Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan érzem ezt megalázónak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan érzem ezt megalázónak?

Figyelt kérdés

Egy éve kiderült, hogy a férjem megcsalt mással, de nem botlás volt hanem bele is szeretett. Megbocsátottam neki, a nővel lezárta a dolgot. A ház, a hitel miatt tiszta lappal indultunk, meg a gyerekeink is azt hiszik a mai napig, hogy tökéletes, idilli házasságunk van. Nem akarjuk összetörni őket. A nő más városba költözött, de pár hete újra visszajött végleg.

Eladóként dolgozom és így sokszor látom. Nem sok bolt van ebben a kisvárosban, így kénytelen ide is jönni. De sose látok rajta szégyent, dühöt, semmit, csak néz egyenesen a szemembe úgy, hogy nekem kell félrenéznem. Normális hangvételben kommunikálunk, amikor szükséges.

De azt annyira nehezen nyelem le, annyira megalázónak tartom, hogy ha a visszajárója 100 Ft alatti összeg, arra mindig csak elmosolyodik és azt mondja "köszi". Vagy csak egyszerűen otthagyja a pulton.

Olyan érzést kelt bennem, hogy nesze rakd csak el azt a maradékot. Gondolom összefügg azzal, hogy mind tudjuk a férjemnek milyen érzései voltak felé irányulva.

Értitek miért megalázó ez nekem? Ti is így gondolnátok? Hogy viselkednétek a helyemben ezzel a nővel?



2023. jún. 29. 13:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/86 anonim ***** válasza:
14%

71

A szeretet és szerelem nem ugyanaz. Mert valakit szeretsz, szexuálisan megkívánhatsz mást. Akkor is, ha tagadod.

2023. jún. 29. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/86 anonim ***** válasza:
59%

#70:


Ez így van, de, hogy félrelép arra nem mindig az a válasz, hogy ösztönlény. Vagyis az, mert nem bír magával, viszont, hogy oda jutott sokszor a másik fél is tehet róla.

Egy házasságban, ahol már több évet letolnak, ott vannak a gyerekek reálisabb verzió az, hogy a megcsalt sem ártatlan barika. Amúgy már mindegy, a megcsalás folyik a kérdező háta mögött ugyanúgy, mint azelőtt.

2023. jún. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/86 Maneko ***** válasza:
95%

Sajnálom, hogy ezt mondom, de ahogy én érzem a kérdésedből, a sebed, amit a férjed - nem a szeretője, hanem a FÉRJED - ütött rajtad, még mindig nem gyógyult be, és most minden haragodat és elfojtott frusztrációdat a szeretőre vetíted ki, ezért látod az apró otthagyásában a megaláztatásodat.

Nézzünk szembe vele: kisvárosban éltek, asszem ezt írtad, nem nagyon tud máshova boltba menni gondolom, és én is ott szoktam hagyni az aprót néha, ha nem akarok vacakolni vele. A szemedbe nézés pedig udvarias gesztus, hisz így illik. Azt pedig, hogy vajon csal-e vele megint/még mindig a párod, nem vagyok hajlandó megtippelni. Van egy olyan érzésem, hogy bántod te magad ezzel eleget. Mert te nem megbocsátottál a megcsalásért, hanem csak fátylat borítottál rá, hátha akkor meg nem történtté válik, és a nő - átmeneti - távozása ezt az érzetet erősítette fel. Most, hogy visszajött, kiderült, hogy a szőnyeg alá söprés nem segít. Azért nem, mert ilyen - bocs a silány szójátékért - "apróságokban" is a megaláztatásodat látod, holott lehet, hogy a nő úgy gondolja, hogy ha a férjednek megbocsátottál, akkor biztos nem gond az se, hogy ő is itt van.

De, gond. És neked még mindig fáj, és gondolom a háttérben azért sötét árnyékként ott lapít a félelem, hogy a férjed elhagyhat érte.

