Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítás azért, mert nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás azért, mert nem akarok közös számlát a párommal?

Figyelt kérdés

Szerintetek normalis az, hogy a baratom ugy erzi, ertelmetlen a kapcsolat “bizalom” nelkul, es mivel nemsokara osszekoltoznenk, o a kozos szamla hive.

En nem erzem ugy, hogy ennek barmi koze lenne a bizalomhoz, egyszeruen nem vagyok a hive a kozoskodesnek.

Nem akarok az o penzebol draga ruhakat, kozmetikumokat venni, ahogy azt se akarom, hogy o az en altalam megkeresett penzbol x osszeget koltson egy olyan dologra, ami szerintem pl. Teljesen folosleges.

Ismerem magam, es tudom, hogy szamomra ezek a dolgok mar az elso perctol kezdve boknek a csorom, evek multan meg ne is beszeljunk rola.

Azt mondja a baratom csalodott es kicsit kiabrandult az osszekoltozes gondolatabol.

Amit tudni kell rolunk:

-5 eve vagyunk egyutt, o 33 eves, mig en 27

-hasonlo a keresetunk, hasonlo a megtakaritasunk (20millio koruli mindkettonknek)

-o gazdag csaladbol, en szegenybol szarmazom, nem vagyok ra buszke, de neha sporolos vagyok, mig o nagyon sokszor kolt olyan dologra napi szinten, amitol nekem mar a tenyerem viszket.


Szerintetek erdemes beadni a derekam, annak ellenere, hogy mar most nem tetszik az otlet?


2021. jan. 31. 15:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
83%
58, attól, hogy nem tudod, mennyit költött, meg pont ennyivel kevesebb pénz lesz a kocsira.
2021. jan. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon sokan úgy érzik a közös kasszán, hogy ha költ belőle a másik nem feltétlenül szükséges dolgokra, akkor a partner hátráltatja a nagy célok megvalósulását.

Ha közös a számla, kapod az értesítőket, hogy -10.000 kozmetika, -6500 körmös, -12000 fodrász. De ettől függetlenül még tesz félre, talán nem is keveset. De neked ez a majd' 30.000 kidobott pénz, neki meg jól esett elkölteni saját magára az általa megkeresett fizetése egy részét, hadd ne kelljen már elszámolnia vele.

2021. jan. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
72%

Leszögezem előre is: nálunk külön számla van. De én sem értem mi a nagy cucc, probléma a közösben. Úristen, költött havi 30-at fodrászra, meg kozmetikusra. És? Ugyanúgy a saját fizu részéből megy, nem a férjéjéből. Nem tök mindegy kinek a számlájáról megy le az a 30 ezer? Így is úgyis elmegy. Másrészről meg, mi bár külön számlán vagyunk, akkor is egybe számoljuk a pénzt, mert közös minden. Ergo a legújabb bicskájával, vagy alaplapjával ugyanúgy engem is megrövidít, hiába nem látom az "sms-t". A különbség csak annyi, hogy az én férjemet nem érdekli, hogy mennyit költök magamra havonta, ha az egy bizonyos összegen belül marad (elárulom 30-nál sose költök többet női dolgokra), sőt, simán ki is fizeti néha a saját számlájáról. :D Na most nagy zavart okoztam a fejekben, mi? Jaaa, hogy ezt így is lehet. :D Sőt, engem sem érdekel ő miket vesz. Ha valami egy bizonyos értéken felül van, pl 50 ezer forint, azt megbeszéljük. Biztos kell ez? És tök mindegy, hogy az ő fizujából fizetné ki, mert az ugyanúgy a KÖZÖSBE is tartozik, amit xy dologra gyűjtünk.

Komolyan nem értem itt egyesek miért vannak együtt a párjukkal, ha idegesíti őket egy ilyen alap dolog, hogy mennyit, mikor költ a párjuk, mire és idegesíti is őket.

2021. jan. 31. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
63%

"Komolyan nem értem itt egyesek miért vannak együtt a párjukkal, ha idegesíti őket egy ilyen alap dolog, hogy mennyit, mikor költ a párjuk, mire és idegesíti is őket."


