Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek jogos, hogy így...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogos, hogy így megalázott a pénz miatt? Ki volt a hibás?

Figyelt kérdés

Csak annyit jegyeztem meg néha, hogy más párok járnak nyaralni, közös élményeket gyűjteni, élni is néha egy kicsit nem csak gyűjtögetni. Erre megkaptam, hogy "hát nézd szívem, ha nyaralást meg közös élményeket akarsz akkor neked is le kéne tenni valamit az asztalra".

Annyit tudni kell, hogy én ápoló vagyok, ő mérnök. Valóban sokkal jobban keres mint én, de minden pénzét félreteszi, mert ő éppen most lakásra meg autóra gyűjt, mert éppen "egzisztenciát épít" ahogy mondani szokta. Rám nem költ egy fillért sem. Viszont amikor előjövök az elvárásaimmal, hogy én is nőből vagyok, én és a kapcsolatunk miért nem ér neki semmit, akkor megkapom, hogy "én nem tettem le semmit az asztalra, csak elvégeztél egy ápoló szakot és eljársz dolgozni a nevetséges közalkalmazotti fizetésedért, de azon kívül semmit nem csinálsz, hogy jobb legyen". És hogy ennek megfelelően ne is várjak el semmit, ha akarok valamit akkor keressem meg magamnak.

Ez normális férfi hozzáállás a barátnőjéhez egy 1 éves párkapcsolatban? Valóban nem érdemlek semmit?


2019. aug. 9. 11:51
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
44%

Pedig igaz, mi más dolga van a pasinak mint hazavinni az asszonynak a javakat, aki aztán beosztja mi mire fontos, és ha az egy nyaralás akkor arra. Mitől pasi a pasi ha nem ettől? Neki nem kell gyerekeket szülni, szoptatni, gondozni, háztartást vezetni.

Én félve ajánlom fel a pasiknak hogy fizetek valamit közösbe, vagy hozzájárulok egy nyaralás árához, mert volt hogy visszautasítottak sértődve, hogy mégis hogy gondolom ezt?

Nálunk ez úgy szokott lenni hogy kb 80% ban a pasi fizet, valamennyit meg én.

2019. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
60%

"Ha el kéne dönteni, hogy kocsi, laksá legyen vagy utazás akkor mit választanál?


Ha a kocsit, lakást, akkor sajna türnöd kell egy picit, az senkinek nem jön magától."


34-es, mert te el tudnád képzelni, hogy ahhoz a kocsihoz, lakáshoz bármi köze is lenne a Kérdezőnek papíron?

2019. aug. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
76%

"Azért az is félelmetes, hogy rengeteg nő önként beállítja magát egy életképtelen, hátrányos helyzetű, századrangú valakinek, aki csak alibi munkát/sulit végez és az új apucinak kell mindent előteremteni."


Három extrém nyelven beszélő tolmácsnő vagyok, ennyit az alibi suliról. (AKKOR viszont még ugye egyetemre jártam.) De ettől függetlenül utaztunk, éltünk, és neki is ez volt a természetes, hogy fizeti a részemet is. Soha fel sem merült ez a kérdés. (Egyébként megkímélt ezek szerint az élet, most látom, mennyi szarrágó pasi van.)

2019. aug. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
59%

Nö vagyok úgy irom:

- bunkón fejezte ki magát ez gáz

- a pasi mondott fontosat:"azon kivul nem csinàlsz semmit hogy jobb legyen" - a nö nem járul hozzá a hosszútávú célokhoz. Honnan lesz ház? Autô? Anyagi háttér egy gyereknek?? Nem ez nem csak a férfi dolga. Ráült sok nö fordítva az "emancipacira" mindent megteremteni a férfi dolga, mert hát attól férfi, de ha arról van szó, hogy vigye a háztartást egyedül a nö, akkor jajj nem az öskorban vagyunk. El kell dônteni. Ha az öskorban vagyunk, akkor nö neve ku**, helye a konyhában, lássa el a háztartást, faszikánk meg teremtsen elö mindent. Ha nem a öskorban vagyunk, akkor egy nö is dolgozhasson, ônmegvalósithasson, a férfi segitsen a gyerekkel, a háztartással DE!!! A nö is segitsen megteremteni az anyagi javakat. És nem ezt minimálbérböl nem lehet, képezze magát, keressen másik állást vagy amit akar, de csináljon pénzt.

