Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Külön kassza, házassági...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kassza, házassági szerződés?

Figyelt kérdés

Párommal kezd komolyra fordulni a kapcsolatunk, viszont azt vettem észre, hogy nem nagyon szeretne anyagilag is elköteleződni. Én fele annyit keresek, mint ő, viszont a főzés, a bevásárlás kizárolag engem terhel. Neki sokkal több és nagyobb igényei vannak, mint nekem, nekem sokmindenből jobb az olcsóbb, de amikor bevásarolok gyakran drága termékeket helyez a kosárba.

Azt mondta, h ha komolyabbra fordulunk, nem szeretne közös kasszát, házasság esetén pedig szerződést szeretne irni. Kicsit ugy érzem, h fél attól, hogy lehúzom. Nekem van saját lakásom, anyagilag függetlenül élek. Csak aggaszt a hozzáállása.



2021. szept. 1. 07:12
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
35%

Külön kassza, házassági szerződés teljesen oké.

Valaki írta, hogy ő 200-at keres a másik meg 1m felett. Oké a kérdés, hogy mert a másik tovább tanult, jobb helye van akkor miért kellene a fizuja felét leadnia? + lehet, hogy 5x akkora nyomás van rajta mint egy eladón. Addig míg az egyik elhúzgálj a termékeket neki mondjuk szemműtéteket kell csinálnia vagy 24 órákat ügyelnie.


Ha több igénye van (jobb termékek, 18 fok a nyári 36-ban vagy 26 fok a téli -13-ban stb) akkor fizessen többet, ez egyértelmű, de csak úgy leszurkolni havi 500-at mert így igazságos 2 ember között szerintem pont, hogy vele kicseszés.

2021. szept. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
100%
11# nem kellett szemműtéteket csinalnia, otthon ült a számítógépe előtt. Igen több vállalkozása volt, több helyről jött a pénze, én a munka mellett a háztartást is vezettem. Engem nem az zavart hogy autót vesz magának 10 millióért, meg hogy több ingatlanja is van, a szerződést alá is írtam volna. Engem az zavart hogy én próbáltam spórolni, de az nem felelt meg neki amit én vettem, a villanyszámla meg pl havi 50 ezer volt, de én szinte otthon se voltam, akkor miért is álljam a felét? Azt is tudta hogy tanulni szeretnék még, de ahhoz kellett volna az hogy tudjak félretenni.
2021. szept. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem ertem! Mi a lopikulaert nem fizettek fele-fele aranyban, ha mar o is jocskan pakol a kosarba!? Mi az, hogy a bevasarlas CSAK teged terhel? Ez egy Olcso Janos!

Persze, hogy szerzodest akar, mert veled megteheti! Bebiztositja a sajatjat, a te javaid/penzed pedig megy a kozosbe!


Ugy vagnam ki meg ma, hogy a laba sem erne a foldet!!!😤

2021. szept. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy smucig, kihasználó alak. Már most veled veteti meg a drága sz.rjait.
2021. szept. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
49%

12

Értelmezd kérlek az egész szöveget.

"Ha több igénye van (jobb termékek, 18 fok a nyári 36-ban vagy 26 fok a téli -13-ban stb) akkor fizessen többet, ez egyértelmű"


Az eredeti válasz nem! módosítható így ez is benne szerepel.

"otthon ült a számítógépe előtt." Az, hogy szellemi munkát végez nem jelenti azt, hogy nem jelenthet terhet számára. Írtál már meg programot? Terveztél már épületet? Tőzsdéztél már? Ezek az emberek is számítógép előtt ülnek... csak mondjuk a semmiből írni egy 1200-1500 soros kódot ami elemzi az adatokat, egy épületet megtervezni, hogy az ne omoljon összes ÉS a legfrissebb jogszabályoknak megfeleljen vagy mondjuk kockáztatni 10 milliót ami lehet, hogy elúszik azért nem épp pihentető.

2021. szept. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
95%
Tudod ki fordítaná komolyra ezt a kapcsolatot. Egy házassági szerződést akkor tartok normálisnak, ha olyan speciális helyzet van, hogy a jog nem tenne másképp igazságot, pl több ingatlan vagy vállalkozás valakinek a nevén, amiből folyamatos jövedelem származik vagy előre szabályozni akarnak gyerektartást vagy asszonytartást. A kétszer annyi fizetésnél röhejes. Gondolom ha te keresnél kétszer annyit, nem lenne ennyire finnyás.
2021. szept. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
82%

Az ilyen gyerekkel is hagyna éhezni nehogy nyujtania kelljen valamit.


Aki a parjátkl mindenét félti az hogy akarja vele az eletét megosztani akkor..?


Irigy smucig önző. Az ilyen magának valo es nem egy másik embernek társnak.


Nem társ.

2021. szept. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
75%
Eletet megosztani az pontosan mit jelent? Jelenleg meg ott tart, hogy a penzet sem, nemhogy az eletet.
2021. szept. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

15#

Értelmezem. Ezt el is fogadom, mint irtam is a háztartást is vezettem, tényleg megcsináltam mindent hogy neki ezekkel ne kelljen foglalkoznia, bevásároltam, takarítottam, mostam ,főztem munka után. Viszont annyira nem volt ő elfoglalt, mert napközben simán nézte a tv t , vagy ment a barátaival csavarogni, vagy ha hívták valahova kb 20 perc múlva úton is volt, szóval annyira nagyon kötött se volt már.

Nem is ez a lényeg, hanem az hogy ő fejlődött, gyarapodott, én mellette nem tudtam. Neki semeddig nem tartott volna azt mondani hogy ne adjak 2 hónapig bele, hanem menjek el arra a képzésre amire szeretnék. Neki az a 400 ezer fel se tünt volna, egy hétvégén a baráti kikapcsolodásai alatt többet költött.( én ezeken részt sem vettem, mert lehetetlen lett volna finanszíroznom)Lehet én gondolkozom furán , de fordított helyzetben en biztos segítettem volna, mert ezzel segítem a másik fejlődését is.

2021. szept. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
A ti esetetekben nem érzem ezt korrektnek - leginkább azért, mert a te kontódra zabál drága dolgokat. Én amúgy nem vagyok a külön kassza ellen, sztem igazságos, de akkor tényleg mindenki magára költsön, és ne várja el a másik azt, hogy őt eteted drága dolgokkal te a pénzeden. Én a házassági szerződést a jelenlegi magyar jogviszonyoknál baromi feleslegesnek tartom és a bizalmatlanság jelének, de attól függetlenül megértem azt is, aki annyira paranoid, hogy inkább lepapírozná a dolgokat.
2021. szept. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!