Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért viszonyulnak az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viszonyulnak az emberek ennyire furcsán a fiú-lány barátság kérdéshez? (további részletek lent)

Figyelt kérdés

Most volt itt egy olyan kérdés, hogy a lány barátotokkal találkoztok e kettesben, ill. mondjátok/írjátok e azt, hogy "szeretlek"?

Mért ne találkoznánk? Ha két barát találkozik, és eltér a nemük, akkor már egyből szerelem?

Szeretlek szó...mért, ti a barátaitokat nem szeretitek? Szerintem de. Akkor mért nem mondhatod, hogy szeretlek? Az már egyből szerelem?


Aztán következő okosság: egy 14 éves lány írta, hogy a távolság miatt nem tud összejönni egy fiúval...valaki erre: tiltsd le mindenhonnan, és töröld?

Mért? Nem lehetnek barátok? Ez az a kor, amikor a lánynak fiú barátra, a fiúnak meg lánybarátra van szüksége, minél többre, és minél igazabbakra.


Ti hogy gondoljátok ezt emberek?


2011. jún. 29. 00:54
1 2 3 4 5 6
 11/60 A kérdező kommentje:
Sok lány barátom van. Figyeljetek, milyen férfi az aki egy ösztönt se tud legyőzni?
2011. jún. 29. 01:30
 12/60 A kérdező kommentje:
Aki a demotiválós képet küldte: jobban kell figyelned. Volt szó arról, hogy járás után barátok? Így nem sok jót jósolok neked, ha ilyen figyelmetlen vagy!
2011. jún. 29. 01:32
 13/60 anonim ***** válasza:
86%

Én azt mondom, hogy elég ritka a lány-fiú barátság. Sok esetben azt hiszik a felek, vagy csak az egyik fél, hogy ez barátság, pedig elég nagy a valószínűség rá, hogy nem, vagy hogy később nem lesz az. Tapasztalatom szerint a lányok gondolkodnak így többségben, azaz sokszor van az, hogy ők barátként tekintenek egy fiúra, és teljesen nyilvánvalónak tartják, hogy a fiú is így tekint rájuk. Csak tudnám, hogy miért. Senki se látott még a másik szemével, senki nem bújt még a másik bőrébe, szóval maximum csak magadban lehetsz biztos, hogy érzel-e többet barátságnál vagy sem. Vagy még magadban sem.


És az való igaz, nem kell összeveszni vagy törölni vkit azért mert ellenkező nemű és mégsem jártok. Meg nem mondom, hogy ne barátkozz, mert egy kis szexuális érzetnek ellen lehet állni, nem kell ösztönlényként viselkedni, mintha állatok lennénk. Egész egyszerűen csak tudnod kell, hogy kicsi az esély rá, hogy mind a ketten pusztán színtiszta barátságot éreztek.


Üdv: 22/F

2011. jún. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 anonim ***** válasza:

Hát én ezt nem fogom megérteni, vagy egy jópár fiú haverom, az én részemről egyikük sem az esetem, vagyis ez azt jelenti hogy mindegyikük akart tőlem valamit? Érdekes lenne.

18/l

2011. jún. 29. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 anonim ***** válasza:

A valóság sokszor elég érdekes szokott lenni. :)

01:34 voltam.

2011. jún. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 anonim ***** válasza:
Egyébként meg haverod lehet, én a barátságról beszéltem, mint ahogy a Kérdező is.
2011. jún. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/60 A kérdező kommentje:

Haver? Nem a fiú lány haverságban van inkább lazaság, szex?

A barátság egy nagyon erős lelki kapcsolat. Szereteten, és megosztáson alapul. Sajnálom, aki nem így gondolja.

2011. jún. 29. 01:50
 18/60 anonim ***** válasza:

Szia! :) Az első kérdést, amit említettél, én írtam ki.


Szeretném kicsit kifejteni a véleményem erről a témáról.