-"elöjövök az elvárásaimmal" - ö is elöjött, igaz extra bunkón, hogy tedd magad oda a hosszü távú célok megvalósitásához


A stilusra nincs mentség, de ezt a sok baromságot olvasni is rossz, hogy mert majd ha öreg lesz a kórházban az ápoló. Igen és??? Ö akar egy életszinvonalat, kérdezö ebben jelenleg nem partner. Nem az szamit ki lesz 70 év mulva ott a korhazban vele, mert ez nem egy lányregény sem társadalmi közvéleménykutatás fontos-e hogy legyen ápoló az országban. Lehet kérdezö megelégszik hogy csóróságban neveljen gyereket, de lehet a pasija nem. És igenis Közös feladat ezt megteremteni, vagy szét kell válni.

Az én férjem segit a gyerekkel, a háztartásban, ö keres többet. De en is hoztam a hazassagba sajat lakast amit az utolso forintig en vettem, nem kaptam anyuciéktol. Jol akarok elni, jol is elunk, de amennyi penzt csak tudok teperek en is HA MÁsnak nem, tartaléknak. Kepzem magam, befektetek srb. Holott SIMÁN eltartana akkor is, ha semmit sem csinálnék, csak nekem igényem van teremteni, hozzátenni a családhoz. Oké, kérdezö dolgozik, de annyiért ami semmire nem ég. A pasija meg saját házat akar. Kérdezö vagy felnö egy közös jô eletszinvonalu elet feladatahoz, vagy keres olyat akinek ez nem fontos. Mindezekkel egyutt a pasi stilusa kritikan aluli , bunkó, és lekezelö.

2019. aug. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
88%
Kidobtad már?
2019. aug. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim ***** válasza:
34%
Kidobott már?
2019. aug. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:
25%

Semmilyen megalázás nem jogos. Véleménye lehet, de láthatóan nagyon nem egyeznek a terveitek, hát miért vesztegetitek egymás idejét - főleg ő a tiédet?

Sehol nem írsz közös tervekről. Az egzisztenciát magának építi, lakást, autót egyedül akar? Mert nekem az jön le, hogy addig jó vagy míg ezeket megteremti - csak hogy ne unatkozzon, de többet ne várj, közös élményeket meg pláne ne. Ha csak ennyire tart, magyarul agyatlan ágymelegítőnek, miért vagy vele... Ő tutira csak azért van még veled, hogy ne kelljen fizetnie a szexért és többet félrerakhasson magának.

Annál azért többre is becsülhetnéd magad, hogy egy ilyen arrogáns egoistával vagy.

Sürgősen hagyd ott, vagy vedd lazábbra és legyen számodra is csak szexkapcsolat a dolog köztetek, mellette keresgess komolyabbat máshol. Mindenesetre soha többé nem kérném meg még arra sem hogy egy csomag papírzsepit vegyen nekem. A végén még azt is a fejemhez vágná.

Kezeld helyén a dolgokat és keress mást!

Üdv: egy kolléganő.

2019. aug. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
64%

No hát:

1. ha én azt akarom, hogy valaki mellettem legyen, megosszam vele az élményeimet, és neki nincs erre pénze, akkor én fizetem a részét. Tehát a pasi NEM akar veled lenni.

2. Nyaralni nem csak Hawain meg tengerparton lehet, hanem itthon is, akár SZÉP kártyára, ha van. Vagy egy pár napos kirándulás is lehet jó együtt. És ezt még az ápolónői fizetésből is ki lehet szorítani.


3. Mondd meg, hogy te szívesen befizeted a kettőtök nyaralását, vagy hétvégéjét, (vannak olcsóbb apartmanok) de akkor abban a hónapban fizesse ő a rezsit meg a kaját.


4. Nem tudom elfogadni, hogy ha valakik együtt élnek, akkor miért nem közösek a pénzügyeik, még ha nem is az összes, de lennie kell közös pénznek a közös kiadásokra. Szerintem a kirándulás is ez. Meg a mozi és egyéb szórakozás.


5. 1 éves párkapcsolat azért már nem annyira friss, hogy ne lehetnének apró igényei egy nőnek. Vagy ha a férfi majd megveszi a kocsit, akkor a nő nem ülhet majd bele, mert nem tett bele semmit?


6. ha szeretek valakit akkor költök rá.


Na, ezeken el lehet gondolkodni.

2019. okt. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!