Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férfinak azért nem kell...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férfinak azért nem kell házimunkát végeznie, mert többet keres, mint a nő?

Figyelt kérdés

Anyukám és én másik generáció vagyunk (ő 50+ én 20+), úgyhogy erről nyilván másképp gondolkodunk. Szerintem ha mindkét fél dolgozik, akkor osszák is meg a házimunkát. Ha már az egyiknek többet kell csinálnia, legyen az, akinek több a szabadideje, esetleg kevésbé fárasztó munkát végez. Anyum szerint neki azért kell megcsinálnia mindent, apumnak meg semmit, mert apum keres jól és ő fizeti a rezsit meg a kaja 90%-át. De anyum is dolgozik és megszakad az otthoni teendőkben is, de elfogadja emiatt.


Érdekelne, ti mit gondoltok, légyszi kort is írjatok, ebben a témában ez fontos lehet.


2022. jan. 12. 08:11
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk csak én keresek, de emellett mosok, bevásárolok, főzök és a gyerekekkel is foglalkozok.


31F

2022. jan. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
90%

Az csinalja aki hamarabb hazaer. Ha az egyik otszor annyit keres mint a masik akkor is.


A no amugy is a gyerekkel lesz rabszolga. A pasik meg csak dolgoznak haveroznak es semmiben nem valtozik az eletuk soha.

2022. jan. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
0%

Mi az a házimunka, az eltekerem berakom mosógép 2 másodperc alatt, kiteregetem 10 másodperc alatt meló, ugyanez mosogatógéppel, automata porszívó, stbstb.

Függönyöket 1 évben 1x leszedtem, de az is felesleges volt. Kaját összekotyvalni, ami már bőven jó megvan fél óra alatt. Ez már mind a hülyegyerek kategória.


Házimunka amit nálam kéne csinálni, az a 10 tetőgerenda csere, szaki 3 millát mondott rá, ha lenne szabad ember, de ennyit életben nem adnék érte, inkább megcsinálom a haverral tavasszal. Qrva patkányok járnak be a réseken keresztül a padlásra.

Na ez, a házimunka.

2022. jan. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%

Ez a két ember között dől el, amikor összekerülnek. Lehet bármilyen ideológiai okot találni, ha az egyik nem akar takarítani. Tipikusan ilyen:

- én többet keresek

- én vagyok a férfi

- fizikai munkát végzek, nehezebbet, mint a tiéd

- te többet vagy itthon

- neked könnyebben megy

- te szebben csinálod meg

- stb...


Az én véleményem az, hogy ha mindketten ugyanannyi órában dolgoznak, akkor a házimunka is legyen ugyanannyi. Szépen meg lehet egyezni. Nálunk például a páromé a fürdő, WC, enyém a konyha, a szobák. Én főzök, a párom megy bevásárolni.

Ha az egyik félállásban van, a másik teljesben, akkor már lehet azt mondani, hogy a kevesebbet dolgozó tegyen többet otthon.

Aki babával van otthon, az napi 20 órás munkának minősül.


35/N, 30F

2022. jan. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha a nő háztartásbeli akkor az ő dolga. De ha ugyanúgy 8/10 mennyi órában dolgoznak akkor nem… közös feladat!!



De ma már ez is megdőlt ami regen úgy volt szokás mert sok nő azonos szinten vagy többet keres akár mint a párja!

2022. jan. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

3-as, ha neked ennyi a házimunka, akkor nem tudom, milyen piszkos patkánylyukban élhetsz....


Már csak míg kiválogatod a mosandó szennyes ruhát, beleteszel mindent a gépbe, aztáb kiteregeted, ha megszáradt, összehajtogatod és elpakolod, az van vagy 10-15 perc és akkor ez csak egy feladat a sok közül.


Most nem azt kell nézni, hogy a gépet beindítani 10 másodperc, mert nyilván de a házimunka nem a gépek beindítását jelenti.

2022. jan. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem neked nem kell mindent magadra vállalnod, mert anyud ilyen, és neki sem kell kevesebbet, mert te olyan vagy.


Min is megy a vita amúgy?

2022. jan. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden férfi keres jobban. Ez az egyik, a másik, pedig a kevesebbet kereső fél nem lesz házicsicska, ha amúgy ugyanannyit dolgozik.


AMúgy ez6t, hogy el kell elképzelni? "Drágám, kaptam fizetésemelést / új munkahelyem van. Mától te ganézol itthon."

2022. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád felvette a cseléd szerepet önszántából. Ez nem kereset függvénye, hogy ki végzi a házimunkát. Ha háztartásbeli és nincs munkahelye, az más.
2022. jan. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk is ez a minta volt. Viszont nem azért, mert apám jobban keres, hanem mert mi vidéken lakunk és ott más az élet.


Anyám elintézte a házon belüli munkákat, udvarseprés, gyomlalás stb. Apám és én kerítést húztunk, rakodtuk a fát, betonoztunk, beépítettük az emeleti részt és gondoztuk a gyümölcsöst és a veteményest.


A régi világban nem hiába találták ki ezeket a szerepeket. Ma már sokkal egyszerűbb az élet, nincs annyi teendőm, így együtt vezetjük a feleségemmel a háztartást és én főzök, mert szeretem csinálni.

2022. jan. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!