Engem addig nem idegesít, amíg a sajátját költi, de az enyémet hagyja békén és különváláskor se jelentkezzen be rá (ha ő eltapsolja a fizetését, én meg félrerakom az enyém jelentős részét a közös kiadásokon túl, ne tartsa már a markát a megtakarításom feléért!).

Tudom, tudom, én vagyok a rossz, élhetetlen, párkapcsolatra alkalmatlan ember.

2021. jan. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
88%
Hat igen van aki szereti a spuros embereket és van aki nem :) szerencsere mindenki így választ párt:)
2021. jan. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
100%
Van igazság abban amit utolsó ír nagyon fontos hogy hasonló legyen a pénzügyekben való gondolkozás és ezért mindenki keressen magához illő párt
2021. jan. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
68%

65#

“Engem addig nem idegesít, amíg a sajátját költi, de az enyémet hagyja békén és különváláskor se jelentkezzen be rá (ha ő eltapsolja a fizetését, én meg félrerakom az enyém jelentős részét a közös kiadásokon túl, ne tartsa már a markát a megtakarításom feléért!).“



De most őszintén. Mi a faxnak vagy együtt akkor a pároddal, ha egy minden pénzét, megtakaritasat ellövő majom, es eleve arra számítasz, hogy elváltok es majd tartja a markát. :D

Nem ertem az ilyen embereket.

Nem a közös kasszával van baj, hanem a fejetekben, a parkapcsolatotokban.

Es nem te vagy az egyetlen aki ezt írta. “Jajj a ferjem rengeteget költ, elköltené az enyem is, mindent elkoltene amit csak lehet, meg amugyis, ha valunk, az en penzem az enyem”.

Kezdem azt hinni hogy kihaltak a normalis hazassagok mar a vilagban. Itt a legtobb kommentelonek baja van a parja penz koltesevel, amit láthatóan meg sem beszelnek, inkabb csak elfedik a problemat, es magukban puffognak.

Ez egy szeretetteljes kapcsolat? Jesszusom. Egyszer nem foglalkoztunk meg azzal a ferjemmel, hogy most epp kinek a kartyajarol koltottunk, vagy mi lesz ha elválunk. :D Aki igy kezd bele egy hazassagba hogy irritalja őt a masik fel, az valoban nem lesz hosszu hazassag/kapcsolat.

2021. jan. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
40%

Én is így voltam vele, 68-as, mint te. Amíg el nem váltam (és hidd el, az oltárnál anno én is úgy voltam vele, hogy ha valami, akkor ez a kapcsolat sírig fog tartani).

Azóta valahogy nincs ínyemre ez a fene nagy közösködés.

Attól még szeretem a jelenlegi páromat, hogy megvédem az egzisztenciámat. Egyszer megégettem magam, most már tudom, hogy bármit érzek, bárhogyan gondolom, benne van a kapcsolatban, hogy nem úgy alakul, ahogy elterveztük.

Érzelmileg rettentően megviselne, ha szakítanánk, de anyagilag többé nem fog.

Ha szerinted emiatt a miénk nem szeretetteljes kapcsolat, ám legyen. Tudok élni ezzel a gondolattal.

2021. jan. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
81%
Kapzsiság, kapzsiság, kapzsiság, de csúnya a pénz. De rossz ha nincs. Egy bizonyos pont felett ekkora hűhót csapni belőle már gusztustalan olvasni! Kibélelhetitek pénzzel a koporsótokat, attól még a vége ugyanaz lesz. Szeretetben kellene élni, nem pénzben.
2021. jan. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
69%

"Attól még szeretem a jelenlegi páromat, hogy megvédem az egzisztenciámat."


Nem pont erről van szó, mert én is külön kasszán vagyok. :) Hanem azon vn a hangsúly, hogy a kommentelők nagy százaléka itt azért sír a közös kassza miatt, mert a párjuk mértéktelen költekező. Miért vannak együtt olyan emberrel, akivel pénzügyileg lehetetlen előre tervezni, és ez látszólag nagyon is zavarja őket, hisz azért vannak külön kasszán, hogy az ő pénzükből nehogy fogyjon bármi is? Ha nálunk férjemmel ilyen nagy csomó lett volna a kapcsolatunkon, és biztos nem maradtam volna vele együtt, hogy nap mint nap bosszankodjak azon, hogy már megint mennyit költött.

2021. jan. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!