Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért olyan csúnya dolog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan csúnya dolog "elszeretni" a másik párját?

Figyelt kérdés

Gondolok arra hogy nagyon megtetszett nekem egy srác de van barátnője 3 éve, én ezért nem kezdeményeztem nála meg semmi, hanem a pasi kezdte onnantól kezdve minden nap beszélek a sráccal nagyon aranyos kezdek belezúgni és kifelejteni a napirendből hogy hoppá neki van barátnője. Eddig a csókig jutottunk, majdnem 2 hónapja tart ez az állapot közöttünk. A környezetemben akik tudják elítélnek érte hiszen nem független hanem kapcsolatban van, de a fejembe csak az a kérdés, hogy miért kéne nekem róla lemondanom miért nézzem más érdekét pl a csajét hogyha nem is ismerem nem áll hozzám közel, akkor miért ne tegyek meg mindent azért, hogy az enyém legyen az akibe lassan de biztosan belebolondulok.

Miért kell engem elítélni ilyenért amikor magamat nézem hogy én boldog legyek és ha a pasi 2 hónapja velem is van akkor nyilvánvalóan nem szerelmes a barátnőjébe akkor meg miért teszek olyan rosszat azzal hogy szétszedem azt a kapcsolatot?

Lehet hogy önzőség a lánnyal szembe de inkább magammal legyek az és én sóvárogjak és szenvedek a pasi miatt?

L/20


2011. máj. 19. 11:15
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk az nem tetszik hogy magamban megerősítést akarok és nem a válaszra vagyok kíváncsi..."


Akkor rossz helyen jársz és rosszul is kérdezel.A kérdőjelekből és a konkrétan feltett kérdésekből itt sokan arra következtettek,hogy valóban az emberek véleményére vagy kiváncsi.De úgy látszik arra vagy a legkevésbé.Megerősítést akarsz? Mégis mire? Hogy nem vagy lotyó? Sajnos,akkor ezt itt most tőlem biztos,hogy nem kapod meg.Tetszik,nem tetszik,ez van.


"azért nem mindenki olyan álszent mint akik írják a kommenteket ide nekem"


Ez nem álszentség,hanem tisztesség.Tudom,te ezt a szót nem ismered,azért nézd meg egy szótárban,a javadra válna.


"szóval több mint valószínű hogy csak szórakozni akar "


Úgy van! Végre valami,amit jól látsz.Igaz az erkölcseidből ítélve ez téged nem zavar.Végülis mindenki annyit ér,amennyire tartja magát.Te úgy látszik csak ennyire.


"de ha nem velem teszi meg akkor úgyis keres egy másikat és megteszi azzal "


Ezzel nyugtatod magad? Vállalod a lotyó szerepét,mert különben úgyis más kapja ezt a szerepet? De rendes vagy. :P


"nekem nincs mit vesztenem nem akarok mindenáron komoly kapcsolatot csak valamiért vágyom rá és kész"


Érzések nélkül valóban könnyű lehet élni.Igaz,közel sem éri meg,de ez a te bajod.Körvonalazódik egy hisztis kis p.csa képe,aki gyerekkorában mindent megkapott,amit kiejtett a száján.Most épp más pasija kell,mert csak és kész.Nem szerelemből,nem azért,mert ő az igazi,hanem azért,mert másé.Vagyis meg kell szerezni,aztán meg el lehet dobni.Gratulálok,tartalmas életed van,amire öreg korodban büszkén tekinthetsz vissza.

2011. máj. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:

Jézus Mária mi van itt, te jó ég hát szóhoz se jutok mennyire félreértettél engem kedves utolsó, nekem ő nem azért kell mert másé, ilyet egy szóval nem írtam sehova csak te fordítod ki az én gondolataimat, én lennék a legboldogabb a világon hogyha egyedülálló lenne és nem lenne csaja hát gondolkozz már hát nem azt írom hogy kell nekem, egész nap csak rá gondolok rajta kattanok és ha már elkezdett hülyíteni én meg bedőlök neki és igenis félre teszem a büszkeségem hogy vele legyek akkor fejezzük be azt amit elkezdtünk, ne haragudj de te akkora nagy böszmeségeket írtál nekem ide hogy jobban tetted volna hogyha csöndbe maradsz.

Nekem nem kell megerősítés ahhoz hogy lotyó vagyok avagy sem, az ember egyszer fiatal mindent ki kell használni nem lehetek egy megkeseredett prűd fiatal lány aki csukott szemmel jár kel...

