Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítás azért, mert nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás azért, mert nem akarok közös számlát a párommal?

Figyelt kérdés

Szerintetek normalis az, hogy a baratom ugy erzi, ertelmetlen a kapcsolat “bizalom” nelkul, es mivel nemsokara osszekoltoznenk, o a kozos szamla hive.

En nem erzem ugy, hogy ennek barmi koze lenne a bizalomhoz, egyszeruen nem vagyok a hive a kozoskodesnek.

Nem akarok az o penzebol draga ruhakat, kozmetikumokat venni, ahogy azt se akarom, hogy o az en altalam megkeresett penzbol x osszeget koltson egy olyan dologra, ami szerintem pl. Teljesen folosleges.

Ismerem magam, es tudom, hogy szamomra ezek a dolgok mar az elso perctol kezdve boknek a csorom, evek multan meg ne is beszeljunk rola.

Azt mondja a baratom csalodott es kicsit kiabrandult az osszekoltozes gondolatabol.

Amit tudni kell rolunk:

-5 eve vagyunk egyutt, o 33 eves, mig en 27

-hasonlo a keresetunk, hasonlo a megtakaritasunk (20millio koruli mindkettonknek)

-o gazdag csaladbol, en szegenybol szarmazom, nem vagyok ra buszke, de neha sporolos vagyok, mig o nagyon sokszor kolt olyan dologra napi szinten, amitol nekem mar a tenyerem viszket.


Szerintetek erdemes beadni a derekam, annak ellenere, hogy mar most nem tetszik az otlet?


2021. jan. 31. 15:29
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem kell közös számla, megértelek, hisz még házasok sem vagytok, csak összeköltöztök! Egyébként a párod nem tudom minek akad ki, nem házassági szerződést akarsz íratni, mert azt megérteném, ha azon lenne ki.
2021. jan. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
80%
19 éve vagyok házas,3 gyerek és nincs közős számla.
2021. jan. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
42%

Én megértem a párodat, pedig alapvetően én sem vagyok híve a "minden legyen közös" elvnek.

Mint a párkapcsolatban nem először és messze nem utoljára, kompromisszumot kellene kötnötök.

Lehetne egy közös számlátok, amire mindketten utaltok bizonyos összeget, és abból fedezitek a közös kiadásokat, és kellene némi közös vésztartalék is. Emellett megtarthatnátok a külön számláitokat is a személyes kiadásokra meg arra, ami mindezután marad.

Egyel több számlavezetési díj, de gesztusértékű tett.

2021. jan. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonymousreview60 ***** válasza:
85%

Kérdező! Az ellenkezésed érthető és normális, és a gyökere a családi háttered miatti spórolósabb alaptermészetedből ered. Ezzel semmi baj. Erre teljesen jó megoldás egy közös számla, amihez 2 kártya van, és amire a megegyezésetek szerint (valószínűleg 1/2-1/2) arányban fizettek be a saját számláról és amiről a közös dolgaitokat fizetitek.

Ha ezt a párod nem tartja megfelelőnek, akkor ő túlkontrollálni akar, ami jó hogy most derült ki, nem esküvő után.

2021. jan. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
29%

#31: ha két néven van a számla, én úgy tudom, akkor is letiltják, ha egyik féllel történik valami.

Attól tartok azzal a közös számlával meg az lesz a baja kérdező párjának, hogy: "igen?! A fizudat nem akarod arra irányítani tehát mégse bízol meg bennem!" stb.

De hátha elfogadja, ez lenne a legjobb megoldás.

2021. jan. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim válasza:
69%

Ez annyira furcsa számomra, hogy ilyen dolgon problémáznak párok. Engem inkább az frusztrálna ha mindig számolgatni kéne forintra pontosan, hogy kinek mennyi a része. Szerintem célszerű megállapodni egy összegben,amit mindenki elrak saját magára. A többi pedig megy a közösbe,és a sajátból lehet drága kozmetikumokat,felesleges dolgokat vásárolni stb.


Mi is 5 éve vagyunk együtt,sokkal fiatalabb is vagyok,de szerintem ez nagyon pitiáner vita. Ha ez nem megy,nem tudtok közös dűlőre jutni akkor az egész kapcsolat egy egójáték lesz a későbbiekben,mert "nehogy már az én pénzem..stb"


Szóval a döntés a kérdező kezében, kompromisszum kész vagy,vagy inkább ragaszkodsz az elveidhez.


21/L

2021. jan. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
29%

Most még lehet tartani ezt a külön kassza dolgot - de gyereket nem akartok? Ugyanis akkor a nő/feleség esik ki a munkából, esetleg ő is foglalkozik többet a gyerekkel, háztartással, és lényegében elkerülhetetlenül lemarad a karrierjével. Ezután már nem fair a külön kassza, hiszen a nő/feleség hátrányból indul.


A közös vagy külön bankszámla már egy másik kérdés, de szerintem az a kevésbé égető.

2021. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
100%

"ha két néven van a számla, én úgy tudom, akkor is letiltják, ha egyik féllel történik valami"


Anyukám írt haláleseti megbízást a bankban, hogy minden enyém és a tesómé legyen, és a halotti anyakönyvi kivonat ellenében simán átírták. A hagyatékit sem kellett megvárni, azt csak az államkötvények, értékpapírok miatt.


Ennek fényében nehezen hiszem el, hogy a közös bankszámlát évekre lekapcsolják.

2021. jan. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
94%

Mikor összeházasodtunk a férjemmel 8 év együttjárás és -élés után, én felvetettem neki, hogy minek fizetünk 2 számlát, úgyis mindenünk közös (diákszerelemből lett házasság, minden, amit szereztünk, élet és vagyonközösségben szereztük, tehát a jog szerint mindegy volt, kinek a jövedelméből származik pl. a kanapé, közösnek minősül, mert élettársakként szereztük.) Kibújt alóla egy szerintem elég hülye indokkal (szeretné vezetni a havi költéseit és bezavarna, ha a számlatörténetben az én vásárlásom is benne lenne). De megértettem, hogy nem szeretné, így elengedtem a dolgot, miért is balhéztam volna érte? Főleg miért beszéltem volna bizalmatlanságról? :D :D

Itt szerintem más is van a háttérben, amiről nem tudsz, kedves Kérdező!

Kicsit hasonlít ez ahhoz, mint mikor valaki kölcsönkérésnél hisztizik, mert szerződést akarsz írni róla és a bizalomról, meg annak hiányáról papol az illető, akkor rendszerint nincs is szándékában megadni a tartozást.

2021. jan. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk mindkettőnknek saját számlája van, meg van egy harmadik, amire automatikus megy mindkettőnkéről az utalás havi szinten, onnan meg vonják a rezsit, lakbért.

Szerintem ez élhető megoldás, még az olyan típusúaknak is mint te, aki spúr. Meglehet ezt oldani okosban is, ha tényleg passzoltok egymáshoz, nálunk párommal egyetlen egy percig sem tudtunk soha ilyenen vitázni. De ha egyikőtök sem enged egy közös, harmadik számla létrehozásával, akkor annak a készülékében hiba van. A tiédben, vagy az övében.

2021. jan. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!