Természetesen minden ember más, és mást jelent neki a barátság. Nekem például a nagyon szoros fiú-lány barátság nem megy. Mert ha nem vagyok szerelmes egy fiúba, én nem vágyom annyiszor a társaságára.


Ugyanígy a lánybarátaiméra sem. Ezért nagyon sokan bírálnak, hogy miért nem fontos nekem a barátság. De igenis fontos, inkább úgy mondanám, nem olyan intenzív érzés, mint a szerelem.


A fiúkkal való nagyon közeli barátságaimból eddig mindig több lett. Nem mondom, hogy mindig szerelem. De ha két ellenkező nemű ember nagyon sok időt tölt együtt, megvan az összhang, egymás kezében a lelkünk, és bizony ott a szexuális töltet is köztünk (aminek elvileg nem kéne meglennie, és nem is mindig van!), óhatatlanul történnek előbb-utóbb dolgok.


Azt mondom, van fiú-lány barátság, de túl közeli nem. Az egyik legjobb fiúbarátommal, akivel szinte minden napot együtt töltünk, többször is csókolóztunk már, majdnem le is feküdtünk, nagyon fontosak vagyunk egymásnak; és nem tudom, ez még barátság?! Tíz napig nem találkoztunk, írja, hogy hiányzom és mindenáron találkozni akar velem. Mindig van köztünk egy kis vibrálás, flört, és kevés időt bírunk ki egymás nélkül. Mégis azt mondja, ez barátság.


Látod, én azért vagyok kétkedő, mert nagyon vegyes tapasztalataim vannak. Viszont több olyan fiúbarátom is van, akikkel eszembe se jutna semmi ilyen! De ők nem is állnak hozzám olyan közel lelkileg.


Valamint nekem a 'szeretlek' és a 'hiányzol' két olyan nagy erővel és tartalommal bíró szó, amit ha sokat hangoztatunk, szerintem elveszik a tartalma... És ha egy fiú folyton ezt hajtogatja a barátainak, barátnőinek, a párjának... Akkor az már kicsit elgondolkodtató számomra. Kell, hogy legyen különbség. Érzésben, és a kimondás gyakoriságában is. Meg azt sem éltem még át, hogy ugyanúgy hiányozzon egy barátom, mint a szerelmem. (Nyilván ez is hiányosságom.)


Ha tudsz úgy tekinteni az ellenkező nemű barátodra, mint egy testvérre, az tökéletes.



'Ez az a kor, amikor a lánynak fiú barátra, a fiúnak meg lánybarátra van szüksége, minél többre, és minél igazabbakra.'


Ezzel a mondatoddal nem értek egyet. Nem biztos, hogy mindenkinek arra van szüksége, hogy ellenkező neműekkel barátkozzon. Lehet, hogy te egy nagyon közvetlen ember vagy és tele ellenkező nemű barátokkal is, ez jó, és legyél büszke, hogy igaz embereket találtál, akik nem látják benned a nemed, hanem 'csak' az embert! :) De nem mindenki ilyen.

[Remélem, látod, hogy macskakörömben van a csak. :)]


Szép estét.

18/L

2011. jún. 29. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:

"Haver? Nem a fiú lány haverságban van inkább lazaság, szex?

A barátság egy nagyon erős lelki kapcsolat. Szereteten, és megosztáson alapul. Sajnálom, aki nem így gondolja."


Szex lehet haverok között ebben a gusztustalan mai világban, azonban ahogy az előttem szóló lány is mondta, az erős érzelmi kötődés, ami a barátság szinte biztosan erősebbé, szerelem-szerűséggé válik. Egyébként örülök, hogy ezt egy lány írta, ráadásul 18 éves, mert mint írtam, általában a lányok nem szoktak ezzel tisztában lenni.

2011. jún. 29. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 A kérdező kommentje:
Ha nem tudjátok magatokat megszabályozni, hogy ne legyetek szerelmesek valakibe, akkor az érzéseitek birtokában lesz a lényetek...döcögős út.
2011. jún. 29. 02:33
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!