Tisztesség ugyan már azt ne mond hogy te olyan tisztességes voltál meg vagy egész életedbe hogy sose csináltál semmi rosszat vagy amit nem szabadott volna.

Mindenki úgy elhord mindennek aztán lemerem fogadni hogy a kommentelők 80%a se egy tisztességes ember akiknek nincs vaj a fülük mögött.

2011. máj. 22. 12:22
 43/52 anonim ***** válasza:
100%
Mért nem kérdezted meg inkább anyukádtól??? De most komolyan. Kiírod a kérdést, mi meg megpróbáljuk neked elmagyarázni, de csak lehurrogást kapunk, meg egyesek inkább maradjanak csendben szövegelést, ahelyett hogy megpróbálnál elgondolkozni rajta. Meg még azt nem értem hogy mért másokban keresed a hibát? Persze, mert mi csak álszentek vagyunk. És te? Mért nem magaddal foglalkozol? Nem ismersz minket, csak hozzánk vágsz mindent, csak mert megválaszoljuk a kérdésed, és neked nem tetszik a válasz. Ha meg megfogadtad volna némelyikünk tanácsát, hogy gondold magad a másik helyébe, akkor talán már megértetted volna, de te ezt is csak süket dumának tartod. Minden rossz szándék nélkül mondom, hogy inkább a szüleidet kérdezd meg, mert elvileg fel kellene téged világosítaniuk, és talán hozzájuk nem vágsz mindenfélét, hogy ők is milyenek...
2011. máj. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:

Hogy téged idézzelek: "bla bla bla" Az igazság fáj,tudom jól,azért olvasgasd,amit írtam,ez egy kép rólad,hogy milyen vagy,nem hízelgő kép,de a tiéd.


"az ember egyszer fiatal mindent ki kell használni nem lehetek egy megkeseredett prűd fiatal lány aki csukott szemmel jár kel... "


A fiatalság nem egyenlő a gerinctelenséggel,a mindenkin való átgázoláson a saját boldogságunkért. Milyen ember vagy te? Semmi nincs benned,amire büszke lehetnél? Se büszkeség,se tartás,se gerinc!


"ne mond hogy te olyan tisztességes voltál meg vagy egész életedbe hogy sose csináltál semmi rosszat vagy amit nem szabadott volna."


Meglepő igaz,hogy vannak olyan emberek,akik még nyomokban sem hasonlítanak rád. :) Vannak elveim,amikhez tartom magam,még akkor is,ha így nem leszek mindig 100%-ig boldog. Ember vagyok és az is akarok maradni.


Te már most 20 évesen se mondhatod ezt el magadról,mi lesz veled később?

2011. máj. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:

Nem lehurrogni akartalak titeket, ne haragudjatok tényleg, valószínű hogy nagyrészt igazatok van, csak csalódott vagyok mert azt hittem lesz aki megért engem de elég valószínű hogy ha 30 ember ugyan azt mondja akkor az úgy is van tudom hogy önzőség volt hogy hagytam magam és hogy annak a lánynak nagyon rossz lenne ha kiderülne hogy milyen párja van.

Ahogy olvasom a kommenteket lassan már bűntudatom lesz hogy mit tettem de így hogy nem feküdtem le vele így talán még annyira nem rossz a helyzet. Úgy érzem azért annyira rossz ember nem vagyok amiért megtetszett egy olyan srác akinek van nője. Van aki nálam sokkal rosszabb aki tudatosan csinálja és férjes gyermekes apákat szeret el a feleségtől, na arra a nőre mit mondanátok ha már én pár csók után ekkora egy erkölcstelen nulla vagyok...

2011. máj. 23. 13:22
 46/52 anonim ***** válasza:
100%
Nem mentség a tetteidre,hogy más is hülye.
2011. máj. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 A kérdező kommentje:
Hát azt mindjárt gondoltam, de tiszta szívemből kívánom neked hogy egyszer egy olyan emberbe legyél szerelmes akinek van párja és tudd azt mondani hogy nem teszel érte semmit... na majd meglátjuk akkor ki az ócska és ki az önző.
2011. máj. 23. 23:11
 48/52 anonim ***** válasza:
91%

Kellett már lemondanom szerelemről az elveim miatt,de nem bántam meg.Nincs olyan pontja a múltamnak,amit szégyelnem kellene és tiszta lelkiismerettel bele tudok nézni bárki szemébe.

Egy felnőtt embernek már kialakult erkölcsrendszere van.Ez megsúgja neki,hogy mit szabad és mit nem.Neked dolgoznod kellene még ezen,mert az egod lenyomta.

