Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Külön kassza, házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kassza, házassági szerződés?

Figyelt kérdés

Párommal kezd komolyra fordulni a kapcsolatunk, viszont azt vettem észre, hogy nem nagyon szeretne anyagilag is elköteleződni. Én fele annyit keresek, mint ő, viszont a főzés, a bevásárlás kizárolag engem terhel. Neki sokkal több és nagyobb igényei vannak, mint nekem, nekem sokmindenből jobb az olcsóbb, de amikor bevásarolok gyakran drága termékeket helyez a kosárba.

Azt mondta, h ha komolyabbra fordulunk, nem szeretne közös kasszát, házasság esetén pedig szerződést szeretne irni. Kicsit ugy érzem, h fél attól, hogy lehúzom. Nekem van saját lakásom, anyagilag függetlenül élek. Csak aggaszt a hozzáállása.



2021. szept. 1. 07:12
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
20%

Szellemi munkákat nem lehet erőltetni. Illetve ott nem az idődet fizetik meg, hanem a tudásod. Építkezést lehet pusholni, hogy a szigetelés felkerüljön, de ha egy problémát nem tudsz megoldani, akkor az ott marad.


Nektek kell megegyezni a dolgokban. Ha többet fogyaszt akkor vagy mondod neki, hogy fizessen többet vagy eltűröd... Takarításnál/főzésnél szintén. Ez a ti bizniszetek.

A képzés szintén. Ha ő nem adott bele azzal nem tudok mit kezdeni. Ez a ti kapcsolatotok vagy az volt. Más ember más a gondolkodás, de ti vagytok/voltatok együtt nem én és te vagy én és ő.


"házassági szerződést a jelenlegi magyar jogviszonyoknál baromi feleslegesnek tartom és a bizalmatlanság jelének"

Máshol van értelme? Németországban vagy dániában esetleg a nő kap 90%-ot és a férfi 10-et vagy fordítva? Vagy melyik országban van ennek értelme?

Az pedig, hogy valaki látja, hogy az emberek fele elválik és nem akar szenvedni 3-5 évet a bíróságon nem bizonytalanság, hanem a probléma előzetes megoldása. Fogorvoshoz sem akkor járnak az emberek kizárólag amikor húzni kell a fogat.

2021. szept. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
86%

Hogyan magyarázzam ezt el úgy, hogy az idióták is felfogják és mégse írjak oldalakat...


Garanciapapírt sem azért intézel, mert szét akarod baxni az adott kütyüt vagy mert nem bízol a márkában (akkor meg sem vennéd az adott terméket).


Életbiztosítást sem azért kötsz, mert meg akarsz halni vagy ki akarod törni a lábad.


Óvszert sem azért húzol, mert nemibeteggel akarsz dugni.


Talán most már menni fog...

2021. szept. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
96%

21: nem vagyok nemzetközi jogász, de van különbség az országok között. Itthon amit te hoztál, az a tiéd marad. Amit örökölsz, a tiéd. Amit ajándékba kapsz, az is. A közös kérését lehet kérdéses.


Egyes országokban a milliárdos férj háztartásbeli képzetlen asszonya viheti a vagyon jó részét és még asszonytartást is követelhet. Na ott van értelme a házassági szerződésnek. A kérdező esetében, ebben a felállásban csak garancia arra, hogy az illető egy lakótársat keres, esetleges bioinkubátor és bébiszitter funkcióval.

2021. szept. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
100%
En a helyedben nagyon elgondolkoznek azon hogy a tovabbiakban vele maradsz-e. Egy jo kapcsolatban nem okoz gondot az ilyensmi, kolcsonosen kisegitik egymast a felek es nem egybol a kulon kassza es hazassagi szerzodes az ami beugrik a hazassag gondolatatol. Volt nekem is parom akivel kozosen csinaltuk dolgokat, vettunk lakast autot, szetvaltunk es osztoztunk, de nem amradt bennem a tuske. Nem iratok szerzodest a mostani parommal es nem agyalok ilyen hulyesegeken. Nem tudom mi okozza ezt a parodnal, de hidd el, ez egy nagyon nagy jel arra hogy komolyan elgondolkodj hogy vele akarsz maradni vagy sem.
2021. szept. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

21: igen, van olyan ország, ahol van értelme, mert nincs ennyire pontosan lefixálva az adott ország törvényrendszerében, kit mi illet meg. Vannak országok, ahol simán lehet perelni olyan cégekért / cégekben tulajdonrészért is, amik még a házasságkötés előtt lettek alapítva.


