Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek túlreagálom?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek túlreagálom? Anyagias vagyok?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy gyesen vagyok itthon a gyerekünkkel, nekem annyi bevételem van amit kiutalnak, még elég kicsi a gyerek 10 hónapos. A párom elég jól keres havi 7-800 ezeret, de mindennek elkéri a felét. Ami alapjáraton nem gond, de a nagyobb tételek már nekem nem férnének bele. Az utóbbi időben úgy hordja a kocsit szervízbe mintha kötelező volna, aminek szintén elkéri a felét, mert közös. Én meg itt ülök és azon gondolkodom, hogy be kellene adjam a gyereket bölcsibe és visszakéne mennem dolgozni hogy ezt bírjam anyagilag. De őszintén kicsit elbizonytalanodtam, hogy ez normális-e hiszen őneki van rá pénze, simán lehetne hogy akkor adom neki vissza mikor nekem is lesz rá, szóval havi szinten törleszteném, de mindig minden azonnal kell. Többször összevesztünk emiatt, mert állítása szerint nekem jogtalanul van közöm a kocsihoz, mert fent se tudnám tartani (a kocsi az én örökségem), de ő használja sűrűbben, munkába jár vele, most külföldre fog menni vele, amiatt is kellett megjavítani, de mondjuk volt is baja. Az én lakásomban lakunk és lehet hülyeség a részemről de úgy gondolom, hogy anyagilag én nagyon megkönnyítem az életünket azzal, hogy nem kell albérletet fizetni illetve van egy kocsink ami igaz használt meg öreg de legalább van, és még azzal is oké vagyok hogy felezzük a költségeket, de nem lehetne tekintettel lenni arra hogy nekem az anyagihelyzetem a gyereknevelés miatt korlátozott? Szerintetek én túlreagálom?
2023. aug. 21. 12:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
94%
Jesszusom.
2023. aug. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 A kérdező kommentje:
Most pl az is eszembe jutott hogyha elválnának az útjaink akkor vissza se tudnám neki fizetni amit ráköltött a kocsira, még hitelt se tudnék felvenni mert gyes-en vagyok. Sajnos nem bejelentett az állásra vagy kapnék valami nevetséges összeget, ami szintén a semmire elég. Amúgy szeretem szóval nem gondolkodtam elválásban, de nem tudom hogyan lehetne vele megértetni hogy ezt én nem tudom így csinálni
2023. aug. 21. 13:15
 13/75 anonim ***** válasza:
97%

Kérdező nem kell semmit eltűrnöd. A csávót dobd ki, a kocsit meg add el, mert ha tényleg ennyit kell rá költeni, akkor nem szabad megtartani.

Sajnos valóban az lenne a legjobb, ha minél hamarabb újra dolgoznál, hogy könnyebben talpra tudj állni. De a csávótól meg kell szabadulnod, mert előbb utóbb még hitelt is vetet fel veled, hogy az ő hóbortjait finanszírozd.

2023. aug. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
100%

Ezt azért tudja megcsinálni veled, mert hagyod magad!

Ismer már annyira hogy tudja, veled ezt meg lehet tenni. Ezzel csak az a gond, hogy a saját gyerekétől is megvon így dolgokat, miközben a gyerekének az anyja boldogtalan lesz, mert állandóan a pénzen stresszel, amit a gyerek is megérez mentálisan, lelki szinten is.

Ezek a gyerekek lesznek azok, akik felnőtt korukban is állandóan szorongani fognak a pénzen, még akkor is ha van, mert ezt látja egész gyerekkorában a szüleitől.

Úgyhogy hülyeség azt gondolni hogy a gyerek miatt együtt "kell" maradni.

2023. aug. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 anonim ***** válasza:
100%
Írtatok róla valamilyen papírt, hogy te bármivel is tartozol neki a kocsi javításért? Nem? Akkor így járt, nem csak erkölcsileg de jogilag sem követelhet tőled semmit.
2023. aug. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/75 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell vissza fizetned neki semmit ha elváltok, minden költés közösbe ment ami a közös életetekben előfordult, bárki költött bármire bármennyit. Az lesz a tiéd meg az övé amit a házasságba bevittek. Én is úgy látom, hogy anyagilag te sokkal jobban kijönnél ha kidobnád és megkapnád tőle a havi gyerektartást ami ma körülbelül 100000 Ft per hó.
2023. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
*minimum
2023. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy szeretem szóval nem gondolkodtam elválásban, de nem tudom hogyan lehetne vele megértetni hogy ezt én nem tudom így csinálni"


Jah oké, tehát csak a szokásos rinya. Nem fogsz semmi tenni, csak sírsz, hogy szar az életed, a pasid meg röhögve kihasznál továbbra is, de hát legalább nem vagy egyedülálló. Nos mindenkinek más a fontos az életben.

2023. aug. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/75 anonim ***** válasza:
95%
Szobabérlet havi 100e, autóbérlet havi 60e, és akkor mindkettővel nagyon jutányos voltál. A szervizdíjat levonhatja belőle.
2023. aug. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
100%
"vissza se tudnám neki fizetni amit ráköltött a kocsira, még hitelt se tudnék felvenni mert gyes-en vagyok"- költött arra az autóra, amit ha jól értek, nagyrészt ő használt. Semmit sem kell visszafizetned. Szerintem is válj el, ez a férfi nem családapa.
2023. aug. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!