Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Külön kassza, házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kassza, házassági szerződés?

Figyelt kérdés

Párommal kezd komolyra fordulni a kapcsolatunk, viszont azt vettem észre, hogy nem nagyon szeretne anyagilag is elköteleződni. Én fele annyit keresek, mint ő, viszont a főzés, a bevásárlás kizárolag engem terhel. Neki sokkal több és nagyobb igényei vannak, mint nekem, nekem sokmindenből jobb az olcsóbb, de amikor bevásarolok gyakran drága termékeket helyez a kosárba.

Azt mondta, h ha komolyabbra fordulunk, nem szeretne közös kasszát, házasság esetén pedig szerződést szeretne irni. Kicsit ugy érzem, h fél attól, hogy lehúzom. Nekem van saját lakásom, anyagilag függetlenül élek. Csak aggaszt a hozzáállása.



2021. szept. 1. 07:12
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
54%

" Ha anya otthon akar maradni, férj pedig felépít egy 200 milliós céget szétválás esetén anya kapja annak a felét:)"


Szó nincs itt erről.

Másrészt a cég nem lesz közös, csak a házasság alatt hozott jövedelme.

2021. szept. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
93%
Menekülj!
2021. szept. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
79%

30: jelenleg több olyan pasast ismerek aki éli világát a családot otthagyva a kis saját vagyonával, mint valódi kisemmizett szegény férfit, akit megfosztottak a milliárdjaitól, úgyhogy vergődés teljesen ezen a témán. Ismétlem, akinek ilyen cége van, az jó eséllyel okos és pontosan tudja a járást meg az ügyvédeket is kifizeti. Aki meg ostoba, az a bérrabszolga fizetést fogja félteni a még fosabbul kereső asszonytól. De nekem mindegy.


Érdekes módon az én szakmámban dolgozó nőktől nem nagyon szoktak kérni házassági szerződést meg külön kasszát, mert ha egy nő jól keres, akkor már lehet közösen verni a pénzt:-)

2021. szept. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
En nagyon varom a Kerdezo valaszat!
2021. szept. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
100%

Itt alapvetően nem a szerződéssel van gond. Én azt alairnam.


De az nem igazságos hogy a bevasarlasokat te fizeted, de az ő igényei szerint.

Hogy a gyengébbek is felfogjak: a kérdező fizet, de a párjának nem jó a coop-os mogyorokrem, neki nutella kell, vegye meg neki a kérdező a sokkal kevesebb pénzéből. De azért a kérdező nem lát semmit a párja pénzéből.


Na, hát ez így nem stimmel. Én mondanám neki hogy akkor ez a polc az enyém, az meg a tied és oda olyan drága dolgokat veszel amit akarsz, én meg magamnak vásárolok.


Még ha a rezsit a párja állja is azért egy átlagos háztartásban nem kerül annyiba a rezsi mint az egy havi kaja.

2021. szept. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%
De most akkor ok egyutt elnek? Mert azt irta sajat lakasa van fuggetlenul el! Kerdezo gyere mar!
2021. szept. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
88%

" akit megfosztottak a milliárdjaitól,"


Ja, persze.

Az is lehet, közös vállalkozás volt, aztán utána előadja a hattyú halálát.

Na ilyent már konkrétan láttam ismerettségi körben. Azt hangoztatta mindig, hogy az ő vállalkozása, aztán nem igaz. Közös volt, közöd pénzből indították, közösen dolgoztak rajta.

Milliárdjai :D :D Na pesrze.

2021. szept. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
13%

"Másrészt a cég nem lesz közös, csak a házasság alatt hozott jövedelme."


És a 200 milliós cég, amiben csak a férj dolgozik, mondjuk a 10 éves házasság alatt szerinted mekkora hasznot hoz? Aminek munka nélkül a felére jogosult lesz a semmit sem tevő asszony?

2021. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
100%
38: általában az a semmit nem tevő asszony otthon ganajozik, takarít, süt-főz, neveli a gyereket, intézi az ügyeket... és nem 8-tól 4-ig, hanem egész nap, mert apuka ritkán segít be ilyen felállásban. Jó, nyilván van a vásárolgató, körömlakkozó szépasszony kategória is, de azt tudjuk, milyen okból szokták elvenni a férfiak, akkor utána ne hápogjon a vagyonmegosztásnál, hogy "de hát az egy lusta k...a, nem csinál semmit".
2021. szept. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

Együtt élünk, a kérésére hozzá költöztem. A rezsit ő fizeti, de a havi kajálások bőven felülmúlják az otthoni fogyasztást, mindketten sokat dolgozunk, alig vagyunk otthon.

Szörnyű kimondani, de otthon, egyedül olcsóbban kijönnék, így ő csak visszahúz anyagilag. Nehéz, mert ragaszkodok hozzá

2021. szept. 1. 15:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!