Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez milyen beszélgetés? Nekem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez milyen beszélgetés? Nekem ez nagyon rosszul esik.

Figyelt kérdés

Üzenetet írtam neki napközben, mert nézegettem esküvői képeket másokról és annyira vágyom én is rá.


bárcsak nekem is lehetne egy szép esküvőm 😞


ő: Hát lehet

én: hát te nem akarsz, meg nem érdekel 😞


ő: Jóvan maki

Mit mondjak akkor?


én: akkor miért mondtad ezt nekem tavaly?


ő: Hát miért?

Mert ezt gondolom


én: nem, azt modntad hogy te is ezt szeretnéd


ő: Esküvőt?

Vagy mi ?


én:igen


ő: Akkor miért irtad az előbb,hogy én nem akarok?


én: miért akarsz?


ő: te mondtad,hogy nem akarok

nem?


én: nem ez volt a kérdés


ő: nem igazán


én: akkor miért nem válaszolsz?


ő: összezavartál


én: feleségül akarsz venni valamikor, vagy csak hülyítesz a dolgokkal? 😞


Ő: ?

te normális vagy?

nekemesel ilyenekkel,minden bevezetés vagy előzmény nélkül?

vagy mi?

ez mi?

itt akarsz megint ilyeneket megbeszélni,mikor elmondtam,hogy itt nem vagyok hajlandó?

meg ilyenkor?

mi van veled?


én: csak egyszerűen szerettem volna tudni 😞


ő: akkor kérdezd meg itthon


2017. máj. 29. 13:14
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:
mivel? azzal, hogy szeretném tudni, hogy hogy állunk? hogy ne várjak feleslegesen arra, hogy teljesüljön a vágyam?
2017. máj. 29. 13:38
 22/57 anonim ***** válasza:

adj neki időt, és ne csesztesd emiatt.

Ne is hozd fel a témát.

2017. máj. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:
hónapok óta nem hoztam fel a témát.... direkt emiatt. de nem látok semmilyen hajlandóságot.
2017. máj. 29. 13:39
 24/57 anonim ***** válasza:
100%
Ez a pasi nem vesz téged komolyan és nem is tisztel. Mert nem makizott volna le. Te meg annyira szerencsétlenül adod magad, hogy már azt hiszem hogy csak egy hülye troll vagy :D
2017. máj. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%
Akkor? Mi a kérdés? Dobd már ki. Ingyenpuncinak jó vagy neki.
2017. máj. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
100%

8. válaszoló vagyok, elolvastam a kommenteid.


Nézd, itt alapvetően az a baj, hogy teljesen más értékrendetek van. Te esküvőt szeretnél, ő házasságellenes. Ilyenkor van szükség egy alapos, őszinte, nyílt beszélgetésre - személyesen, mert chaten ilyesmit felhozni iszonyatosan szánalmas és egyáltalán nem célravezető. Leültök és megbeszélitek, mi legyen. Mik az opciók?


- Együtt maradtok, te lemondasz az esküvő álomról és maradtok együtt, aztán vagy feldolgozod, vagy nem. Ehhez neked is pontosan tudnod kell, miért is ennyire fontos az egész számodra (mert az, hogy így neveltek, önmagában még semmire sem kifogás), tudnod kell érvelned az álláspontod mellett. Remélem azt azért tudod, hogy az égvilágon semmi nem fog változni a kapcsolatotokban - érzelmileg legalábbis - a házassággal.


- Együtt maradtok, ő lemond a saját vágyairól (miszerint ne legyen esküvő), te megkapod, amit akarsz, ő pedig majd feldolgozza valahogy. Neki is el kell azon gondolkodnia alaposan, hogy valóban a házasság intézményét tartja ennyire visszataszítónak, vagy valamiért nem érzi azt, hogy melletted el tudná magát így kötelezni.


- Szakítotok (mert önmagában a szerelem nagyon gyenge alapja egy kapcsolatnak) és mindenki meg tudja élni a vágyait mással.


Én alapból mindig is erősen házasságellenes voltam, soha nem álmodoztam ilyesmiről, de a férjemnek ez annyira fontos kérdés volt, hogy gondolkodás nélkül igent mondtam. Vele terveztem az életem, tudtam, hogy neki ez mennyire fontos, hogy ezzel mennyire boldoggá teszem, így nem volt számomra kérdés, hogy a kedvéért aláírom a "csak egy papírt" és nem ragaszkodom annyira az elveimhez. Viszont ha nem terveztem volna vele hosszútávon, akkor nincs az az erőltetés, amiért megtettem volna.


Erőltetned, passzív-agresszív megjegyzésekkel fárasztanod teljesen felesleges, azzal csak azt éred el, hogy még annyi kedve se lesz a hozzád való közös élethez, mint most. Vagy folytasd csak, sokáig nem fogja bírni, szépen kivág téged a búsba (meg is érdemelnéd) és megoldódik a dilemmád.

2017. máj. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:

BEszélgetések, leülve. megtörténtek.

egy éve, két éve is. mindig azt mondta, oké, lehet esküvő ha annyira szeretném. Azóta még mindig nem kaptam gyűrűt. esküvőről szó sincs, ha valaki rákérdez esetleg, amikor együtt vagyunk, akkor is tereli a témát, meg röhög, elvicceli a dolgot.

Nem az van, hogy nem akar velem lenni. Mert azt mondta, velem akarja leélni az életét. tudja, hogy ez nekem fontos, őt csak inkább nem érdekli a téma. De igen, miattam megtehetné, mert tudja, hogy én szeretném, nekem fontos.

2017. máj. 29. 13:45
 28/57 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges időpocsékolás együtt maradnotok.

Te esküvőt akarsz, meg romantikus lánykérést, nem pedig a párodat egy életen át. Hatalmas a különbség!

Ő pedig nem akar elköteleződni, az a típus, aki addig van a kapcsolatban, amíg jó neki. Ezért nem akarja egy gyerekkel hozzádláncolni magát.

Ilyen pasinak 976 év múlva se akarj szülni, csak ha nem gond, ha egyedül maradsz a gyerekkel.

2017. máj. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/57 anonim ***** válasza:
56%
Az eddigi tapasztalatom az,hogy amelyik pasi nekem nem hozta fel az első évben ezt a házasságosdi témát,az később se akarta.Amelyik felhozta,az akarta is volna.Most olyannal vagyok együtt,aki 2.talin felhozta,az egy dolog hogy nem akarok férjhez menni.
2017. máj. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
100%

Közelítsük fel akkor máshonnan a kérdést, mert látszik, hogy nagyon vak vagy. Tudod ha annyira velked tervezne, mint amennyire mondja, akkor nem így viselkedne veled. Pofázni bárki tud, ezért sem szabad soha olyan szavaknak hinni, amit nem követnek konkrét tettek.


Tegyük fel, hogy kierőszakolod és végül megkér.


Ne haragudj, de mi jó neked abban, ha azért vesz el valaki, mert ráerőszakoltad? Mit ér az a lánykérés, ami nem a saját akaratából, hanem a te erőltetésedből fakad? Durva, hogy valakinek ennyire ne legyen önbecsülése és beérje ilyen szánalmas "jól van kapsz gyűrűt legalább kussolsz" alamizsnával.

2017. máj. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!