Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Túl nagy elvárás, hogy ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl nagy elvárás, hogy ne kelljen házimunkát végeznem?

Figyelt kérdés
32éves vagyok, feleségem pedig 29, és 3éve vagyunk házasok. Ketten élünk saját lakásban, és csak én dolgozok. Nincs is ezzel semmi gond, mert szerencsére keresek annyit, hogy szépen megélünk belőle. A problémám azzal van, hogy elvárja tőlem, hogy munka után még segitseg neki takaritani, és a pofámba vágja, hogy miért nem mosogatok néha. 50órát dolgozok hetente, és őszintén semmi kedvem sincs munka után még otthol is ilyen xarságokkal bibelődni. A kinti munkákat persze elvégzem, favágás, fünyirás stb. Feleségem egész nap ottholvan, bőven ráérne ilyesmire.

2016. júl. 26. 10:06
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
42%
Mondd neki, hogy te dolgozol, az ő dolga a háztartás, elvárod, hogy megcsinálja, ha nem tetszik elmehet dolgozni ő is. Más nő dolgozik, meg gyereket nevel, ha ezek fennállnának, akkor lenne jogos az elvárása.
2016. júl. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben ez lenne a természetes, hogy nem kell. De akkor ültesd le és beszéld meg vele, hogy vagy elmegy dolgozni és akkor közösen vezetitek a hàztartàst, vagy megcsinàlja egyedül.
2016. júl. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
24%

A férfiak nem végeznek házimunkát.

Az a baj, hogy te is beleestél a jóemberek hibájába. Biztosítod neki a jólétet.

Mivel jó dolgában, ráér egész nap tv-t nézni, internetezni, magába "szívja" a feminácizmus minden előnyét, és beleéli magát. Igazából csak az a baj, hogy annyira jó dolga van, hogy van ideje azon agyalni, hogy neki milyen rossz. Túlságosan is elkényeztetted.

Majd nemsokára lesajnál, és át is néz rajtad, amikor meg látja, hogy nem tudsz tenni ellene semmit, még a képedbe is kinevet.

Bekeményítesz, vagy válsz. Nincs más esélyed. Én a válást javaslom, még a gyerekek születése előtt, mert onnantól kezdve, nem leszel több, egy pézkiadó automatánál. Addig menekülj, amíg van önbecsülésed!

2016. júl. 28. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
73%

Én meghallgatnám a másik oldalt is.


Ahogy írod, nem munkakerülő és te kérted, hogy maradjon otthon.


Lehet ő meg úgy érzi, hogy direkt nehezíted a dolgát és bentlakásos háziszolgának nézed és ennek megfelelően úgy is csinálsz mindent, hogy úgyis ott van "annyuk" aztán az a dolga, hogy minden szart összeszedjen meg felsikáljon utánad és még legyen is hálás, hogy megteheti, mintha valami elkényeztetett gyerek lennél.


Azért ez a felállás attól, hogy újabban már nem szokásos még akkor is teljesen normális és ahogy neki értékelni kéne, hogy te dolgozol, neked meg értékelni kéne, hogy ő meg az otthonotokat tartja a kezében, ha már ezt óhajtottad. Nem hiszem, ha azt érezné, hogy hálás vagy neki, hogy nézed valamibe, amit csinál, akkor ilyen keserű dolgok jönnének ki belőle, hogy a pofádba vágja a mosogatást.


Egy kicsit gondolkodj el ezen. Nehéz felismerni, ha valamit tényleg rosszul, bunkón csinál az ember, mert észre se veszi sokszor.

2016. júl. 28. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 A kérdező kommentje:
teherautó sofőr vagyok, kilóméter függő a fizetésem, de áltagba mondhatom, hogy megkeresek kb 4havi minimálbért. Na de ez mellékes mert sosem vitáztunk az anyagiakon, ebből nem csinálunk problémát, ezért is mondtam neki, hogy 200foritos órabérért inkább maradjon otthol. Az talán igaz, hogy természetesnek veszem, hogy ő majd mindent eltakarit utánnam, ezért is viselkedtem úgy, hogy nem vigyáztam a rendre, tisztaságra. Hogy egy példávala illusztráljam: a szennyes ruhát csakúgy bedobom a sarokba, gondolván hogy párom majd elintézi. Tudom trehányság, de majd igyekszem változtatni a megszokásaimon
2016. júl. 28. 08:02
 36/46 anonim ***** válasza:
77%
Az, hogy nem vagy hajlandó házimunkát végezni, az egy dolog. De azért direkt szétcseszni a feleséged munkáját elég undorító szokás. Abszolút nem tiszteled, és tényleg csak cselédként használod...letörne tán a kezed, ha beraknád a koszos cuccodat a szennyestartóba? Vagy az már méltóságodon aluli, mert te vagy a nagy férfi? A feleséged hálás lehet az anyósának. Ugyanis leginkább ő tehet róla, hogy ilyen trehány lettél.
2016. júl. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:
belátom, hogy trehány vagyok és változtatni fogok rajta.Ezekután még beszólsz? neked mégis milyen lenne egy ideális férj?
2016. júl. 28. 11:17
 38/46 anonim ***** válasza:
88%
Figyelj, én nem beszólni akartam, de gondolom, nem most vetted észre, hogy nem jó, amit csinálsz. Csak úgy veszi ki magát az egész, mintha felsőbbrendűnek hinnéd magad csak azért, mert te vagy a férfi, a nőnek meg az a dolga, hogy körülötted kell pattogjon, és ugyan tudod, hogy gáz az, ha széthagyod a cuccaidat, de mégis megcsinálod. Nem tudom mit jelent, hogy próbálsz változtatni...hogy majd jövőhéttől berakod a szennyest? Mert ehhez nem kell feleség, ehhez tényleg elég egy bejárónő. A párod azért van kiakadva, mert nem tiszteled a munkáját, és őt sem. Ne haragudj, nem akarlak bántani, mert lehet, hogy ezt leszámítva meg egy aranyos,szeretetteljes, kedves férj vagy, de akkor megint más megvilágításba kerül a dolog. Ha nem vagy zsarnok, és nem "na pattanj asszony, különben kiraklak" stílusban beszélsz a feleségeddel, hanem egész más a légkör, akkor viszont a feleségednek kell kicsit engednie, vagy elfogadnia, hogy igen, te ilyen vagy, de ez még simán belefér. Én így tennék a helyében.
2016. júl. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez kicsit tényleg sok. Kihasznàlod a helyzetet, pedig nem lenne szabad. Az egy dolog higy te dolgozol, ő hàztartàst vezet. Ez okè, de ne legyél már akkora tahó, hogy a mocskos cuccodat szétdobàlod! Akkor ezért akartad hogy otthon maradjon... kellett egy hàzi cseléd! Ezen a hozzààllàson vàltoztatnod kellene, mert meg fogja unni. Aztàn vagy keres munkàt és akkor gondoskodj magadról, vagy otthagy a fenébe. Ez amit csinálsz már megalàzó neki.
2016. júl. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
Még egyszer bocsi, visszaolvasva tényleg erőteljes volt kicsit az írásom, de nem bántani akartalak.
2016. júl. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!