Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért viszonyulnak az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viszonyulnak az emberek ennyire furcsán a fiú-lány barátság kérdéshez? (további részletek lent)

Figyelt kérdés

Most volt itt egy olyan kérdés, hogy a lány barátotokkal találkoztok e kettesben, ill. mondjátok/írjátok e azt, hogy "szeretlek"?

Mért ne találkoznánk? Ha két barát találkozik, és eltér a nemük, akkor már egyből szerelem?

Szeretlek szó...mért, ti a barátaitokat nem szeretitek? Szerintem de. Akkor mért nem mondhatod, hogy szeretlek? Az már egyből szerelem?


Aztán következő okosság: egy 14 éves lány írta, hogy a távolság miatt nem tud összejönni egy fiúval...valaki erre: tiltsd le mindenhonnan, és töröld?

Mért? Nem lehetnek barátok? Ez az a kor, amikor a lánynak fiú barátra, a fiúnak meg lánybarátra van szüksége, minél többre, és minél igazabbakra.


Ti hogy gondoljátok ezt emberek?


2011. jún. 29. 00:54
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:

12:42 vagyok.

Elfogadom továbbra is, hogy vannak kivételek, illetve, hogy az ide íróknak sikerült már ellentétes neművel barátságot létesíteniük. Volt azonban egy lány akit ismertem, aki biztos volt abban, hogy mivel ő barátként tekint egy fiúra, így "nyilvánvalóan" a fiú is barátként tekint őrá. Befeküdt az ölébe, meg hasonló dolgokat csinált, ugye barátságból, aztán le volt hidalva, hogy egy év nem látás után a fiú újra felkereste, meg hogy minden nap rá gondolt, aztán sms-ek tömkelegét írta a lánynak, már-már zaklatás-szerűen. Persze én nem ismerem a ti barátaitokat, egyszerűen csak azt tapasztalom, hogy a lányok közül sokan hajlamosak arra, hogy nyilvánvalónak tartsák, hogy a másik fél is barátként tekint rájuk. Ehhez kell egyfajta alázat, szerénység, hogy el tudjam azt fogadni, hogy nem látok bele a másik személy agyába és szívébe, és nem tudhatom biztosan, hogy ő mit érez irántam. Nekem is van olyan lánybarátom, akinek ha nem mondtam volna meg, hogy én picit többet érzek iránta, akkor fogalma sem lenne róla. Egyes lányok ilyenkor úgy gondolkodnak, hogy áh, semmit nem érez a másik fél a barátságon túl, nyugodtan tetszeleghetek csak úgy poénból, amit tudom h nem tennék meg vele, ha tudatában lennék annak, h ő többet érez irántad. Egyes lányok azért nem tudnak erről, mert a fiú ezt sok esetben nem vallja be, van amikor még magának sem, mert talán a fiú maga sincs ennek tudatában.

2011. jún. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
*ha tudatában lennék annak, h ő többet érez irántaM.
2011. jún. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:

Azért nem hisznek benne, mert

- még nem tapasztalták

- csalódtak vele kapcsolatban

- ezt hallották a többségtől.

Ezek alapján az emberek többsége hajlamos szemellenzővel járni és azt mondani: velem még nem történt meg, nem láttam ilyet a kis baráti körömben, tehát nincs. Ha meg valaki megcáfolná őket, azzal egyszerűsítik le az egészet, hogy a másik biztos hazudik, vagy annyira hülye, hogy egy több évtizedes kapcsolatról nem tudja, hogy szerelem, vagy barátság. De majd ők a kis tizen-huszonéves agyukkal, az egy-két tapasztalatukkal megmondják a tutit vadidegeneknek.


Persze, hogy van barátság ellenkező neműek között, még úgy is, ha mindketten másba szerelmesek, sőt olyan is, hogy még egymás szerelmével is jó barátságba kerülnek a végén.

Erre lehetne azt mondani, hogy ez csak haverság. Csak az a gond, hogy én olyan barátokról beszélek, akikre bármikor, bármiben lehet számítani.

Van ilyen, de tényleg ritka.

2011. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim válasza:

ÉN egy 14 éves csaj vagyok de ez lényegtelen..

Szerintem fiú és lány közt nincs barátság nekem már volt egy csomó olyan fiú haverom aki azt mondta hogy nem akar csak szimplán a haverom lenni és nem is akar velem járni és akkor legyünk barátok jolvan legyünk megbeszéltünk mindent és egyszer csak egy kis idő múlva benyögte hogy ő többet akar..

és már nekem is volt ilyen csak nem nála szerintem nincs jó hát kinek milyen a világa.

2011. jún. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
18:18asnál van szerintem lényegében a teljes igazság :) Én sem tudtam volna jobban leírni. Amíg nem látsz bele a másik fejébe, addig ez a kérdés olyan lesz mint a "Mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás." Mindenki szeretne hinni benne. Én is. De valamiféle fizikai vonzalom mindenképpen lesz valamelyik félnél. Nekem is van legjobb fiú barátom, ezért hinni akarok benne. 15/L
2011. jún. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 Dottorre ***** válasza:

Ez mindenképp kor és személyiség függő. Nekem a 6 legjobb barátomból 5 lány. És ez így van 10-11éve folyamatosan. Egyikkel sem fordult meg soha a fejemben, hogy jöjjünk össze, és nem azért, mert akármelyikünk nem jönne be pasiként/csajként a másiknak. Egyszerűen együtt nőttünk fel, és ez így természetes, hogy barátok vagyunk. Tehát én vagyok az élő példa arra, amit itt sok fórumozó nem fogad el, igenis Van barátség férfi és nő között!

25F

2011. jún. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
Hát én nem hiszek a fiú-lány barátságban (TINI KORBAN) :) Eddig a fiú barátaim mindíg valamit akartak tőlem, vagy épp tetszettem nekik. Ebben a tizenéves korban nincs, de persze idősebb korban szerintem van :) De az már nem tiszta barátság ha a lánynak tetszik a fiú vagy fordítva. Ez sok esetben így van! Csak magukban tartják vagy ilyesmi.. Hát ez az én elméletem :)
2011. jún. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:

nincs fiu lany kozott baratsag, az egyik fel ugy is midneig egy kicsitt tobbet akar a baratsagnal...

Te lehet h pont nm a koze tartozol de a masik fel biztos tobbet akar toled es ezert baratkozik veled. Az nagyon nagyon ritka h cskis baratsag legyen egy fiu es egy lany kozott.... de a lehetoseget teljesen nm zarom ki

2011. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 A kérdező kommentje:

21:54

Amiben te élsz az tudatlanság, és az egó világa. Ideje lenne bevinned egy kis tapasztalatot, és tapasztalatszerzésre (akár máséra) lévő nyitottságot. Mondjuk egy olyan emberrel beszélgetned, akinek kb. 50 ellenkező nemű barátja van. Nézzük a TE (ha már voltál olyan kedves saját magadat nagybetűvel kiemelni) példádat: ismertél egy embert. Hát gratulálok! Akkor rengeteg eseted volt, amiből tényleg oszthatod itt az észt!

2011. jún. 30. 22:07
 50/60 A kérdező kommentje:

22:07

Jó lenne ha lennél szíves eldönteni mit is akarsz írni.

Úgy kezdted, hogy "nincs" fiú-lány barátság...ezt így leszögezted, hogy nincs...úgy fejezted be, hogy nem zárod ki a lehetőségét. Akkor most mondani is szeretnél valamit, vagy csak provokálni?

2011. jún. 30. 22:09
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!