Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Túl nagy elvárás, hogy ne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl nagy elvárás, hogy ne kelljen házimunkát végeznem?

Figyelt kérdés
32éves vagyok, feleségem pedig 29, és 3éve vagyunk házasok. Ketten élünk saját lakásban, és csak én dolgozok. Nincs is ezzel semmi gond, mert szerencsére keresek annyit, hogy szépen megélünk belőle. A problémám azzal van, hogy elvárja tőlem, hogy munka után még segitseg neki takaritani, és a pofámba vágja, hogy miért nem mosogatok néha. 50órát dolgozok hetente, és őszintén semmi kedvem sincs munka után még otthol is ilyen xarságokkal bibelődni. A kinti munkákat persze elvégzem, favágás, fünyirás stb. Feleségem egész nap ottholvan, bőven ráérne ilyesmire.

2016. júl. 26. 10:06
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy így leírod az életeteket, nem az a baja a feleségednek, hogy nem mosogatsz el, hanem az, hogy ha már háziszolgát csináltál belőle, legalább ne hátráltatnád a munkáját f***szparaszt módon. Ez kábé olyan, mintha ő a teherautód elé kiszórna három marék szöget, hogy akkor induljál dolgozni, kedvesem.
2016. júl. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy beláttad, és tényleg igyekezz ezen változtatni.


Valaki írta, hogy a feleséged is elfogadhatná, hogy ilyen vagy, bár én őszintén azt gondolom, hogy te nem kifejezetten ilyen vagy, hanem belecsúsztál ebbe a viselkedésbe, mert úgyis az a dolga. És ez nyilván neki is feltűnt, hogy átment az egész abba a hozzáállásba, hogy ő a háziszolga, te meg már csak szétdobálod és széthagyod, mert úgy is arra van, hogy ezzel foglalkozzon.

2016. júl. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is sokat dolgozik, és elvárhatná, hogy lássam elegyedül a háztartást. Nagyjából meg is teszem, de nagyon jól esik, akármilyen keveset, de részt vesz ezekben a dolgokban. Vacsora után szokott 10 percet pakolni a konyhában. Időzítőt állít be a telefonján, és azonnal abbahagyja amit csinált, ha letelik az idő. (Ezt nem én találtam ki, magától ilyen...) Viszont nekem megadja azt az érzést, hogy nem egyedül küszködöm.

Hogy a ruháit lehajigálná a sarokba, és azt várná, hogy összeszedjem, az szerintem meg se fordult a fejében. A gyerekeim ruháit se szedem össze, ha elmúltak 6 évesek, az övét se szedegetném. Az ételt se rágom meg helyette.

2016. júl. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Örülök, hogy a végén már sikerült megfogni a lényeget. Amit a feleséged "elvár", szimbolikus. A szavaidból kiderül, hogy semmibe veszed a házimunkát, a későbbi hozzászólásaidból, hogy nem csak semmibe veszed, hanem még fölöslegesen generálod is a tennivalót. Nem azt a kérdést kellene feltenni, amit feltettél, hanem inkább azt, hogy kellene változtatni a hozzáállásodon, hogy ne menjen galyra a házasságod pillanatok alatt, mert egy megalázó szituba toltad a feleséged, eltanácsoltad a munkájától, s egy olyan ingyenmunkát (szolgálatot) vársz el tőle, amit te meg vastagon lenézel. Ha fontos számodra a kapcsolat, akkor felfogod, hogy amit a feleséged vár, csak jelképes: "miért nem mosogatok NÉHA" - igen, arról van szó, hogy azzal, ha időnként nem lenne "büdös" neked beállni mellé a háztartási melóba, hanem természetességgel és figyelmességgel ragadnád meg a tennivalókat NÉHA(!), azzal mutathatnád neki, hogy ez nem egy lenézett, értéktelen munka, hanem megbecsülöd. A te munkádat megbecsülik: négyhavi keresetet viszel haza érte. Ha a feleséged munkájának te vagy az egyetlen haszonélvezője, talán neked kellene kimutatni a megbecsülésed, mert neki is jár.

Aztán ha még gyereketek is lesz, abból jönnek az ilyenek: [link]

2017. febr. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 Ignis Subdialis ***** válasza:
84%

(Csak egy kis mellékinformáció, hogy a családon belüli erőszaknak a legelterjedtebb formái között van a "Gazdasági erőszak", ami ilyenekből állhat:

- a partner lebeszéli a munkáról

- a partner egyenesen megtiltja, hogy munkahelyre járjon

- a partner anyagi függésben tartja a párját

- a partner közös tulajdonú céggel szorítja sarokba a másikat stb.)

2017. ápr. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
4%
#45 Nehogy azt mond már, hogy az aranyásó ribizlik az áldozatok!
2017. ápr. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!