van ahhoz a gyerekhez, mint az édesapának, nem értem, hogy a mai világban miért önző az a nő, aki adott esetben a saját vezetéknevét szeretné a gyereknek adni. Miért?
2015. ápr. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/81 anonim ***** válasza:
15%
25-os nem ferfi vagyok. De a kerdezo, mar privatba kiduhongte magat. A 23asnak meg annyit, hogy olvassa el a kerdest ujra. Nem kell ide indok.
2015. ápr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/81 anonim ***** válasza:
10%
Egyrészt fingod sincsen arról, hogy mi az a név, továbbá, ha évszázadokon át használta a férfi családja a nevet, akkor mégsem lehet olyan szörnyű! Nekem tök közhelyes családnevem van kb. Kiss, Nagy stb. kategóriájú, de a büdös életben nem mennék bele abba, hogy a gyerekem ne örökölje! Tudod miért? Tiszteletből, tiszteletből magam a szüleim és az őseim iránt, persze tudom, hogy a magadfajta liberalista feminista nem ismeri ezt a szót...
2015. ápr. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/81 anonim ***** válasza:
89%
És ha egy nő szeretné az őseit megtisztelni azzal, hogy továbbviszi az ő vezetéknevüket, legyen az akármilyen kommersz? :) Tényleg, mi van akkor, ha összekerülsz egy ilyen nővel, akkor mivel fogsz érvelni? Ő is az ősei tisztelete miatt, te is. Olyankor mi történik?
2015. ápr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!