Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Többségében jó vagy rosszul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Többségében jó vagy rosszul működő párkapcsolatokat, házasságokat láttok a környezetetekben?

Figyelt kérdés

Én többségében rosszakat, a következő esetek állnak fenn:


1. Megcsalás

2. Beteges féltékenység van jelen

3. Lelki terror vagy fizikai erőszak

4. Intellektuális szakadék a két fél között

5. Az egyik fél szenvedélybeteg

6. A férj kiszolgáltatja magát, házicselédnek tekinti a feleséget, aki vígan és dalolva asszisztál



2022. jún. 23. 17:25
 21/91 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy három válás azért gyanús.. Nem tudom, milyen lehet a kolléganőd természete, de ha valaki ennyiszer válik, valami nem stimmel. Apa exfelesége 3-szor vált el, Apa volt a 3. férje, az egyik barátnőm anyja szintén ugyanennyiszer. Igaz, mindkettő rettentően erős egyéniség, hisztisek, és imádnak irányítani.
2022. jún. 23. 22:32
 22/91 anonim ***** válasza:
100%

#18! Én nem ilyenre gondoltam, amire ezt írta. A két legközelebbi eset:

1. A lány soha nem volt szerelmes a férjébe. 3 hónap után ott akarta hagyni, de a srác visszasírta magát és a szülei is rábeszélték. Utána beleszeretett a férj legjobb barátjába, le akarta mondani az esküvőt, de nem hagyták. Volt zsarolás, lelki terror, VERÉS! minden. A nő azóta többször volt szerelmes másba, félrelépesek is voltak. A házasság hullámzó.(A rossz és a nagyon rossz között hullámzik.) A férj saját bevallása szerint csak a külseje miatt vette el, már megbánta. Terhességek alatt folyton dagadt disznózza. Gyereket csinálni szeret(szerintem azért, mert addig is otthon van az asszony), de nem igazán foglalkozik velük. A nő szerint nem gáz a pasi(kivéve, amikor másba szerelmes, akkor undorodik tőle), amúgy is csak régen verte meg, akkor se "annyira". Kivülállók szemében mintapár szép boldog család. A nő most épp szerelmesnek hazudja magát, így 20 év után. Persze, én meg kalkuttai Teréz anya vagyok.

2. Sose volt szerelmes, de állítása szerint másba se. De nem akart "macskás öreglány lenni, másnak meg úgyse kellett volna." A pasi (sokkal iskolázatlanabb, kevésbé intelligens), rendszeresen alázza, mindenről kioktatja, mintha fogyatékos lenne, mindezt ordítva. A nő már inkább semmit nem szól, az a biztos, egy darab sz.rnak tartja magát, az ebből adódó frusztráltságát mindenki máson vezeti le, mert otthon nem meri. A pasi büdös, semmit nem csinál, szexelni utál vele, arról álmodozik, hogy egyszer impotens lesz. Amúgy meg sosincs otthon, a nő úgy érzi, mintha nem is lenne kapcsolata. Állandóan magányosnak érzi magát, de így legalább úgy tűnik, mintha nem lenne macskás nő. Nem hagyja el, mert az anyja is így élt, ezt tanulta(ő mondta), meg hát vannak jó tulajdonságai is.(Mondjuk az még nem derült ki, hogy pontosan mi.) Ez is 20 éves kapcsolat.

A felsoroltak számomra mind külön-külön is válóokok, mondom, lehet, bennem van a hiba. Szerintük ezek jó kapcsolatok.

#16

2022. jún. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 A kérdező kommentje:

Ejha.


Neked adok igazat, ilyen embert nem tűrnék meg magam mellett, a legnagyobb jóindulattal sem nevezhetők ezek jó kapcsolatoknak!


Köszönöm a hasznos választ egyébként!!

2022. jún. 23. 22:39
 24/91 A kérdező kommentje:
Egy szülőnek pedig nem lenne szabad beleavatkoznia a párválasztásba. Elmondhatja a véleményét, de nem kényszeríthet semmire!
2022. jún. 23. 22:39
 25/91 anonim ***** válasza:
100%
az én baráti köröm (20+ korosztály) szerencsés akkor jelenleg legalábbis, mert jól működő kapcsolatok vannak, és már a ,,legfiatalabb" is 3+ éves. viszont a szüleim generációjában (50+) meg szinte csak rosszakat látok, vagy legalábbis más a szint. sajnos akkoriban szerintem gyakoribb volt, hogy az már jó férj, aki nem iszik, nem ver meg és dolgozik. de a 6-os pont az kb teljesen természetes mindegyiknél. de amúgy van akinek ez tényleg ok, nekem mindegyik kiégettnek néz ki, akik a taposómalomban rekedtek
2022. jún. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos választ!
2022. jún. 24. 09:22
 27/91 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nyilván mindenki mást fog jónak/rossznak minősíteni, kivéve mondjuk a nyilvánvalóan ártalmas, toxikus vagy bántalmazó kapcsolatokat, mert eltérő elvárásaink és igényeink és vágyaink vannak.


Én az alapján tudok nyilatkozni, hogy én mit tartok az eddigi tapasztalataim és tudásom alapján saját magam szempontjából jó kapcsolatnak, olyannak, amilyenben én is szívesebben lennék, mint mondjuk egyedül, és hát mondjuk ilyet 30-ból ha egyet látok.

2022. jún. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, ment a zöld kéz. :)


Egyet tudok érteni, nagyon ritka a jó kapcsolat!

2022. jún. 24. 19:09
 29/91 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz pár szót írni a 3.verziójúról, hogy miket látsz?
2022. jún. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 A kérdező kommentje:

Pl. passzív-agresszív viselkedés, zsarolás, bűntudatkeltés (Pl. Biztosan nem szeretsz, ha nélkülem találkozol a barátaiddal. Ha nem mellőzöd a szüleidet, testvéredet, szakítok veled)


Fizikai erőszak esetén pofozkodás..

2022. jún. 27. 11:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!