Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek túlreagálom?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek túlreagálom? Anyagias vagyok?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy gyesen vagyok itthon a gyerekünkkel, nekem annyi bevételem van amit kiutalnak, még elég kicsi a gyerek 10 hónapos. A párom elég jól keres havi 7-800 ezeret, de mindennek elkéri a felét. Ami alapjáraton nem gond, de a nagyobb tételek már nekem nem férnének bele. Az utóbbi időben úgy hordja a kocsit szervízbe mintha kötelező volna, aminek szintén elkéri a felét, mert közös. Én meg itt ülök és azon gondolkodom, hogy be kellene adjam a gyereket bölcsibe és visszakéne mennem dolgozni hogy ezt bírjam anyagilag. De őszintén kicsit elbizonytalanodtam, hogy ez normális-e hiszen őneki van rá pénze, simán lehetne hogy akkor adom neki vissza mikor nekem is lesz rá, szóval havi szinten törleszteném, de mindig minden azonnal kell. Többször összevesztünk emiatt, mert állítása szerint nekem jogtalanul van közöm a kocsihoz, mert fent se tudnám tartani (a kocsi az én örökségem), de ő használja sűrűbben, munkába jár vele, most külföldre fog menni vele, amiatt is kellett megjavítani, de mondjuk volt is baja. Az én lakásomban lakunk és lehet hülyeség a részemről de úgy gondolom, hogy anyagilag én nagyon megkönnyítem az életünket azzal, hogy nem kell albérletet fizetni illetve van egy kocsink ami igaz használt meg öreg de legalább van, és még azzal is oké vagyok hogy felezzük a költségeket, de nem lehetne tekintettel lenni arra hogy nekem az anyagihelyzetem a gyereknevelés miatt korlátozott? Szerintetek én túlreagálom?
2023. aug. 21. 12:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/75 anonim ***** válasza:
96%

12:

Te rosszul gondolkodsz!

Mennyibe is kerül manapság autót bérelni/nap???

Ő mióta használja a kocsidat?

Mióta nem fizet sehol albérletet mert nálad lakik?

Ha ezeket mind összeadod akkor szerintem nem tartozol neki azzal amit ráköltött a kocsidra.

Vedd már észre hogy manipulálva vagy, mert vannak érzelmeid iránta!

2023. aug. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/75 A kérdező kommentje:
Hát nem pont erről van szó. Nem az hogy csak a rinya megy, hanem mert tényleg kíváncsi vagyok, hogy más hogy látja a dolgokat, mert nem egyszerű a szitu. Pl. a sógornőmet teljesen eltartja a férje, viszont a sogórnőmnek nincs is semmije. Nekem a nevemen van a kocsi és a lakás, nem vagyunk összeházasodva, szóval kvázi a párom úgy van vele hogy minek költsön az enyémre hogyha valami van és kirakom neki az mint kútba futott pénz, és én ezt a részt tiszeletben is tartom, oké felezzünk, de azért vannak határok, és erre voltam kíváncsi hogy más ezt hogy látja
2023. aug. 21. 13:25
 23/75 anonim ***** válasza:
100%
A gyereket a nevére vette?
2023. aug. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/75 A kérdező kommentje:
Igen a nevére vette
2023. aug. 21. 13:26
 25/75 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kötelezni fogják gyerektartásra. Én biztos, hogy felkeresnék egy ügyvédet. Erre az emberre nem lehet számítani. Így képzelted el a közös jövőtöket?
2023. aug. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/75 anonim ***** válasza:
100%
El kéne válni, ő meg csak küldje el a gyerektartást...
2023. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/75 anonim ***** válasza:
100%

"szóval kvázi a párom úgy van vele hogy minek költsön az enyémre hogyha valami van és kirakom neki az mint kútba futott pénz"


És ebben igaza is van. De mi jogosítja fel arra, hogy ő önkényesen eldöntse, hogy akkor mégis akar ezekre költeni, mert neki van belőle haszna, de aztán követeli tőled a felét? Érted? Nem a helyzet a baj, hanem ahogy az egészet kezeli. Semmi tisztelettel, szeretettel megértéssel nincs feléd. Ez normáliséknál úgy nézne ki, hogy szólna, hogy szívem, x meg y dolgot meg kell csinálni a kocsin, mert fontos, meg van még z és w dolog, ami nem sürgős, de előbb utóbb az is kell, ezek ennyibe meg ennyibe kerülnek, beszéljük meg, hogy hogy legyenek az anyagiak. Nem az, hogy felböffent egy összeget aztán azonnal perkáld a felét. Van egyáltalán valami papír, számla ezekről a javításokról, vagy csak úgy hasraütésszerűen bemond egy összeget?

2023. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/75 anonim ***** válasza:
93%

A 700-800 ezres fizetéséből csak fizesse ki szépen a gyerektartást amit a SAJÁT gyerekének fizet!

Tényleg megéri ügyvédtől jogi szaktanácsot kérni.

Ha a saját gyereked életszínvonalát helyeznéd előtérbe, és nem a szerelemmel foglalkoznál, akkor rég felvilágosítottad volna apukát arról, hogy ha ennyire kicentizi a pénzt, akkor el is lehet költözni, és majd a bíróság megítéli hogy havonta mennyi jár a gyereknek.

Ezzel a garasoskodással a saját gyerekétől is megvonja a pénzt. Azt megértem ha egy nőre (vagy a nő lakására) nem akar költeni, de napi szinten ez a felezgetés egy gyesen lévő anyukával szemben nem fair.

2023. aug. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/75 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy átver, nincs ártó szándéka, de igen én is úgyérzem hogy ezt normálisabban kéne megbeszélni, meg tekintettel kéne lenni a másik anyagi helyzetére. Főleg, hogy most emiatt a külföldi út miatt kellett gyorsan megcsinálni a kocsit, és mostmár ott tartok, hogy azon gondolkodom hogy lesz-e elég kajára mikor nem lesz itthon, szóval kicsit gáz a helyzet, én is szívem szerint most asztalt borítanék, csak tényleg nem látom/láttam eddig hogy kinek van igaza. Mert persze rossz volt a kocsi, de ha nem lenne ez az út akkor lehetett volna várni a javítással, és akkor nem lenne ez anyagilag, de most nem tudom neki azonnal kifizetni és csesztet a pénzzel.
2023. aug. 21. 13:38
 30/75 anonim ***** válasza:
90%

Jézus, ilyen pali mellett... mi lesz, amikor megszűnik a CSED-ed és a sz.aros 23 ezret kapod majd csak GYES-ként? Még lehetetlenebb lesz a szituációd... a gyerek érdekében csapj az asztalra, ha már másért nem. Bakker... agyam eldobom, ilyen palitól.

32N

2023. aug. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!