Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet annyira buta egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet annyira buta egy férfi manapság, hogy megnősül, vagy gyereket vállal?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért teszi tönkre manapság rengeteg férfi a saját életét ilyesmivel.

A házasságok több, mint fele válással végződik, a válásokat túlnyomó többségben a nők kezdeményezik.

Ez a férfiak számára legtöbbször komoly anyagi veszteség, a gyereket a bíróság szinte mindig a nőnek ítéli, a férfi meg, amellett, hogy váláskor anyagilag kisemmizik, fizetheti a gyerektartást is még évtizedekig.


Miért éri ez meg?

Illetve azok a férfiak, akik megnősülnek, gyereket vállalnak, vajon belegondolnak ebbe? Vagy nem is tudják, hogy milyen kilátásaik vannak?


Vagy tényleg annyira buták és naívak, hogy bíznak a kevesebb, mint 50% esélyben?

Ennyi erővel a ruletten is elverhetnék a pénzüket fekete-fehérre fogadással, ott is megvan a majdnem 50% esély..


2020. okt. 5. 13:20
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/82 anonim ***** válasza:
100%

Magyarázd már el nekem kérdező, hogy hogy semmizik ki a férfit, ha egyszer a házasság előtt szerzett vagyon különvagyonnak számít, és a nőnek bazira semmi köze hozzá?

A házasságban szerzett vagyon pedig közös, tehát fele-fele. Nem a nő visz mindent.

Arról nem is beszélve, hogy nyilván többet keres egy férfi, mivel a nő ha egy gyereket vállal, akkor is 2-3 évre kiesik, csak a gyes-t meg a hasonló szarságokat kapja, ami kb. a nullával egyenlő.

2020. okt. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/82 A kérdező kommentje:

61:

58-as hozzászólásomban elég részletesen levezettem.


Az meg teljesen lényegtelen, hogy egy férfi miért keres többet, ez egy másik kérdéskörhöz tartozik.

Itt most csak annyi a lényeg, hogy többet keres, tehát bukik a váláson.

2020. okt. 5. 16:29
 63/82 anonim ***** válasza:
100%

Nekem őszintén megérte a házasság már most (5 év), akkor is ha elválunk egyszer. Ilyen boldog évek nem voltak még soha az életemben. Közös élmények, utazás, közös jellemfejlődés. Jobb ember lettem a férjem által és szerintem ezt ő is megélte általam. Ha gyerekeink lesznek, az pedig egy olyan ajándék az élettől, ami felbecsülhetetlen. Ezt nem lehet már elvenni tőlünk, bármi történjen is.

A férjem tény, hogy többet keres, de mindig mondja, ha nem lennék ott hátországként, akkor tutira nem menne neki. Szerencsére én is egy lakást és egy autót vittem a házasságba, és most is havonta szép összeggel járulok a kasszához. Ha elválnánk a vagyonukat elveszítenék és lejjebb kellene adnunk mindkettőnknek. Érzelmileg és anyagilag is rosszul járnánk mindketten, de együtt pedig erősek vagyunk. Sokkal inkább, mint külön-külön.

2020. okt. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/82 A kérdező kommentje:

63

Oké, ez tök jó.

De egyrészt soha nem állítottam, hogy nincsenek pozitív példák, másrészt meg nem személyes példákból kell megítélni egy jelenséget.

Harmadrészt, meg kíváncsi lennék, hogy a férjed hogyan látja ezt, mert ugye ez csak a te nézőpontod.

2020. okt. 5. 16:50
 65/82 anonim ***** válasza:
93%

"Személy szerint egyébként szinte csak olyan házas haverom van, aki férfitársaságban, egymás között bevallja, hogy ha visszamehetne az időben, inkább nem nősülne meg."


Aha. És ez neked pont elég ahhoz, hogy tátott szájjal nézd, ahogy elmegy melletted a saját életed.

2020. okt. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/82 anonim ***** válasza:
94%

63-as vagyok. Tudom, hogy látja a férjem, mert sokat beszélünk rólunk. Bármit írnék le úgysem hinnél nekem, így nem írok semmit erről.

