Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem szeretném felvenni és a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretném felvenni és a gyerekünknek adni a vőlegényem vezetéknevét, mert borzasztó. Ő ragaszkodik hozzá. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem írom le pontosan, hogy mi a vezetékneve, mert ő is olvasgatja a gyakorikérdések.hu-t és rögtön tudná, hogy én írtam ki a kérdést, de higgyétek el, borzasztó ciki!


Májusban lesz az esküvő és augusztusra várjuk a babát. Nagyon szeretné ha felvenném a vezetéknevét, mindegy milyen formában. Én mondtam, hogy nem, biztos nem fogom, tetszik a sajátom, mert alliterál a keresztnevemmel.

Ezt még el is fogadná, de a gyereknek mindenképp szeretné, ha az lenne a vezetékneve, mint az övé.


Ő is tudja, hogy gáz, de így szeretné érvényesíteni, jobban érezné magát tőle, nem enged ebből.

Én viszont nem akarom, hogy ugyanazokat elszenvedje, mint a párom gyerekkorában a neve miatt.


Mit tegyek?



2015. ápr. 6. 15:30
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/81 anonim ***** válasza:
63%
Annyira nem lehet zavaró a párodnak, ha neki eszébe sem jutott megváltoztatni a saját nevét...
2015. ápr. 6. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/81 anonim ***** válasza:
57%

"Olyankor mi történik?"


Te szellemi fogyatékos vagy? Már kétszer leírtam. Lazán el tudok képzelni ilyen szituációt, mert lehet, hogy a hölgy szeretne mondjuk egy ritka, kihaló családnevet továbbörökíteni, de ha szimplán egy nagyot akar tovább vinni, akkor a gyereket mondjuk Kiss-Nagy Bélának fogják hívni. De ezt most írom le harmadszorra!

2015. ápr. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/81 anonim ***** válasza:
70%

nekem ritka nevem van, ami lehet kicsit mulatságos is, sok szó képezhető belőle.és ugyanolyan nevű személy mint én, nincs rajtam kívül az országban(vezetéknév+keresztnév)

csúfoltak régen de igazából bármi miatt lehet "okot adni" a csúfolásra. és különben is, ez csak a gyerekek szórakozásra, valószínű középiskolás korától kezdve már nem kell ettől tartani.

elég sokszor el is írják a nevem.

de nekem ennek ellenére tetszik, örülök neki hogy nem tucat nevem van(a keresztnevem az).

nagyon rosszul esne ha a párom nem akarná hogy a gyerekünk megkapja a nevem, mert hogy ciki.

és még annyit, hogy minden vezetéknévből ki lehet hozni egy jobbat a keresznévvel!!

szóval ha tényleg mókás a vezetéknév, akkor ne olyan legyen a keresztneve, ami még együtt még inkább "ciki"

2015. ápr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/81 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező lebuktál!

A vőlegényed már rájött, szóval elárulhatjátok, hogy mi az a borzasztó vezetéknév, már mindegy!:D


http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

2015. ápr. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/81 anonim ***** válasza:
85%

35# vagyok. ugye tudod, hogy ha a párod tényleg szokott itt olvasgatni, akkor rögtön rájönne , hogy te írtad ki?

"Májusban lesz az esküvő és augusztusra várjuk a babát. "

ez eléggé leszűkíti a kört.:)

2015. ápr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/81 anonim ***** válasza:
87%
Kedves válaszolók, az egyik Kakas a másik meg Zsíros, hát lehet tanakodni.:D
2015. ápr. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/81 anonim ***** válasza:
92%

Persze lehet, hogy kitaláció,

DE, miért az apát vonjátok felelősségre, hogy miért nem változtatott nevet?:O Had döntse már el mindenki, hogy szeret-e a nevével élni.


Egyébként szerintem a Zsíros a kevésbé szép, de gáznak egyiket se mondanám. Majdnemhogy tök átlag mindkettő. Ismerek ilyet-olyat is.

2015. ápr. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/81 anonim ***** válasza:
90%

Én ismerek olyat, akinek Meleg a vezetékneve. De munkám során találkoztam már Budival, Vaddal is, szóval szerintem a Kakas vagy a Zsíros sem egy nagy dolog, ha ez a kérdés komoly lenne, de nyilvánvaló, hogy nem az, akkor azt mondom, hogy nem mi tehetünk arról, hogy mi a vezetéknevünk, azt úgy kaptuk, de közös megbeszéléssel bármit meg lehet oldani.

Mindenesetre én inkább lennék Kakas, mint Zsíros.:)

2015. ápr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/81 anonim ***** válasza:
91%

Nagy eséllyel troll kérdés, de a Zsíros ezerszer gázabb név, mint a Kakas.


egy Kakas Gábor például nem is hangzik rosszul.

2015. ápr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/81 anonim ***** válasza:
42%
En is a Zsirosra szavazok.
2015. ápr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!