Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez egyáltalán szerelem?mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Summer2 kérdése:

Ez egyáltalán szerelem?mit csináljak? Mit tennél a helyedben?csak engem borít ki ennyire a fogamzásgátló?

Figyelt kérdés
19 vagyok a barátom 24 mindjárt 1 éve leszünk együtt, és arra kényszerít hogy szedjek fogamzásgátlót, pedig már milliószor mondtam neki hogy félek a gyógyszertől annyi rosszat hallani róla, és a gyógyszereket sem szeretem. Ha nem szedek akkor nem közeledik többet hozzám szexuálisan és szakít. Merthogy nem bírja elviselni az óvszert. Ha szakítana tuti találna hamar valakit hiszem miutan szakitott az exevel már meg is talált engem egy hónap se telt el. Én viszont nem hiszem hogy találnék mást, ő az első barátom.
2021. jún. 3. 07:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/108 anonim ***** válasza:
35%

40, mert vannak megértő normális férfiak is. Az én párom sem erőlteti.


Ha jól tudom van hormon mentes, vagy csökkentett hormon tartalmú már nem tudom. De ha neki is állsz akkor mindenképp egy megbízható jó orvossal kezdj neki.

Én mondjuk nem szedném, már leírtam miért nem.

Vagy mondjuk van spirál is.

2021. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/108 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező (#40) mert a nővéred kifogott egy olyan fiút, aki hasonlóan gondolkodik, mint ő maga. Ez ennyi. Mázli kell hozzá, ahogy nekem is mázlim van, hogy én meg kifogtam egy olyan nőt, aki meg fogamzásgátló párti.

"Csak azt nem értem miért én vagyok a rossz szerinte mikor van egy véleményem a saját testemmel kapcsolatban." - miért, szerinted zokszó nélkül el kellene fogadnia, hogy neki a következőkben csak a számára nem kielégítő szex jut??? Ha nem találtok olyan módszert, ami mindkettőtöknek megfelel, engedjétek el egymást, te találj egy gumit elfogadó fiút, ő meg találjon egy fogamzásgátlót szedő lányt. Ez pont ennyi.

2021. jún. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/108 anonim ***** válasza:
57%

#40

Mert az övé nem egy kihasználó, mérgező személy.

2021. jún. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/108 anonim ***** válasza:
64%

Nézd... Én az exbarátnőmet nem arra kértem hogy szedjen tabit, hanem arra, hogy nehogy elkezdje. Féltettem.

Csak hogy lásd, hogy vannak más felfogású emberek is.

20F

2021. jún. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/108 anonim ***** válasza:
66%

36#


Azért írtam, hogy zsarolás, mert negatív következményt (szakítást) helyez kilátásba, ha nem teszi meg.

Szerintem ha szereti, akkor nem várja el, hogy veszélyeztesse az egészségét. Nincs szexmentes kapcsolat, ez igaz. Akkor szakítson.

2021. jún. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/108 anonim ***** válasza:
84%

Ja és nem hiszem, hogy a kérdező szereti a barátját hiszen ő egy kapcsolatfüggő. Nem azt írta, hogy nem akarja, hogy elhagyja a srác mert nagyon szereti. Ezt írta: "Én viszont nem hiszem hogy találnék mást, ő az első barátom."

Innentől kezdve nincs is miről beszélni, keresni kell mindkettőnek olyat, ahol kölcsönös a szerelem

2021. jún. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/108 anonim ***** válasza:
67%

Vannak egyéb hormonmentes eszközök is. Spermicid, méhszájsapka.

Amúgy ha kényszerít bármire is én otthagynám, mint eb a szarát. A szex még mindig 2 emberen múlik. Ha neki nem tetszik a gumi neked miért tetszen a fogamzásgátló?

Fiatal vagy gondolom, de az NEM IGAZ, hogy nem találnál mást! Ezt csak azok szokták mondani, akiknek nincs helyén az önbizalmuk és a tiédet is le akarják építeni. Hidd el sok pasinak kifejezetten tetszik ez a tudatosság és hogy nem akarsz mindent csak úgy magadba tömni felelőtlenül.