2011. máj. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 mus musculus ***** válasza:
100%
Azért "csúnya dolog", mert ártasz vele másnak. Most ezzel az erővel mindenki kaszabolhatna gátlástalanul feszültséglevezetés gyanánt, elvégre neki az a jó. Lopni is lehetne bátran, hisz' az könnyebb a melónál. Ha ez az elv érvényesülne az élet minden területén, baromira el lenne korcsosulva a világ, vagy mondok neked jobbat, egyáltalán nem is lenne élet, mivel mindenkit drasztikusan korán utolérne a mások általi végzet.
2012. márc. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom, olvasod-e még ezt a topicot, de most leírom azt, amit én tapasztaltam. De előbb a véleményem:

A többiek véleményével mélyen egyetértek; aljas és gerinctelen húzás foglalt férfival kezdeni. Nem mellesleg, az ember nem első pillantásra lesz szerelmes - az maximum csak vonzalom -, hanem kell neki idő. Vagyis amikor megtudtad, hogy párja van, akkor kellett volna hátat fordítanod neki. Azt írod, hogy te nem vágysz komoly kapcsolatra, majd mégis írod, hogy szerelmes vagy. Ha szerelmes vagy, akkor meg komoly kapcsolat ide vagy oda, szenvedni fogsz, ha baj történik. (Mert hogy te is meg lennél csalva és alázva, ha te lennél a barátnő, az is biztos.) Kell ez neked? SOSEM tudnék olyan férfit szeretni és tisztelni, - felnézni rá meg pláne nem -, aki megalázza és becsapja a párját, aki bízik benne. Márpedig nálam ezek nélkül nincs szerelem. (A szexuális vágy meg vonzódás más tészta.) Rákérdeztél valaha a srácnál, hogy mit/kit akar valójában? Ha igen, fogadni mernék, hogy vetített és sunnyogott össze-vissza.

Írtad még tavaly, hogy kívánod az egyik válaszadónak, hogy tudja meg, milyen érzés más párjába szerelmesnek lenni. Na, ezt én például átéltem!!!! :-( Kollégám volt az illető, odahaza terhes feleséggel!!!! Nem barátnővel, hanem TERHES FELESÉGGEL!!!! Szép lassan szerettem bele, amit szerintem ő is észrevett, hiszen szerintem le sem tagadhattam volna; de nagyon aranyosan kezelte le a dolgot. Sosem történt köztünk semmi, de nekem már maga a tudat is borzasztó volt, hogy "te jó ég, hogy merészelek beleszeretni egy családos emberbe". Pedig az érzéseket nem lehet befolyásolni. Bűntudatom volt, holott semmit sem csináltam. Rossz érzés volt, ez igaz, de mivel minden nap láttam, így jobb volt kicsit. Amikor később eljöttem a munkahelyemről, akkor viszont örültem, hogy nem látom többet, és idővel az érzés is elmúlt. Nekem kikerülhetetlen volt a találkozás, mert együtt dolgoztunk, de neked nem; te hagytad magad, és dafke találkoztál a sráccal. Egyébiránt nekem olyannyira "szent dolog" az, ha valaki kapcsolatban él - hát még ha házasságban -, hogy pl. a nejére nem is voltam féltékeny. Hiszen ő tartozik hozzá. Gratuláltam neki, amikor megszületett a gyermeke, és láttam, mennyire boldog, hogy örül, hogy apuka lett. Tény, hogy hihetelenül vágytam egy csókjára vagy érintésére, ettől függetlenül mélységesen csalódtam volna benne, ha történik köztünk valami. (Én nyilvánvalóan sosem beszéltem neki erről, hiszen tiszteltem őt, mint nős/családos embert, de a köztünk lévő kollegiális viszonyból - kommunikáció, reakciók stb. , számomra egyértelmű volt, hogy tudja.) HA lehetett volna köztünk bármi, netalántán el akarta volna hagyni a feleségét - tegyük fel a példa kedvéért -, sosem jöttem volna össze vele, mert egy gerinctelen, gyáva és szánalmas embernek tartottam volna, akire nincs szükségem, és akiben sosem tudtam volna bízni, szerelem ide vagy oda.


Ebből azt akartam kihozni, hogy nem mindenki olyan önző, mint te, hogy csak a saját érdekeit nézi, hanem gondol másokra és mérlegel. Én tiszta lelkiismerettel tudok a tükörbe nézni, és csak ez számít. Tapasztalatnak viszont brilliáns volt ez a szitu.

2012. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!