Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért viszonyulnak az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viszonyulnak az emberek ennyire furcsán a fiú-lány barátság kérdéshez? (további részletek lent)

Figyelt kérdés

Most volt itt egy olyan kérdés, hogy a lány barátotokkal találkoztok e kettesben, ill. mondjátok/írjátok e azt, hogy "szeretlek"?

Mért ne találkoznánk? Ha két barát találkozik, és eltér a nemük, akkor már egyből szerelem?

Szeretlek szó...mért, ti a barátaitokat nem szeretitek? Szerintem de. Akkor mért nem mondhatod, hogy szeretlek? Az már egyből szerelem?


Aztán következő okosság: egy 14 éves lány írta, hogy a távolság miatt nem tud összejönni egy fiúval...valaki erre: tiltsd le mindenhonnan, és töröld?

Mért? Nem lehetnek barátok? Ez az a kor, amikor a lánynak fiú barátra, a fiúnak meg lánybarátra van szüksége, minél többre, és minél igazabbakra.


Ti hogy gondoljátok ezt emberek?


2011. jún. 29. 00:54
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, miért kérdezel, ha nem tudod elfogadni mások véleményét, nézőpontját.

Nem bírállak, ám furcsállom a válaszaid kioktató felsőbb rendű modorát.

Ha olyan mindent/mindenkit megértő, és átérző , bölcs lennél,akkor magát a kérdést sem tetted volna fel...

Bár az ember nem mindig képes érteni/látni önmagát, így valószínűleg azért tetted fel a kérdést, hogy "tudásod" (ami valójában, csak a véleményed) fitogtathasd, s hogy kioktass másokat.

Felesleges ezen vitatkozni, először is barátság definícióját kellene tisztázni ehhez, másrészről a vélemények között sose lesz megegyezés.

Ha pszichológia, szociológiai, vagy netán antropológiai oldalról közelítjük meg, a közösség által barátságnak vélt kapcsolat nem létezik, vagy legalábbis nem írható le ezzel a szóval. Tehát maga a kapcsolat valós, de nem barátság.

Bár ha az ismerkedés fázisairól beszélünk, vagy egy kapcsolatéról, akkor ezt a jelenséget leírhatjuk úgy, mint barátság.

Jobban nem fejteném ki véleményem,(habár ezeket tényekre alapozom, nem kreálmány)akit érdekel a dolog, olvasson utána, azért írták azt a sok könyvet, vagy kérdezzen meg egy hozzáértőt, mielőtt kiosztaná az ellentétesen vélekedőket.:)

2011. jún. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:

"ez a kérdés olyan lesz mint a "Mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás." "

Az abaj, hogy ez már rég nem kérdés. A tojás.

2011. jún. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
23.04 az egysejtű :)
2011. jún. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 A kérdező kommentje:

22:44

Amiben te élsz az az egó világa. El kéne engedned az ilyen "fogalmakat", mint "fogalom", "vélemény" ebben a témában. Itt a logikának nyomát se találod.

Megtisztelsz!

2011. jún. 30. 23:15
 55/60 anonim ***** válasza:
van fiú-lány barátság, de csak abban az esetben, ha mindketten vannak elég intelligensek ahhoz, hogy tudják a határaikat. Nekem pl a legjobb barátom fiú, de eszembe se jutna járni vele, mert a)nem az esetem, b) tudom hogy akármennyire szeretem, mint embert, mint partnert nem tudnám szeretni. 21L
2011. júl. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:

23:07

A tyúk és a tojás közül az egysejtű? Érdekes :)

2011. júl. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:

A tyúk és a tojás eredeti írója vagyok.:D

Egysejtű? Hmm, nem rossz felfogás :) Hát, szép kis vita kerekedett ki ebből. Tulajdonképpen teljesen mindegy mit vágunk már hozzá a másik fejéhez, mindenki ragaszkodik a saját elveihez. Ilyen ez a makacs emberi természet. Én is még mindig azon az állásponton vagyok: lehetséges, hogy a másik fél kicsikét többet érez, de ez nyilván azért van, mert a nagyon jó barátság és a szerelem kicsit közel vannak egymáshoz. Ettől még lehetnek legjobb barátok, egy idő után el is halhat ez az érzés, vagy alapjáraton nem is létezik. Erre normális válasz észérvekkel tényleg nem lesz, úgy gondolom. Nekem van egy 22 éves barátom, én 15 éves vagyok. Eszembe se jutna vele kezdeni és neki se velem, mivel nem vagyunk egy súlycsoport több szempontból is. Honnan tudom biztosan? Nem tudom. De mindenki hisz valamiben, nem? Azért olvasni fogom még a válaszokat ha jön még, de nem oltsuk már egymást, semmi értelme. Főleg, hogy a legtöbben már felnőtt emberek vagytok.

2011. júl. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

Kérdező

meglepően sokat használod az ego kifejezést.Magadból indulsz ki? Egyáltalán tudod mit jelent? :D:D Ha már itt ösztönökre, korlátozatlan vágyakra hivatkozol, sokkal inkább az Idről beszélsz, mint az egoról...

2011. júl. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
100%

kedves Kérdező,

te az ego világában élsz, el kellene engedned az olyan fogalmakat, mint "érvek" "indokok" "nincs" "van"

"kontroll" "ego világa" "tudatlanság" "barátság" vagy a kérdéseket, és bölcsességek osztogatását.

Törekedj az elfogadásra, a csendes megértésre, légy harmóniában elveiddel és vágyaiddal. Ne vetítsd ki saját elképzeléseidet másokra, ne erőszakold rájuk magad. Ez valótlan út, és megmérgez.


Nem feltétlen a te látásmódod a jó, találd meg az igazságot, a jót másokéban is. Színesítsd nézeted. Hisz semmi sem fekete-fehér. Benned is ott van az az oldal, amit elutasítasz.

:)

2011. júl. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
Utolsónál a pont.
2011. júl. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!