Segítséget kéne kérned: egy hozzád közel álló valakire lenne szükséged - családtag, barát, szaksegítség - akinek kiöntöd a szíved, ismer téged (talán a férjedet is) és tanácsot tud adni, hogyan dolgozd fel a negatív érzelmeidet és mit tegyél a jövőben.

Egyéni vélemény, de ahogy elnézem, sokan egyetértenek: ha ilyen férjem lenne, már csak a nyugalmam végett is kitettem volna. De nem vagyok a te helyzetedben. Maradj ebben a kapcsolatban, ha már ennyire nincs választásod, de a férjed hűtlensége miatt érzett haragoddal kezdened kell valamit, mielőtt tönkretesz téged teljesen. Sok sikert és kitartást!

2023. jún. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/86 anonim ***** válasza:
90%

"Vagyis az, mert nem bír magával, viszont, hogy oda jutott sokszor a másik fél is tehet róla."


Lehet, de ez nem mentség a megcsalásra.

2023. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/86 anonim ***** válasza:
20%

Ha a nő tudja, hogy te vagy a volt szeretője felesége, akkor szerintem parasztság. Nekem égne a pofám.

Ha nem tudja, akkor nyilván nem.

Egyébként respekt, hogy meg tudtál bocsátani.

2023. jún. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/86 A kérdező kommentje:
Hát neki jól láthatóan nem ég a pofája.
2023. jún. 30. 09:22
 77/86 anonim ***** válasza:
95%
Neki miért égne a pofája? Neked kéne hogy nem dobtad ki a férjed azonnal. Nem véletlen mosolyog a csaj és vágja oda az aprót. De látom nem akarod érteni.
2023. jún. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/86 anonim ***** válasza:
100%

"Hát neki jól láthatóan nem ég a pofája."

Figyu, ő jókat kúrt a kaniddal.Neki szinte csak a jó jutott belőle.Te meg moshatod, vasalhatod a ruháit,takaríthatsz utána, főzhetsz rá,nevelheted a gyerekeit, nyalhatod a pina váladékos farkát a házért meg a hitelért, amit aztán kitudja, hogy hová dugott még be, ami jelenleg még nem derült ki.Ennyi bébi.Gondolkozz el rajta, hogy ki is szopott nagyobbat.Ő szabadon él a továbbiakban, te meg szívsz folyamatosan a kölykökkel meg a hűtlen fszkalappal.

2023. jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/86 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok, kár a szòèrt, a kèrdezőnek az ősellensèg úgy is csak a nő...kár is volt kiìrnod a kèrdèst, pedig tènyleg egybehangzò válaszokat kaptál, sőt, tanácsokat is, az, hogy te ezt az utat választod, homokba dugod a fejed, hát hajrá. De aztán ne siránkozz, hogy elment feletted az èlet ès boldogtalanul öregedtèl meg. Egy èleted van. Apukám mondásával kìvánok neked minden jòt: "Mindenki úgy b**sza el az èletèt, ahogy akarja!"
2023. jún. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/86 anonim ***** válasza:
100%
Tehat van egy kapcsolatod, ami nem boldog es szeretet sincs benne, ez egyertelmu a megcsalasbol. Csak a hitel es a gyerekek. Meg ugye a hutlen ferj. Te csak elszenveded az eleted es turod a megalaztatast minden nap. Az, hogy egyben maradt a csalad, itt nem egy pozitiv kicsengesu dolog, hanem a katasztrofa szinonimaja. Ilyenkor valni szoktak, az az alapeset. Mar akinek van onbecsulese. Az biztos, hogy az eleted is lerovidited, mert ennek elobb utobb lesz fizikai tunete is. Egy szetbarmolt hazassagbal minden jobb. A fizikai eleted lehet megnehezedik, de a lelki eleted felszabadulna. Akar uj kapcsolat iranyaba is haladhatna. De igy csak a mocsar jut neked.
2023. jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!