Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem szeretném felvenni és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretném felvenni és a gyerekünknek adni a vőlegényem vezetéknevét, mert borzasztó. Ő ragaszkodik hozzá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem írom le pontosan, hogy mi a vezetékneve, mert ő is olvasgatja a gyakorikérdések.hu-t és rögtön tudná, hogy én írtam ki a kérdést, de higgyétek el, borzasztó ciki!


Májusban lesz az esküvő és augusztusra várjuk a babát. Nagyon szeretné ha felvenném a vezetéknevét, mindegy milyen formában. Én mondtam, hogy nem, biztos nem fogom, tetszik a sajátom, mert alliterál a keresztnevemmel.

Ezt még el is fogadná, de a gyereknek mindenképp szeretné, ha az lenne a vezetékneve, mint az övé.


Ő is tudja, hogy gáz, de így szeretné érvényesíteni, jobban érezné magát tőle, nem enged ebből.

Én viszont nem akarom, hogy ugyanazokat elszenvedje, mint a párom gyerekkorában a neve miatt.


Mit tegyek?



2015. ápr. 6. 15:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/81 Czipó Éva ***** válasza:

Szerintem keressetek kompromisszumos megoldást, többször is írták már előttem, hogy a gyermeketeknek lehetne kötőjellel adni mindkettőtök vezetéknevét.


Ülj le a vőlegényeddel egy kellemes, nyugodt este és őszintén beszéljétek meg a dolgot. Ne sértsd meg, csak mondd el neki az aggályaidat, biztos, ő is hajlamos lesz a kompromisszumra!

2015. ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/81 anonim ***** válasza:
24%
Te vezetékneved - o vezetéknevének elso betuje - keresztnév.
2015. ápr. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/81 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom az senkinek nem tűnt fel, hogy a kérdező zsíros gizi egyszer se válaszolt nektek és ugyanazt a kérdést feltette a férje nevében. Jelentsétek a kérdést, mert ez egy kommentvadász.
2015. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/81 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


A kérdés nem kommentvadász. A probléma valós. Nem tudom, ki tette fel ezt a kérdést előttem, nem tudom, hogy az valódi volt e vagy kamu.


Azért nem válaszoltam, mert a kérdés feltétele után direkt kivártam 1 napot a válaszok elolvasásával, addig nem is néztem vissza az oldalra.


Most minden válaszolónak, aki tanácsot adott, szeretném megköszönni.


Azt fogom javasolni, hogy kötőjeles megoldást és azt, hogy az ő nevének a kezdőbetűjét rövidítve használja majd a gyermekünk.


Vagy ami egy tök elvetemült ötlet elsőre, de feldobom neki és majd döntünk: változtassuk meg a nevünk egy 3. verzióra, amit a kettőnk nevéből alakítunk, az én vezetéknevem első fele és az ő vezetékneve vége egy szép hangzású szót adna ki. Ezt fogom javasolni, ezt adhatnánk a babának is.


Szerintetek ez lehet megoldás?

2015. ápr. 7. 17:35
 55/81 anonim ***** válasza:
A 3. verzió az jobb. Amúgy a másik kérdésben leírta a vőlegényed, hogy az egyikőtök neve zsíros, a másik kakas.
2015. ápr. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/81 anonim ***** válasza:
Utolsó! Linkelnéd a kérdést?
2015. ápr. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/81 A kérdező kommentje:
Nem, akkor ő egy hasonló gonddal küzdő, valaki más vőlegénye, nálunk nem erről a vezetéknévről van szó. De azért linkeld be a kérdést, kíváncsi vagyok rá.
2015. ápr. 8. 07:58
 58/81 anonim ***** válasza:

Hát Zsíroséknál nehéz lenne a helyzet, mert a Zsíros-Kakas úgy hangzik, mint egy recept, a Kakas-Zsírost meg nehéz egymás után mondani. Ha ezek nem ti vagytok, megírod priviben, mi az a cikis név?

Sajnos hivatalosan nem lehet olyat, hogy vezetéknévből csak kezdőbetűt használt, az ilyen F. Nagy Géza jellegű nevek csak művésznevek vagy tudós írja így, ha van már a területén másik Nagy Géza.

2015. ápr. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/81 anonim ***** válasza:
52%
Ugyanolyan ideges volt a névre, mint te. De van egy olyan érzésem, hogy más témába is trollkodtál. A kérdést jelentettem egyértelmű, hogy te, vagy a vőlegény tettétek fel a kérdés. Akkor nem vagy zsíros a vőlegény meg nem kakas?
2015. ápr. 10. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/81 A kérdező kommentje:
Nem, esküszöm, sem zsírosak, sem kakasok nem vagyunk. Nem szoktam trollkodni.
2015. ápr. 10. 11:32
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!