Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítás azért, mert nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás azért, mert nem akarok közös számlát a párommal?

Figyelt kérdés

Szerintetek normalis az, hogy a baratom ugy erzi, ertelmetlen a kapcsolat “bizalom” nelkul, es mivel nemsokara osszekoltoznenk, o a kozos szamla hive.

En nem erzem ugy, hogy ennek barmi koze lenne a bizalomhoz, egyszeruen nem vagyok a hive a kozoskodesnek.

Nem akarok az o penzebol draga ruhakat, kozmetikumokat venni, ahogy azt se akarom, hogy o az en altalam megkeresett penzbol x osszeget koltson egy olyan dologra, ami szerintem pl. Teljesen folosleges.

Ismerem magam, es tudom, hogy szamomra ezek a dolgok mar az elso perctol kezdve boknek a csorom, evek multan meg ne is beszeljunk rola.

Azt mondja a baratom csalodott es kicsit kiabrandult az osszekoltozes gondolatabol.

Amit tudni kell rolunk:

-5 eve vagyunk egyutt, o 33 eves, mig en 27

-hasonlo a keresetunk, hasonlo a megtakaritasunk (20millio koruli mindkettonknek)

-o gazdag csaladbol, en szegenybol szarmazom, nem vagyok ra buszke, de neha sporolos vagyok, mig o nagyon sokszor kolt olyan dologra napi szinten, amitol nekem mar a tenyerem viszket.


Szerintetek erdemes beadni a derekam, annak ellenere, hogy mar most nem tetszik az otlet?


2021. jan. 31. 15:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ne add be a derekad. Amúgy is elég furcsa, hogy összeköltözés miatt akar közös számlát. Szerintem egy ilyen komoly dolog csak esküvő vagy közös gyerek születésekor lehet esedékes, de nem összeköltözéskor. És a közös számlát is csak úgy kéne vezetni, hogy a személyes számlátok megmarad, csak a közösre megy x összeg, havi fix átutalás, ami lakhatás+kajaköltség.
2021. jan. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
100%
25, közös számla esetén is max a felét tudják zárolni. És ezt is ki lehet kerülni haláleseti rendelkezéssel.
2021. jan. 31. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
34%
Ennyire szerettek bankköltséget fizetni plusz számlákkal?
2021. jan. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
89%
44: baromi nagy bankköltség egy plusz kétszázhatvan forintos havi számlavezetési díj... cserébe nincs belepofázás, mire mennyit költesz... ennyit bőven megér.
2021. jan. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
88%

Felejtős, ti nem egymást keresitek.


Totál megértem, hogy nem szeretnéd, hogy felesleges hülyeségekre költsön a közös - azaz a TE - pénzetekből is.

Én is sokat nélkülöztem, megtanultam bánni a pénzzel, és megőrülök azoktól, akik kidobálják, elszórják minden marhaságra.

Ahogyan kaját sem dobok ki (jó, nyilván, ami már romlott, igen), mert volt idő, mikor hó végére alig jutott ennivaló.

2021. jan. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
82%

Egy válással a hátam mögött mondom : SOHA TÖBBÉ nem közösködöm senkivel pénzügyekben, ezerszer tisztább minden, ha külön kezelitek.

Ha működik a kapcsolat, így is fog, ha meg nem, akkor sokkal egyértelműbb, ki mit keresett és költött.

2021. jan. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
87%

Már csak azért sem jó közösködni, mert akkor nem egyértelmű, hogy ki mit milyen részben vett a lakásba főleg ha a fizetésetek se egyforma.

Nálunk úgy van megoldva, hogy drágább dolgokat közösen veszünk, kisebbeket pedig vagy én vagy a párom. Így egy esetleges szakításnál is egyértelmű, hogy a mikrót én vettem, a porszívót ő, a hűtőt felesbe stb.

Hiába most nagy a szerelem de senki nem látja a jövőt. Van aki 5 év után megy szét van aki 15 év után. De például unokatesóm férjhez ment és másfél év után elváltak.

2021. jan. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
89%
46-ossal egyetértek. Én is úgy nőttem fel, hogy bár nem éheztünk de gyümölcs és hús ritkán volt az asztalon. Mióta van munkám azóta nincs pénzügyi gondom de a spórolás ugyan úgy megmaradt. Én se szeretném, hogy hónapokat spórolok aztán a közös kasszából elcsesszen valamire pénzt felelőtlenül. Külön számla és amire kell kiadni azt megbeszéljük és eldöntöm, hogy adok-e bele pénzt.
2021. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
100%

Kb ugyanannyit keresek, mint a párom, de míg én spórolós vagyok, ő úgy van vele, hogy a pénz azért van, hogy élvezze. (Felesbe szoktunk fizetni.)

Évek óta együtt vagyunk. Fél éve felvetette, hogy lehetne közös a számlánk. Mondtam neki, hogy én nem azért spórolok, hogy ő még magabiztosabban költhessen. Megértette, többször nem hozta fel. Szerintem ez így normális.

2021. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
89%
18 éve élek együtt a férjemmel, a kassza közös, a számláink nem. Vannak közös céljaink, arra félreteszünk, de külön külön. Nem is értem ezt az egészet, miért kéne közös számlát nyitni? Agyfaszt kapnék ha látnám hogy hol és mire költ, és én sem akarom hogy tudja, hányszor megyek havonta a fánkozóba, és hogy mennyibe kerül a kozmetikusom.
2021. jan. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!