Nehogy engedj a nyomásának!

2021. jún. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/108 anonim ***** válasza:
91%
47, igen, De nézz utána pl a spermicidek mennyire védenek. 15% az esély a terhességre. Azért az nem kevés. Ilyen kapcsolatba becsusszanjon egy gyerek? Szegény gyerek :/
2021. jún. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/108 anonim ***** válasza:
100%
#48 persze, ebben teljesen igazad is van. Csak megemlítettem, hogy ne csak a 2 végletet lássa a Kérdező, mint választható opció. ❤
2021. jún. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/108 anonim ***** válasza:
68%

Hagyd ott a francba, mert ez a srác nyilvánvalóan nem szeret tégd, csak egy lyuk vagy a szemében. Viszont te sem hinném, hogy szereted, hiszen csak a magánytól való félelmed tart mellette.

De, ha ettől most eltekintek és csak a szedni vagy nem szedni részre koncentrálok, akkor is azt, tanácsolom, hagyd ott.


Mondom ezt úgy, hogy 13 éves korom óta szedek fogamzásgátló tablettát PCOS miatt, (eredeti funkciójára nem lenne szükségem meddőség miatt), már kb 3 éve nem használunk gumit a párommal, ahogy láncdohányos, gyógyszerfüggő és alkoholista is vagyok sajnos. Szóval nem vagyok egy egészségtudatos ember, nem érdekelt sosem, hogy mi milyen hatással van az egészségemre, amíg a tüneteimet (ez esetben nagyon erős, rendszertelen menstruáció) kezeli. Viszont mi erre a döntésre konszenzus alapján jutottunk, mert így is úgyis szedtem a tabit már amikor megismerkedtünk akkor is. Ennek ellenére ismertségünk első egy évében eszembe nem jutott volna lefeküdni vele gumi nélkül, mivel az az egyetlen fogamzásgátlási módszer ami a nemibetegségek ellen is nyújt valamennyi védelmet.


De ha nem lenne semmi bajom és érdekelne a későbbi gyerekvállalás, a testi és mentális egészségem, akkor nem lennék hajlandó fogamzásgátló tablettát, injekciót, spirált vagy implantátumot használni. Ezek a hormonális fogamzásgátlók ugyanis meglehetősen kockázatosak, számos tanulmány kimutatta használatukkal kapcsolatban, a teljesség igénye nélkül, a különböző kardiovaszkuláris megbetegedések magas kockázatát, depresszió és egyéb pszichés betegségek kialakulásának magasabb esélyét vagy a már meglévő szimptómák erősödését, aurás migrénes tünetek megjelenését, fokozott súlygyarapodást, valamint az elhagyásuk után hosszabb távon fennálló meddőséget.


Ezzel szemben a kondom használatával kapcsolatban készült tanulmányok arról számolnak be, hogy az esetek többségében csupán a méretválasztással van probléma. Második leggyakoribbak a pszichés okok, azon belül például a teljesítési kényszer, melyek orvoslására szexuálpszichológus bevonása ajánlott. Valamint arról is vannak tanulmányok, hogy azok esetében, akiknek amúgy is merevedési zavarai vannak vagy azokra hajlamosak, az óvszer használata felerősítheti a már meglévő szimptómákat vagy kialakulhatnak mellette. Ezekben az esetekben viszont már meglévő problémákról beszélünk, tehát nem maga a kondom idézi elő őket. Meglehetősen kis számban akad olyan tanulmány mely fiziológiás megbetegedéseket társítana a kondom használatához, ilyen pl. a 2015-ben publikált 'Correlates of Condom-Associated Erection Problems in Young, Heterosexual Men: Condom Fit, Self-Efficacy, Perceptions, and Motivations', azonban ezen munkák többsége kis létszámú mintavételi csoportokkal dolgoznak és a későbbiekben megcáfoltak.


Egyébként a helyedben megnézném az alternatív fogamzásgátlási módszerek (pl. hormon mentes spirál) Pearl indexét és az, valamint igények alapján mérlegelnék.

2021. jún. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!