Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért viszonyulnak az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viszonyulnak az emberek ennyire furcsán a fiú-lány barátság kérdéshez? (további részletek lent)

Figyelt kérdés

Most volt itt egy olyan kérdés, hogy a lány barátotokkal találkoztok e kettesben, ill. mondjátok/írjátok e azt, hogy "szeretlek"?

Mért ne találkoznánk? Ha két barát találkozik, és eltér a nemük, akkor már egyből szerelem?

Szeretlek szó...mért, ti a barátaitokat nem szeretitek? Szerintem de. Akkor mért nem mondhatod, hogy szeretlek? Az már egyből szerelem?


Aztán következő okosság: egy 14 éves lány írta, hogy a távolság miatt nem tud összejönni egy fiúval...valaki erre: tiltsd le mindenhonnan, és töröld?

Mért? Nem lehetnek barátok? Ez az a kor, amikor a lánynak fiú barátra, a fiúnak meg lánybarátra van szüksége, minél többre, és minél igazabbakra.


Ti hogy gondoljátok ezt emberek?


2011. jún. 29. 00:54
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:

11:21 : Éljen, végre egy normális gondolkodásmód :D A többieknek ez miért nem megy?


12:42 : De, az a baj, hogy sokan kizárólagosságot emlegetnek. És végleteket. Figyeld csak meg, van az egyik véglet, meg a másik, köztük meg semmi. Van a "csak az létezik", meg az "egyáltalán nem létezik". Ezekkel van a gond, nem pl. veled, aki azt mondja, hogy előfordulhat, de ritka. Ezzel kábé ugyanazt mondod, mint én.

De mivel a kérdés általában úgy merül fel, hogy létezik-e ez _egyáltalán_, akkor egyetlen ellenpélda felhozásával meg lehet cáfolni a sok "márpedig nem" választ. Mi pedig ezt tesszük. Ez egy matematikai törvény.

Ja, és én a lánybarátaimról 1000%-ig tudom, hogy nem éreznek többet, ismerem már őket annyira.

2011. jún. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 A kérdező kommentje:

12:40

Nem arról beszéltem, hogy eldöntöd, hogy bele szeretsz e valakibe, vagy sem, hanem hogy ha csak barátok vagytok, és az is akarsz maradni vele, akkor elengeded az szerelmet...neked kell irányítanod az érzéseidet, nem pedig nekik téged.

Tényleg jó, hogy sokan tudják, hogy "minden ember mit érez"...csak az a baj, hogy sok kis tini akinek valami lelki baja van, idejön, és elhiszi nektek, és úgy fogja látni azokat a dolgokat...mint egy kikötés benne ragad. "nem lehet lány és fiú barát"...ezt hallja sok okos embertől...akkor ezt magába elrakja, és gondolja, hogyha ennyien mondták, az biztos úgy is van.

Egyébként köszönöm a válaszokat, de sokan nem is a kérdésre válaszoltak.

2011. jún. 29. 13:45
 33/60 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy valaki említette a logikát...ne gondold, hogy a kapcsolatoknak, szeretetnek, érzelmeknek a logikához bármi köze van...hogy a logika mentén halad...ezt csak az gondolja, aki az egó világában él.
2011. jún. 29. 13:46
 34/60 anonim ***** válasza:
89%

18/L vagyok, szerintem az igaz, mély, őszinte szerelmet elengedni sem lehet, maximum elnyomni magadban, de annak meg nincs sok értelme! Az érzést lehetetlen magadban kiirtani. De ha neked sikerült már valaha, akkor gratulálok. De akkor az szerintem nem volt igazi érzés.



'Még annyi, hogy valaki említette a logikát...ne gondold, hogy a kapcsolatoknak, szeretetnek, érzelmeknek a logikához bármi köze van...'