Az 50-50% amúgy az esetek többségében full normális és reális elosztás a házasság alatt szerzett vagyont illetően - van pár kivételes eset, de ott meg meg lehetett előzni azzal az egész hercehurcát, hogy az illető nem egy szájtáti aranyásóval jön össze felszínes okok miatt.

2021. szept. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
0%

"nem vagyok nemzetközi jogász, de van különbség az országok között. Itthon amit te hoztál, az a tiéd marad. Amit örökölsz, a tiéd. Amit ajándékba kapsz, az is. A közös kérését lehet kérdéses.

Egyes országokban a milliárdos férj háztartásbeli képzetlen asszonya viheti a vagyon jó részét és még asszonytartást is követelhet."


Ha nem vagy nemzetközi jogász akkor minek említesz olyat amiről kb fogalmad sincs?:D

Másik pedig, hogy nem csak külföldön van így, hanem itthon is. Ha anya otthon akar maradni, férj pedig felépít egy 200 milliós céget szétválás esetén anya kapja annak a felét:)


Asszonytartás itthon nem játszik ez igaz. Németben mondjuk még igen.

2021. szept. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
100%
Kerdezo ! Hogy kell elkepzelni az eleteteket? Te vasarolsz , o fizeti a rezsit? Vagy hogy ,mert ez igy keves info!
2021. szept. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
87%

26: nem ismerem a pontos jogszabályi hátteret, DE eseteket tudok, látok, olvasok.


Nem, itthon nem viszi a csúnya gonosz otthon s.gget meresztő asszonyság a szegény férfi két kezével összekapart kizárólagos vagyonát, csak a közöst. Ha közös tőkéből indította a vállalkozást, akkor igen, meg fogják osztani annak megfelelően. De egy kétszázmilliárdos cég már alapot ad az akár utólagos szerződésre is.

2021. szept. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
76%
28: +1. Tudom, mindenki ismer olyan eseteket, ahol szegény pasit megkopasztotta a nő, és vitte az egész házat... na, ilyen nem létezik, max. akkor, ha a férfi nagyon balek, és ő maga döntött így... vagy a sztoriból vmi hibádzik (pl. elfelejtette megemlíteni, hogy ő tette bele a seggét a nő lakásába, amit a házasság előtt vett, vagy azt felejti el megemlíteni, hogy a volt feleség kivásárolta a részét).
2021. szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
46%

Jajj, gyere ezzel a hülye szöveggel, hogy megint csúnya férfi megsértette a nőket. Hidd el, ha gyakoribb lenne az otthoni apaság mint az otthoni anyaság akkor azt említeném, de hát a való világ, hogy elég ritka az ilyen:)

Ekkor lehet azzal pipieskedni, "de hát a férfi nem akar otthon maradni". Khm akkor pedig jöhetne a következő: Kényszeríti-e őket valaki, hogy otthon maradjanak? Eltartanál-e te egy férfit, ha ő azt mondaná, hogy ő szeretne házi férj lenni aki megcsinálja a mosást, főzést neked meg csak sok pénzt kell keresni?

Jó persze, majd jön a szöveg, hogy van akit kényszerítenek. Van aki saját magát le tudja sz.pni, de nem ez az általános.


Istenem:D

Nem te magyaráztál valami hülyeséget egy másik kérdésnél is?

"És amikor majd elváltok, szétteszed a kezed, hogy nincs miből kifizetni és élsz tovább az ő pénzén felújított lakásodban?" Ezt véletlenül nem te írtad? Mert ez megint akkora baromság mint az:D


"Nem veszik el a kizárólagos vagyunk csak a közöset amit közös tőkéből alapítottak" Ohh U dont say. Ha nincs házassági szerződés akkor egy házasságban, hogy a p.csába lenne magán vagyon? Ezt mondd már meg.

Az, hogy kapsz egy házat, a házat eladod és a pénzt XY-ra költöd az onnantól nem magán vagyon. Amíg a számládon pihen a pénz addig esetleg.


"De egy kétszázmilliárdos cég már alapot ad az akár utólagos szerződésre is."

Oké. Ez szuper. Akkor áruld már el. Felértékeltetik a céget. 375 milliót ér. A csávó azt mondja, hogy jó akkor írjunk házassági szerződést. A nő meg azt mondja, hogy meg a francokat. Ekkor mit teszel? Semmit. Hát a problémát megoldottad.

Ugyan ezt mondhatnám férfira is. Neked bejön a beauty szalon és lesz belőle egy franchise. Ha a másik nem akarja, hogy kipöcköld akkor nem fogja aláírni...

2021. szept. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!