Azt elfelejtettem, hogy az egyéni életek nem statisztikák. Amikor házasodtunk sem érdekelt más, mi a saját boldogságunk kerestük. A statisztika is egyéni életekből áll. Ha már statisztika, nézd meg a friss adatsorokat és a válások csökkenő tendenciáját, érdekes. A sima kapcsolatokról nincs statisztika, hivatalos, csak felmérés, de jóval nagyobb százalék bomlik fel. Ilyen logika mentén egyszerű párkapcsolatot sem szabad létesíteni!

2020. okt. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/82 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező az utolsó válaszod miatt megbántam, hogy írtam. Ilyen színvonalú emberekkel nem szoktam beszélni, mert fölösleges. Visszaszívok mindent. Kár, hogy előbb nem láttam.
2020. okt. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/82 A kérdező kommentje:

67

Várj, én nem azt mondtam, hogy nem írsz igazat.

Csak hogy férfi meg női szemszögből sokszor nem ugyanúgy festenek a dolgok.


Az igaz, hogy az egyéni életek nem statisztikák, de te is írod ,hogy a statisztika viszont egyéni életekből készül.


De elmondom, hol hibás a logikád, megint csak a rulettet tudom felhozni:

47.4% az esélye, hogy nyersz, ha színre játszol.

Na most épp ezért egy olyan ember, aki garantáltan el akarja kerülni az anyagi bukást, nem rulettezik. Aki meg úgy van vele, hogy "oké, ez a statisztika, de ettől még lehet szerencsém".. na pont belőlük élnek a szerencsejáték szervezők meg a kaszinó-üzemeltetők.


"Ha már statisztika, nézd meg a friss adatsorokat és a válások csökkenő tendenciáját, érdekes"

Nem találtam friss adatsorokat, 2018-as az utolsó infó, amit találtam.

Muti.


"A sima kapcsolatokról nincs statisztika, hivatalos, csak felmérés, de jóval nagyobb százalék bomlik fel. Ilyen logika mentén egyszerű párkapcsolatot sem szabad létesíteni!"


De egy sima kapcsolatban nincs mit veszíteni, max. az időt, amit beleöltél, de ha nem működik, akkor simán elköszöntök, te jobbra, a másik balra, és nincs válóper, nincs vagyonmegosztás, gyerekelhelyezési hercehurca, stb.

2020. okt. 5. 17:12
 69/82 A kérdező kommentje:

68

Figy, 2 eset van:

- nem olvastad végig se a kérdés-kiírást, se az eddigi válaszokat

- elolvastad, csak nem fogtad fel, amit olvastál, de mindenáron belém akartál kötni, ezért kiragadtál egy!! darab mondatot.


Na most erre úgy mégis mit kéne reagálnom szerinted?


Ott vannak a statisztikák a válásról.

Ott vannak a statisztikák a férfi-női kereseti különbségekről.


Ezekhez szólj hozzá légyszíves, és ennek fényében próbálj érvelni a házasság mellett.


Rajtad kívül több hozzászólónak ez már sikerült, és őket nem is ugattam le ilyen stílusban.

Ha meg nem is akarsz eszmét cserélni erről a témáról, akkor inkább tényleg ne írj.

De sajnos az értetlenség meg a kötözködés hamar kiveri nálam a biztosítékot.

2020. okt. 5. 17:16
 70/82 anonim ***** válasza:
96%

Hallottál már házassági szerződésről? Ha valaki ennyire félti a másik embertől a vagyonát, akkor írasson házassági szerződést és kész.

De továbbra sem értem a "kisemmizés" szót. Azért ha beleeszek egy kapcsolatba 15 milliót, aztán csak 13-at kapok vissza, az nem a kisemmizés kategória. Fogd fel úgy, hogy azt a 2 milliót kifizetted azért, hogy a másik kihordja a kölköd, mert mondjuk te nem vagy képes rá méh hiányában, meg fogd fel kompenzációnak azért, mert p pár évre lemondott a jövedelme jó részéről...

2020. okt. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!