Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házassági szerződést szeretnék...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házassági szerződést szeretnék kötni párommal, viszont nem akarja aláírni. Jogos részemről az igény?

Figyelt kérdés

6éve vagyunk együtt, hamarosan esküvőnk lesz. Mindig eltartottam amióta együtt vagyunk, nincsenek anyagi gondjaink nekem köszönhetően. Lakást vásároltam önerőből, autót, vállalkozásom berindítottam. Biztosítottam mindent ami az élethez kell. Nagy anyagi különbség keletkezett, jelentős 0.8-1.1m fizetést/jövedelmet tudok a konyhára hozni havonta, ő pedig ennek a töredékét. Továbbá szellemi termékeim vannak is vannak és lesznek. Szeretném kikötni a szerződésben, hogy válás esetén a házasság ideje alatt elért anyagi javakat váláskor ez arányában osszuk fel. Ha lesz gyerek, vagy félrelépek akkor természetesen a fele őt illeti, hisz szeretem, nem becsapni akarom, viszont fordítva se szeretném hogy velem ezt tegyék. Mivel eddig is biztosítottam számára mindent szerződések nélkül is, hisz én keresem a többet, semmibe nem kellett beleszállni, csak magára kellett költeni ha akar, de azt is fedeztem, akkor szerintetek jogos hogy meg akarom magam védeni ha valami rosszul alakul? Köszönöm a választ.

28/F



2016. ápr. 6. 11:56
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/134 anonim ***** válasza:
60%

Jogos, én is mindenképp kötök szerződést.


N

2016. ápr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/134 anonim ***** válasza:
68%

Én nő létemre mondom azt, hogy teljesen jogos.

Én minden szó nélkül aláírnék ilyet, mert engem nem a másik pénze érdekel, hanem maga az ember, hisz nem a pénzhez megyek hozzá, hanem ahhoz az emberhez, akit szeretek.

Én mindenképp neked adok igazat.

2016. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/134 anonim ***** válasza:
67%
Hát akkor ennyi.. Elég pocsék a helyzet, ha nem írja alá te fogsz megsértődni ha aláírja kényszerből, akkor pedig ő fog megsértődni.. Igy építeni egy házasságot elég necces lenne.. Egyébként ha ennyire zavar, hogy eltartod, akkor miért kérted meg?
2016. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/134 Kései Sirató ***** válasza:
11%

"ügyvéddel csak telefonon beszéltem, aki egyértelműen azt mondta, közös vagy 50-50 válás esetén. Egyoldalú szerzödést nem ír alá ügyvéd."

**


A házassági szerződésekben leggyakrabban az szerepel, hogy ez és ez az ingatlan a férj/vagy feleség különvagyona.


Én a helyedben vennék egy ingatlant és azt írnám a szerződésbe különvagyonnak és a többit felezném, de elvárnám, hogy minden házimunkát elvégezzen, ezenkívül lehetőség szerint dolgozzon, nem kényszeríteném, hogy otthon maradjon.


A különvagyon lehetne egy méregdrága ingatlan is, akár olyan is, amit most nem tudsz kifizetni egészben, csak részletekben.


A megcsalásos részt egy az egyben kihagynám.

2016. ápr. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/134 anonim ***** válasza:
16%

Jogos, én is mindenképp kötök szerződést. Mellesleg szerintem ez nem nagy kereset, az övéhez az, de ha én a pénzre mennék, akkor pénzesebb pasit választanák. 6 év alatt kiismerhetted szerintem, viszont egy válást szinte mindig csúnya, megutálhatják egymást a felek.


N

2016. ápr. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/134 anonim ***** válasza:
27%
Nemrég hallottam egy ügyvédtől, hogy már jópár olyan ügye volt, ahol a feleség pár évi tartó házasság után 8-10 milliós többlettel távozott a kapcsolatból hasonló okoknak "köszönhetően".
2016. ápr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/134 anonim ***** válasza:
95%

akkor ne vedd el és kész.

ha szeret akkor papír nélkül is.

és maradjon minden a neveden

2016. ápr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/134 anonim ***** válasza:
71%

Azért érdemes külön lapon kezelni azt, hogy mi a közös vagyon és mi a különvagyon. Pl. én tavaly vettem egy lakást, amiben egy idős házaspár élt előttem, de a feleség ezt még a házasság előtt szerezte, a tulajdoni lapon is csak az ő neve szerepelt, szóval maga az ingatlan az ő különvagyona volt végig, nem vált közös vagyonná. Nyilván válás esetén a felújítások (már amennyit felújítottak...) meg mikor időszakosan albérletbe kiadták, annak arányában a férj is részesedett volna, de nem biztos, hogy 50-50%-ban. Szóval a példám esetén pl. ha van egy ingatlan a neveden, amit a házasság előtt szereztél, az a te különvagyonod, de ha bármi felújítást végeztek benne közös ráfordítással, vagy albérletnek kiadjátok, akkor arra már a nejed is jogot formál.


Én egyébként a helyedben max. annyit kötnék ki, hogy az igazolható jövedelem arányában történjen az osztozkodás a közös vagyonból (a különvagyon nem válik közös vagyonná), amennyiben válás történik. Így pedig akkor is igazságos, ha fordul a kocka vagy padlóra kerültök.

2016. ápr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/134 anonim ***** válasza:
79%

#30-as hozzászólónak igaza van. "Olyan kitétel viszont célszerű/életszerű, hogy a házasságban töltött X évhez köthetsz pl. valamit vagy vállalhatod, hogy közös gyermek esetén a kieső jövedelmét magánvagyonodból X%-ban pótolod vagy nevére saját használatára, különvagyonaként megtakarítást alapítasz stb." Ez pedig illő, ha htb-t óhajtasz, aki mindig rendelkezésre áll, nem utazgat munkából kifolyólag, nem dolgozik este 8-10-ig, mert épp karriert, vállalkozást épít, esetleg napokig-hetekig vizsgára készül, vagy épp hétvégén van képzésen.

A házassági szerződés nem hülyeség, sőt (én is kötnék, ha férjhez mennék, mert van mit féltenem), de csak akkor fogadható el, ha mindkét féllel méltányos.

2016. ápr. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/134 anonim válasza:
77%

Énis jóval többet keresek a feleségemnél, és tőled is. Mégse fordult meg a fejemben hogy ilyet irassak. Egyszerűen nem látom értelmét, ha megbízol benne és szereted akkor vedd el, ha nem akkor ne.


Miért kérted meg a kezét?

Mit jelent az neked, hogy feleség?

Mit jelent neked a házasság?

Miért akarod elvenni?

Kirakatboldogságot a lagzin, meg hogy papíron legyen egy feleséged közben meg számolod, hogy te hány %-át adtad bele az új IKEA-s ruhásszekrénybe?


Ha a pékestől veszel egy meggyes rétest akkor szerződést íratsz vele arról, hogy nincs benne mag, nehogy ráharapj és letörjön a fogad? Nem hiszem. Kockázatot vállalsz szinte folyamatosan, hol nagyobbat hol kisebbet. A házasság is kockázat, ha így vesszük, egy ígéret, hogy hű társ leszel, szeretni fogjátok egymást és minden körülmények közt kitartottok egymás mellett. Ennyiről szól az egész, te meg jössz ilyennel, hogy "ha megcsalnám..." Gratulálok.


Férfi vagy elvileg, vállalj felelősséget és kockázatot, ne legyél mimóza. Írtad, hogy minden második ismerősödnek a házassága a pénzről szól, a tiétek még el sem kezdődött, de már arról szól.

2016. ápr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!