Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek túlreagálom?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek túlreagálom? Anyagias vagyok?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy gyesen vagyok itthon a gyerekünkkel, nekem annyi bevételem van amit kiutalnak, még elég kicsi a gyerek 10 hónapos. A párom elég jól keres havi 7-800 ezeret, de mindennek elkéri a felét. Ami alapjáraton nem gond, de a nagyobb tételek már nekem nem férnének bele. Az utóbbi időben úgy hordja a kocsit szervízbe mintha kötelező volna, aminek szintén elkéri a felét, mert közös. Én meg itt ülök és azon gondolkodom, hogy be kellene adjam a gyereket bölcsibe és visszakéne mennem dolgozni hogy ezt bírjam anyagilag. De őszintén kicsit elbizonytalanodtam, hogy ez normális-e hiszen őneki van rá pénze, simán lehetne hogy akkor adom neki vissza mikor nekem is lesz rá, szóval havi szinten törleszteném, de mindig minden azonnal kell. Többször összevesztünk emiatt, mert állítása szerint nekem jogtalanul van közöm a kocsihoz, mert fent se tudnám tartani (a kocsi az én örökségem), de ő használja sűrűbben, munkába jár vele, most külföldre fog menni vele, amiatt is kellett megjavítani, de mondjuk volt is baja. Az én lakásomban lakunk és lehet hülyeség a részemről de úgy gondolom, hogy anyagilag én nagyon megkönnyítem az életünket azzal, hogy nem kell albérletet fizetni illetve van egy kocsink ami igaz használt meg öreg de legalább van, és még azzal is oké vagyok hogy felezzük a költségeket, de nem lehetne tekintettel lenni arra hogy nekem az anyagihelyzetem a gyereknevelés miatt korlátozott? Szerintetek én túlreagálom?
2023. aug. 21. 12:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, éltetek együtt egyáltalán a gyerek előtt? Akkor is így mindennek elkérte a felét már? Ráadásul úgy, hogy nálad lakik! Amúgy meg kérj tőle lakbért jövő hónaptól :D
2023. aug. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 anonim ***** válasza:
84%

"eddig is tudtam hogy spúr mint az atom"

Ez mi? Spórolós? Smucig?

Nem tűnik spórolósnak, ha kocsival jár külföldre és előtte még fel is készítteti szerelővel. A "felét" a dolgoknak egyébként számla alapján szoktad fizetni neki vagy bemondásra?

Mert ha bemondásra, akkor lehet, hogy nem a "felét" fizeted, hanem az egészet. 😂

2023. aug. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/75 anonim ***** válasza:
8%
Azt írtad az egyik hozzászólásodban, hogy a gyereket a nevére vette a párod. Ami ha nem tévedek, azt jelenti, hogy örökbe fogadta. A gyerek 10 hónapos, de ti 8 éve vagytok együtt. Kitõl van akkor a gyerek?
2023. aug. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 anonim ***** válasza:
88%
Dehogyis! Nem házasok, írta a kérdező. Ilyen esetben a ferfi elismert az apasági és a nevére veszi a saját gyereket.
2023. aug. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/75 anonim ***** válasza:
90%
Atya Isten..Te most a családja vagy vagy költségtérítője? Mi is megosztjuk a költségeket, de ez amit a férjed levág veled, ez számomra felháborító. Minek néz ő téged? Én biztos megmondanám neki, hogy ha ennyire "korrekt" elszámolást vár, akkor ugyanezt a fifti-fifti felállást vezettük be mától a KÖZÖS feladataitok elvégzésében, úgy mint gyereknevelés, háztartás, főzés, mosás, vasalás. Komolyan mondom az eszem megáll.
2023. aug. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
58%
Istenem, #53, szerinted nem lehet, hogy a 7. együtt töltött évükben lett terhes a kérdező?🤦‍♀️
2023. aug. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 anonim ***** válasza:
91%
53. Ha nem házasok, akkor apasági elismerő nyilatkozatot kell tennie (népiesen:"nevére veszi a gyereket" ), akkor is ha az övé🤦 Tehát nem örökbe fogadta, hanem elismerték, hogy az övé. Automatikusan csak házasságban jegyzik be apának a férjet.
2023. aug. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/75 anonim ***** válasza:
95%
A helyedben megmondanám, hogy rendben, legyen így, de akkor jövő hónaptól számolsz fel neki lakhatási díjat, amit visszamenőleg lesz szíves törleszteni, autóbérlési díjat, illetve a gyerek felvigyázásért is fizetnie kell. Mindenért, amiért fizetnie kellene egyedülállóként, ha te nem tennéd a feneke alá ingyen, vagy ha egyedülálló apa lenne mostantól lesz kedves fizetni. És akkor ebben az esetben fizeted a felét továbbra is a dolgoknak, amennyiben mutat be róla számlát.
2023. aug. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 anonim ***** válasza:
72%
Vannak még ostoba, buta nők...de ennyire?😄
2023. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/75 anonim ***** válasza:
94%
Albérleti pénzt kérsz tőle? H ő használja a kocsidat azért is kérj pénzt. És persze a gyerek költségeinek a felét is kérd. Plussz az elvégzett házimunkáért és főzésért is
2023. aug. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!