Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Két tűz közé kerültem: a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Két tűz közé kerültem: a gyerekem nem jön ki az új párommal?

Figyelt kérdés

A lányom 12 éves, férjem meghalt mikor ő 4 volt. Azóta senkim nem volt. Fél éve lett végre egy kapcsolatom, 2 hónappal a megismerkedéstől számítva hozzánk költözött



Az elmúlt 4 hónap pokol volt, a lányom rühelli a páromat, amire racionmális okot nem találok.


Annyit esetleg, hogy párom erélyesebb valaki, és a kezdetektől szóvá teszi, ha rendetlenséget hagy a lányom maga után, vagy ha túl sokat lóg rajtam.


Ez utóbbi nagyon látványosan így van, mióta együtt élünk hármasban, a lányom triplán keresi az alkalmakat, amikor csak vele foglalkozok, a párom emiatt kirekesztve érezheti magát.


Ha ezt mondom a lányomnak, akkor meg rázza a zokogás és tisztára depressziós.


A jegyei is romlottak és a kapcsoltunk is.


Úgy érzem, ez nem mehet tovább. A lányom az első, de nem tudom a párommal hogy közöljem hogy én ebbe belefáradtam és inkább szakítsunk?



2019. júl. 29. 20:18
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
97%

A kérdező 8 évig volt egyedül. 8 hosszú évig... Gyerekkel, ami az egyik legdurvább esélycsökkentő "tényező". Szerintem azért ezt vegyük már figyelembe.


Én sem tartom a legjobb ötletnek a gyors összeköltözést, de a fentiek fényében nem mernék ítélkezni. Most már nagyon furán venné ki magát, de akkor is: megpróbálnék visszalépni (ideiglenesen), ha lehet, úgy, hogy ez nem jelentene szakítást. Tehát szétköltözés, "restart". De hogy ezt a férfi elfogadná-e, volna-e elég belátása ehhez, egyáltalán ér-e neki annyit az egész, hogy próbálja megmenteni...? 🤔 Tényleg nagyon nehéz helyzet. 🙁

2019. júl. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
31%

Lehet erős volt a "kan", én is így éreztem, de nem volt véletlen... Együttérzek a Kérdezővel, de ugyanakkor nagyon mérges vagyok, h egy nő egyáltalán tud kétségbe esett lenni, és a józan észt eldobni, ráadásul anyaként...

Nekem sincs évek óta férfi az életemben, de ilyen áron és meggondolatlanul ne is legyen!

Túl naiv és jóindulatú a Kérdező. És most azon gondolkozik, h közölje a szakítást... ez is azt jelzi.

Hogy? Hát, ahogy érzed. Anya és nő vagy, válassz, melyik a fontosabb. Már csak azért is, mert ez a "férfi" már most kimutatta, h nem tud empatikus lenni, előbb-utóbb veled sem lesz az, ez halál biztos (főleg veled nem a naivitásod és a jóindulatod miatt).

Cselekedj mihamarabb!

2019. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
75%

# 10: Ok, akkor nézzük ezt a kislány oldaláról. 8 éve csak az anyja létezik számára. Az apját korán elvesztette, tehát az anya tölti be egy személyben mindkét szülő szerepét. Épp serdülőkorban van, ami egy érzelmileg rendkívül labilis időszak. Minden érdemi előzmény nélkül odaköltözik egy számára vadidegen férfi, aki elkezd vele erélyeskedni.

Emlékeztetek: egy gyerekről van szó, kiforratlan személyiséggel, minimális élettapasztalattal, mégis a hozzászólók (egy részük) felnőtt viselkedést és gondolkodást várnak el tőle.

Szerintem a világ legtermészetesebb dolga az, hogy összezavarodik ebben a helyzetben. Az, hogy sír, depressziós, romlanak a jegyei elég komoly tünet egy serdülőnél. Ezt nem lehet szimplán hisztinek titulálni.

A gyerekért a felnőttek felelnek, nekik kell olyan kereteket teremteni, hogy abban a gyerek érzelmi biztonságban érezze magát. Itt az érintett felnőttek szúrták el a dolgot: az anyuka azzal, hogy túl korán, megfelelő előkészítés nélkül költöztette oda a férfit, és amikor az erélyeskedni kezdett a lányával, nem állította le. A férfinak pedig nem kellett volna erélyeskedni és óriáscsecsemőként azon problémázni, hogy "kirekesztve érzi magát", amikor egy anya a saját lányával foglalkozik.

