Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért akkora probléma, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért akkora probléma, ha elvárnám otthon, hogy a férjem segítsen a házimunkában?

Figyelt kérdés

Tegnap megint összevesztünk, mert miután nyakig voltam a házimunkában, megkérdeztem a férjem, aki a kanapén feküdt egy sörrel a kezében, hogy esetleg nem akarna e kiteregetni. Rámmeredt, majd közölte, eddig sem csinálta, ne gondoljam, hogy majd most nekiáll teregetni. Meg miért várom el, hogy minden házimunkát neki kelljen csinálnia. Mondtam neki, nem mindent, de segítsen. Én sem vagyok fiatalabb, én is dolgozok rendesen, teljes műszakban és elfáradok. Itt röhögött egyet, majd közölte,ő nem csinálja.

Elmondtam, hogy eltelt a nyár, sehol nem voltunk kettesben. Mert a gyerek mamázni volt. Mondtam neki, hogy menjünk el moziba. Erre gúnyosan közli, hogy ne gondoljam, hogy ő majd vezet 80 kilométer egy szaros film miatt. De nem mentünk le a szabad strandra sem a városban, ami ingyen lett volna. Se egy séta, se egy bringázás, semmi az ég világon. Erre jött a támadás, hogy mert én nem mondtam, hogy menjünk. Pedig mondtam, de folyton dolgozik, meg fáradt.


2019. aug. 12. 09:06
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Egyszer már megpróbáltam, közel 3 hétig kitartottam. Tovább nem bírtam.
2019. aug. 12. 12:22
 32/37 anonim ***** válasza:
79%
Te nem bírtad tovább? Akkor valamit rosszul csináltál.
2019. aug. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%

# 28-hoz csatlakozom, én sem szeretem segítségnek nevezni azt, ha egy férfi kiveszi a részét a házimunkából. Ez olyan patriarchális mentalitás, abból indul ki, hogy a házimunka a nő dolga. Az VOLT, amíg a nőnek ez volt az egyetlen feladata. Amióta a nők is dolgoznak, azóta semmilyen szokásjog alapján nem várható el, hogy a háztartás/gyereknevelés az ő feladatuk legyen.


Kérdező, én a helyedben szépen leülnék a kedves férjemmel, és megmondanám, hogy gondolkozzon el a következőn:

NEKED miért lenne rá szükséged a továbbiakban? Mit nyújt ő ebben a kapcsolatban? Pénzt hoz? Ha elválnátok, akkor is kapnál gyerektartást, ez nem szempont. Néha megdug? Bármikor találhatnál egy szeretőt, akitől ezt megkapod.

Mindezeken túl, ami egy TÁRS feladata lenne, abban mit nyújt ő, érveljen, hogy miért is lenne neked rá szükséged? És gondolkodjon el azon is, hogy NEKI mit nyújt ez a kapcsolat, és hogyan tudná pótolni, ha kiraknád?


A következőt tudom borítékolni: nem fogja elhinni, hogy elhagyod. Az ilyen férfiak nem hiszik el. Ha tényleg megteszed, akkor ígérgetni fog mindent. Változás nem lesz. Semmi.


Szóval ha ezeket a köröket meg akarod spórolni, akkor a legjobb az, hogy egyből lezárod ezt az egészet, beadod a válópert és kész. Ha azonban igazolást akarsz magadnak, hogy biztosan jól döntöttél, akkor végigjátszhatod a fent felvázoltakat, sokan megtettük ezt... a vége ugyanaz lesz, de legalább biztosan tudni fogod, hogy nem lett volna esély a házasság megmentésére. (A harmadik lehetőség, hogy tűrsz életed végéig, de ezt nem javaslom. Illetve van még egy lehetőség, amit megint nem javaslok... de a századelőn az ilyen tunya, semmire se jó férjeket szépen eltették láb alól az asszonyok. Viszont a büntetés nem éri meg, szóval marad a válás...)

2019. aug. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
3 hétig bírtad nélküle? És ugyan mi hiányzott neked abban a 3 hétben, amiért visszatáncoltál? Mazochista vagy? Szeritned a gyereknek milyen példát mutatsz? Hogy ez a jó házasság, ilyesmit keressen ha nagy lesz majd?
2019. aug. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
0%

Miért van az, hogy ha egy férfi végre egy vagy két napot otthon tudna lenni,a nő egyből menni akar valahova?

Ez érdekel. Mindig a hölgyek sírnak, hogy nem megyünk sehova. Nem rossz szándékból kérdem. De ezen sokat szoktam gondolkodni.

Itt kB két hete írta, egy hölgy, hogy nem bírja rávenni a párját, hogy eladják a lakásukat, s vegyenek másikat.

Volt aki azt írta, hogy a nőnek fontosabb az otthona s ezért van igaza a kérdezőnek.

Ha ez igaz, akkor miért a nő menne mindig el otthonról?

2019. aug. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
88%
#35 Én is imádom az otthonomat, de ennek semmi köze ahhoz, hogy nem akarok benne megsavanyodni és élményeket akarok gyűjteni. Annál aktívabb vagyok, hogy a négy fal között dögöljek egész hétvégén. Ki kell menni a levegőre, mert az az egészséges. Kirándulni az erdőbe vagy csak sétálni valamerre a városban. Futni. Edzeni. Hét közben esténként egyszer-egyszer színházba, étterembe, múzeumba. Este sétálni a városban és gyönyörködni a fényekben. És persze, ha van rá mód, utazni. Külföldre, ha lehet. Városokat nézni és túrázni ezerrel! És közben imádom az otthonomat, ami nem a börtönöm, hanem a főhadiszállásom két kaland között.
2019. aug. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

3 hét? :D

Az ex férjemmel egy évig voltunk házasok, ő sem akart semmit csinálni otthon, így 2 hónap után főzhetett, mondhatott, takaríthatott magára :) Nem volt már tiszta ruhája, én nem csináltam meg, tehát kénytelen volt nekilátni.

Keményebbnek és kitartóbbnak kell lenned, de szerintem az lenne a legjobb, ha kidobnád. Igazából semmi hasznod nincs abból, hogy vele élsz, plusz stressz forrás.

2019. aug. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!