Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítás azért, mert nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás azért, mert nem akarok közös számlát a párommal?

Figyelt kérdés

Szerintetek normalis az, hogy a baratom ugy erzi, ertelmetlen a kapcsolat “bizalom” nelkul, es mivel nemsokara osszekoltoznenk, o a kozos szamla hive.

En nem erzem ugy, hogy ennek barmi koze lenne a bizalomhoz, egyszeruen nem vagyok a hive a kozoskodesnek.

Nem akarok az o penzebol draga ruhakat, kozmetikumokat venni, ahogy azt se akarom, hogy o az en altalam megkeresett penzbol x osszeget koltson egy olyan dologra, ami szerintem pl. Teljesen folosleges.

Ismerem magam, es tudom, hogy szamomra ezek a dolgok mar az elso perctol kezdve boknek a csorom, evek multan meg ne is beszeljunk rola.

Azt mondja a baratom csalodott es kicsit kiabrandult az osszekoltozes gondolatabol.

Amit tudni kell rolunk:

-5 eve vagyunk egyutt, o 33 eves, mig en 27

-hasonlo a keresetunk, hasonlo a megtakaritasunk (20millio koruli mindkettonknek)

-o gazdag csaladbol, en szegenybol szarmazom, nem vagyok ra buszke, de neha sporolos vagyok, mig o nagyon sokszor kolt olyan dologra napi szinten, amitol nekem mar a tenyerem viszket.


Szerintetek erdemes beadni a derekam, annak ellenere, hogy mar most nem tetszik az otlet?


2021. jan. 31. 15:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
22%
Ahol külön kassza van, az nem együtt élés, csak egymás mellett élés.
2021. jan. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
94%
Az egyetlen kompromisszumnak ezt találom: legyen egy közös számlátok, amiről csak a közös hivatalos kiadásokat fedezitek, és a többi pedig marad minden a saját számlatokon.
2021. jan. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
100%
Én is a közös számlát javasoltam, amiről a havi kiadások mennének.
2021. jan. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
29%

"Ahol külön kassza van, az nem együtt élés, csak egymás mellett élés."

Ez nem így van, szerintem.

Mi van, ha egyik féllel történik valami (haláleset) és a közös számlát jól letiltják akár 1-2 évre?

2021. jan. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
85%

Sztem a közös kassza jó dolog, ha hasonló pénzügyi szemlélete van mindkét félnek.


Jelen esetben ez nincs meg, de elnézve a leírásodat, a pénzügyeitek már csak egy pont az i-re, vannak itt mélyebben húzódó problémák, pl a köztetek lévő társadalmi távolság feloldhatatlansága. Nem tudtátok megugrani, menni kell tovább.

2021. jan. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
97%

24-es

Írta hogy külföldön dolgozott.

Akármilyen kulimunkát is csinált ha nagyon takarékos volt, akkor szép pénzt összegyűjthetett 7 éven keresztül

2021. jan. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem csak olyan kompromisszumokat köss, melyeket hosszútávon el tudsz viselni és nem fognak zavarni.

Az itteni válaszok alapján is beszéljétek át a közös számla-dolgot.

Házaspárt ismerek, akik pont azért nem akartak közös számlát, mert ha egyikükkel bármi történik, másik fél gondban lesz.

2021. jan. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
16%
Kivéve ha Angliában él..
2021. jan. 31. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
81%

Én is 5 éve élek együtt a párommal és nem csinálnék közös számlát.

Mindent közösen fizetünk de a saját keresetemet hagy én osszam már be. Én például nem örülnék, hogy rájön valami hülyeség a páromra vagy megromlik a viszony és levesz pár milliót a számláról.

30F

2021. jan. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
100%

25!


A közös számlát épp ezért nem titjak le, mert közös. ÉS/VAGY névvel kell nyitni Tehát Szabó János ÉS/VAGY Kovács Eva- így mindig, mindkettőnek hozzáférhető.

2021. jan. 31. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!