Ezzel teljesen egyetértek. :)

2011. jún. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
13:46 : Ha ezt a "Ez a "nincs barátság, mert az egyik fél mindig többet akar"-érv logikailag hülyeség," című mondatomra mondod, akkor elárulom, hogy nem a kapcsolatokban jelen levő logikáról szólt, tehát nem arról, amiről te beszélsz. Amit mondtál, irreleváns.
2011. jún. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:

12:42

Szakítás utáni barátkozást még nem próbáltam, mert én pl olyat nem tudok. Tudok jóban lenni, de nincs exem aki barátom lenne. De azért nem vágom rá, hogy ilyen nincs! :)

"lehet, hogy ti tényleg barátságot éreztek, de a másik fél lehet h többet."

Lehet ilyen is. De nálam nincs. Úgy értem, aki az én barátom ő nem érez többet. Ha ismernéd, igazat adnál nekem. Elmagyarázni nem fogom. Nem jövünk be egymásnak. Így nehéz lenne érezni bármit is barátságon kívül.

Amúgy nem csak az itteni válaszokra gondolok. Volt olyan kérdés ugyanerről, ahol szabályszerűen megpróbáltak megtéríteni, hogy idióta vagyok, és márpedig nekem nincs is ellenkező nemű barátom. Azért ez milyen már?! Épphogycsak nem küldött el orvoshoz, hogy kezeltessem magam! O.o


13:27

Kösz :)


11:21 voltam

2011. jún. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:

Igen, ez az 'egyik fél MINDIG többet érez'-dolog nem igaz..

Igenis lehet olyan, hogy egyikőjük sem. Én csak azt gondolom, hogy ezeknek a barátságoknak megvan a kerete, és vigyázni kell a túlzott ragaszkodással és közelséggel, mert akkor már lehet, hogy megváltoznak az érzések.


18/L

2011. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:

Minden lánynak szüksége van egy fiú barátra, akinek kiöntheti a lelkét...lányoknak is kiöntheti, de a fiúknak más. Meg megnyugtató nekik...meg nagyobb biztonságban érzik magukat, ha fiúbarát is vigyáz rájuk. És tudnék még ezer okot sorolni, mért kell.

A fiúknak is szüksége van 1 lánybarátra, akinek kiöntik a lelküket, és tanulhatnak is lelki dolgokban a lányoktól...mert a legtöbb fiú ebben a témában tudásban addig terjed, hogy "há az b.uzis a lelkizés...".

Megtiszteltek!

2011. jún. 29. 14:52
 39/60 anonim ***** válasza:

A 14 éves példa szerintem nem a legjobb ebben az esetben, mert ott kezdetben több érzelemről volt szó mindkét fél részéről. És ilyenből nem lehet egy csapásra barátság, szerintem.


Mellékesen, én hiszek a fiú-lány barátságban. De valóban ritka. Előfordult már, hogy akit én barátnak hittem, többet szeretett volna, de van 2 olyan fiú barátom, akikkel inkább testvérként gondolunk egymásra. (És nem a beteges "reggel hugom, este dugom" jelmondat szerint.)

2011. jún. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:

kedves:"A lányok alapból nem barátkoznak, a "legjobb barátnő" kapcsolat is kb 4-5 évig tart náluk, elég felszínes dolog, "

erre annyi hogy most 35 éves vagyok a legjobb barátnőmet óvodás korom óta a legjobb barátnőmnek tartom! és ő is annak tart ma is! a nővérem 40 éves és az iskolai barátnője mai napig a legjobb barátnője (együtt is nyaralnak minden évben családostól)

ami az alap kérdést illeti: nekem volt egy nagyon jó haver később barátom szinte mindent meg beszéltünk és a fiúügyeimet ő a nőügyeit azaz minden belső gondolatról tudtunk minden rezdülését ismertük a másiknak. ez ment is nagyon sokáig mindkettőnknek volt kapcsolata és hát azt hittem létezik a fiú-lány barátság. de ezt így 20 év távlatából mégis cáfolnám az ok? magyarázat? csak annyi hogy együtt élünk 3 éve és boldog családot alapítottunk:)

végül is a barátság egy jó alapja volt a kapcsolatunknak és a mai napig is beszélgetünk "barát"-ként és ez teljesebbé teszi a kapcsolatot. de ezek után nem merném bizton állítani azt hogy létezik csak barátság.

2011. jún. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!