2019. júl. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
35%
"söpredék" , tudod az ilyen aljanépek, mint én cuccoltatok oda férfit magamhoz két hónap után, ha van gyerekem, ha nincs (amúgy van). "felvállalja", h oda ne biciklizzek, ja, albiból vagy anyutól könnyű ez a vállalás. :) Ismerem ezt a fajtát, potyaleső, lecsúszott elvált vagy kéglit összehozni nem tudó 40-es, 50-es kan, igen, kan, aki ráadásol EQ nulla. Ki fogja készíteni a Kérdezőt, előbb-utóbb.
2019. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
22%
a "nem" tagadó szócska kimaradt, pedig elég fontos kiegészítője az odacuccoltatásnak, szóval NEM cuccoltatok senkit az otthonomba 2 hónap után.
2019. júl. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
63%

13 eves voltam, amikor anyam pasija hozzank koltozott. 28 eves vagyok, a kapcsolatom anyammal emiatt ment tonkre. Ilyesmik voltak nalunk is, mint amiket irsz (minjdart bogok epp a kerdesed miatt).


Nagyon jol gondold meg, hogy dontesz. Ertem en, hogy szar az egyedullet, de ilyen helyzetben ovatosabbnak kell lenni.

2019. júl. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
45%
2 hónappal a megismerkedés után a nyakatokra hozol valakit,aki a lányod számára idegen ÉS még parancsolgat is neki? Meg közli,hogy ne lógjon az anyján? Valaki,aki számára semmit nem jelent. Ez így elég gáz,szerintem nem a lányod a hunyó itt...(vannak esetek,amikor tényleg a gyerek fúrja a kapcsolatot ok nélkül,de a leírás alapján nem így tűnik,hogy itt ez van. De mondom,ez csak az én véleményem)
2019. júl. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
57%

"tudod az ilyen aljanépek, mint én cuccoltatok oda férfit magamhoz két hónap után," - #24, ez pont a te bajod... mint említettem, pont a hozzád hasonló gondolkodású nők az okai annak, hogy értelmes, nem mazochista férfi ezerszer meggondolja, hogy gyereket nevelő nővel bármit is kezdjen...

Tudod, egy normális kapcsolatban a "nyújt" és az "elvár" egyensúlyban van egymással... itt magyarázod, hogy "Ismerem ezt a fajtát, potyaleső, lecsúszott elvált vagy kéglit összehozni nem tudó 40-es, 50-es kan, igen, kan, aki ráadásol EQ nulla." - miért, és te mi vagy? A valóság kb az, hogy még egy ilyen "kannal" se lennél pariban azzal a nagy negatív előjellel, amit nyújtani tudnál és akarnál neki...

2019. júl. 30. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
29%

Ne szakíts!

Itt sokan a két hónapon vannak kiakadva. Ha 6 hónap lett volna, akkor mi lenne más?

Mind a kettővel beszélgess el. Külön külön, majd együtt is.

A lányoddal is értesd meg, hogy örökké nem zsarolhat. Mert most azt teszi. Mond meg neki, hogy ezentúl neki sem lehet, barátja, barátnője, mert különben te is hisztizel.

A pároddal is érted meg, hogy szereted őt, de ne törjön ajtóstúl a házba. Ezt a nevelésre értem.

2019. júl. 30. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
71%

A kérdésed: a pároddal hogy közöld a szakítást. Igy, ahogy leírtad. Neked a gyereked az első, és látod,hogy Ők nem jönnek ki egymással.Igy egyiktek sem boldog ezért úgy gondolod,hogy nem érdemes tovább fenntartani ezt a kapcsolatot.


Nekem is van két nő ismerősöm aki hasonló helyzetet élt át. Benne maradtak a kapcsolatban. A kb hasonló korú gyerekek felnőttek, már mindkettőnek családja van, de sosem alakult ki megfelelő kapcsolat.

Az egyik párosnak közös gyereke is született. Már Ő is huszonéves. A nem közös gyerek annyira megmérgezte a kapcsolatot,folyamatosan a pasi ellen biztatva az anyját és az összes családtagot (nagyszülőt, közös gyereket),hogy válás lett belőle. Huszonév után, ahogy írtam.


Kezdetben kell megalapozni a jó kapcsolatot mert ha elmérgesedik a viszony abból már jó kapcsolat ritka esetben alakul.

2019. júl. 30. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!