Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy bírjátok ki ,ha az anyagiak miatz muszáj együtt maradni?

Figyelt kérdés

Egyikünk se tudja kifizetni a másikat a házon meg több a tartozás mint amennyit ér.

Kilátástalannak látom


2020. okt. 13. 12:40
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/88 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk is dettó ez van. 8-as. a hitelt odadobod a másiknak? Ha meg egy komplett házat adsz oda, akkor meg tényleg sajnállak.
2020. okt. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/88 anonim ***** válasza:
30%
A házat és a hitelt is odaadtam, megoldotta. Nyert vele. És én is, nem kellett néznem a fejét és sajnálgatnom magam még 10 évig. Tudod, mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Jah, hogy nem lesz hozzá meg a lottó ötös? Tuti nem. Lehet itt sírni, de ez a hajó elment, a házat meg bebuktátok. A kérdés csak az, hogy most adod oda a banknak, vagy sírsz még 10 évet és utána.
2020. okt. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/88 A kérdező kommentje:
12 a ház nem megy el,miről beszélsz? Válaszban irtam,hogy tisztességesen fizetjük. Ebben egyet értünk hogy már ne hagyjuk veszni ha ennyit gürcöltünk érte.Csak épp ha egyedül kellene fizetni és fenntartani nem menne,főleg épp télen, sok a fűtés sokan tudjak de leirom pl 30 ezer forint 10 mázsa fa és az semeddig sem elèg...jah osszevagni behordani stb szintén plusz költség.
2020. okt. 13. 13:33
 14/88 anonim ***** válasza:
3%

Oké, ez most kicsit kötekedő hangvétel lesz, de a jövőben mindenképp tessék mérlegelni, hogy mi éri meg, és mi nem! Nem a te hibád, sajnos a pénzügyi műveltség errefelé a béka popója alatt van, köszönhető mondjuk annak is, hogy aki nem gazdasági suliba jár, az egyetlen mondatot nem hall közgazdaságról. Azt tartsd szem előtt, hogy ami csábítóan kedvező, az általában kockázatos is.

A konkrét kérdéssel kapcsolatban pedig: van olyan helyzet, amikor az elveket fel kell adni, vagy legalábbis lazítani rajtuk. Nem tudom, hogy mi a munkátok, mennyire elengedhetetlen "munkaeszköz" az autó, de ha nélkülözhető, akkor meg kell szabadulni tőle.

2020. okt. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/88 anonim ***** válasza:
66%
Hát akkor nincs gond. Fizetitek együtt, meglesz a végén, aztán eltöltitek az életetek másik felét is egy fedél alatt, végül ott leszel egy fél házzal meg egy tönkrement élettel, de hát a fontos, hogy a falak megvannak! Azokhoz jó este odabújni, beszélgetni velük, a pénz meg betakargat, és megkérdezi hogy vagy, ha beteg vagy. Mert ez a fontos, nem az, hogy rendezd az életed úgy, hogy beleférjen valami igazi is a sok anyagi helyett. De ha ebben ilyen szépen egyetértetek akkor hol a gond? Majd ő is hoz egy Marikát meg te is egy Pistit és majd elmesélitek nekik, hogy de hát a falak miatt mi most együtt fogunk élni, mert még 15 év mire lejár a hitel, de hát nem gond, mert akkor lesz egy olyan házunk, ami kevesebbet ér, mint amit most kifizetünk rá 15 évig, de hááát ééérted... nah. Megérte, nah. Érted.
2020. okt. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/88 anonim ***** válasza:
74%

"már ne hagyjuk veszni ha ennyit gürcöltünk érte"

Inkább beledobsz még több mindent. Tipikus hibás gondolkodás. Így csúsznak le a szerencsejátékosok ("ha már ennyit beleöltem, nem hagyom veszni"), így keletkeznek a videojátékfüggők ("nem hagyom veszni, ha már ezer órát beleöltem"), és így köti az ember magát egy bebukott kapcsolathoz, meg egy házhoz, aminek az adóssággal terhelt értéke ezek szerint negatív, és így is csak a fele a tiéd.

Vagy azt mondod, hogy "lezárom a múltat, és talpra állok". A te jogod dönteni. Fájdalommentes döntés itt nincs. A kérdés csak az, hogy a múltat akarod pátyolgatni, vagy a jövődet építeni? Persze, le lehet élni egy életet amellett, akit nem szeretsz. Csak az az élet olyan is. Vagy megadhatod az esélyt egy boldogabb jövőnek. Tiéd a döntés.

2020. okt. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/88 anonim ***** válasza:
82%
:DD Mekkora királyság! A végén tiéd lesz a mínuszos ház FELE! és erre nem csak fizetsz, de a boldog jövőt is kukázod! Az igen!
2020. okt. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/88 A kérdező kommentje:

14 Teljes mértékben nélkülözhetetlen, én sokszor olyan időpontokban végzek amikor nincs közlekedés,Férjemnek meg a szerszámai, munkaeszközei nem férnek bele egy kistáskába.


15 Éppen ez a bajom, hogy egy társ hiányzik, nem veszekszunk de a szerelem mint olyan nem akarom örökre feladni. Csak hát épp a mérlegelés miatt ,amit te is írtál, ha lenne valakim de nem lenne hol laknom ,hat ...racionális vagyok inkább a lakhatás az első. Bármennyire is vàgyom már parkapcsolatra.

A férjem ha már nem is vagyok bele szerelmes,de jó ember sok mindenen átmentünk együtt és direktbe kibaszni vele,hogy oké én elmegyek egy férfihoz lakni te meg csinálj amit akarsz. Nem tudnám ezt megtenni vele.

2020. okt. 13. 13:44
 19/88 anonim ***** válasza:
31%

Svájci frank? Van még valaki aki 2020-ban is azt fizeti? Nem vettétek igénybe a csomó megmentési/megoldási módszert, amiket 2012-14 körül szórtak asszem a svájci frankosokra. Árfolyamgát, forintosítás, meg még egy pár másik asszem. Ez volt az egyik.


A másik, hogy most az utóbbi 5-6 évben iszonyú sokat emelkedtek az ingatlanárak. És még mindig több a hiteletek, mint amennyit a ház ér? Ez hogy lehet? Ilyen drágán építtettetek valami rossz helyen lévő házat anno? Vagy mi?

2020. okt. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/88 A kérdező kommentje:

16 Látom nem értettél. Voltunk a bankba, felmerült ez az opcio amt te irsz de elárverezik a fennmaradó összeg is marad és azt fizetni kell, DE mellette albérletet is fenntartani.

Atszamoltuk ,nem menne.


17 Nem a ház a minuszos ,hanem az akkori árfolyam változása miatt nőtt a tartozás.

2020. okt. 13. 13:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!