Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért viszonyulnak az emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért viszonyulnak az emberek ennyire furcsán a fiú-lány barátság kérdéshez? (további részletek lent)

Figyelt kérdés

Most volt itt egy olyan kérdés, hogy a lány barátotokkal találkoztok e kettesben, ill. mondjátok/írjátok e azt, hogy "szeretlek"?

Mért ne találkoznánk? Ha két barát találkozik, és eltér a nemük, akkor már egyből szerelem?

Szeretlek szó...mért, ti a barátaitokat nem szeretitek? Szerintem de. Akkor mért nem mondhatod, hogy szeretlek? Az már egyből szerelem?


Aztán következő okosság: egy 14 éves lány írta, hogy a távolság miatt nem tud összejönni egy fiúval...valaki erre: tiltsd le mindenhonnan, és töröld?

Mért? Nem lehetnek barátok? Ez az a kor, amikor a lánynak fiú barátra, a fiúnak meg lánybarátra van szüksége, minél többre, és minél igazabbakra.


Ti hogy gondoljátok ezt emberek?


2011. jún. 29. 00:54
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
2011. jún. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
fiú-lány barátságból ritkán sül ki jó. az egyik előbb-utóbb többet akar és orbitális pofáraesések- csalódások születnek így. a legtöbb ember már megtapasztalta ezt, azért kerüli a túlzott fiú-lány barátságot.
2011. jún. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:

Fiú és lány haverkodhat anélkül, hogy tetszenének egymásnak, de két különböző nemű ember között nem alakulhat ki olyan erős lelki kötődés (barátság) mint fiú-fiú, lány-lány között. Azért, mert ha mégis kialakul, azt már csak egy hajszál választja el az igazi szeretettől, szerelemtől és a végtelenségig nem tud ígymaradni.


Persze el tudok képzelni két aszexuális embert, akit nem érdekel a szexuális rész, de mondjuk nagyon kicsi az esélye, h két ilyen összebarátkozik. (plusz ők is érezhetnek vonzalmat)


Egy időben sokat barátkoztam fiúkkal, de mostmár van egy bizalmi határ, amin nem léphetnek át mint a barátnőim, mert a túl szoros barátkozáskor mindig félreértették/elcsábultak.


23/L

2011. jún. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:
Ellenkező neműek között csak ideig-óráig van barátság (ergo pár alkalomig). Tehát én sem hiszek benne. Maximum úgy, ohgy hébe-hóba találkoznak, de a napi szintű kapcsolattartásban nincs barátság.
2011. jún. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
56%

Ez a "nincs barátság, mert az egyik fél mindig többet akar"-érv logikailag hülyeség, de már nem várom el az emberektől, hogy erre maguktól rájöjjenek. Csak lökik automatikusan a kérdés felmerülésekor, mint valami feltételes reflex. Szoktak ezek gondolkodni egyáltalán??


Talán felmerül az "ami szokatlan, és fura nekem, az márpedig nem létezhet", avagy aki minden ellenkező neműben potenciális szexpartnert lát, a világért sem fogja elfogadni, hogy van, aki meg nem. Ilyenkor jön az "aki mást mond, hazudik"-duma, ami ugyancsak hülyeség.

Maradjunk annyiban, hogy az emberek különbözőek, van, akinél simán, minden gond nélkül létezik a fiú-lány barátság, és van, akinél nem. Nálam pl. létezik, mindigis több lánybarátom volt, mint fiú, és _egyáltalán_ nem tudom elképzelni, hogy "megdöngessem" őket. Pedig nem bányarémek, kifejezetten csinosak is, de akkor sem. Valahogy nem a testet látom egy emberben, hanem a lelket. Bár, ahogy a 78%-os, 01:13-as mondta, lehet más jobban tudja :D


Egyszer majd lehet leírom, miért értelmetlen maga a kérdésfelvétel is...

2011. jún. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
A lányok alapból nem barátkoznak, a "legjobb barátnő" kapcsolat is kb 4-5 évig tart náluk, elég felszínes dolog, aztán gyorsan továbbállnak... A fiúk ezzel szemben ténylegesen barátságokat kötnek, amik kitartanak egy életen át, és nem csak hazudoznak egymásnak, meg nem verik át a másikat, MERT BARÁTOK!!! Fiú lány barátságra pedig tényleg csak az oviban van példa, utána (idézem:"ivarérett korban" :) ) már nincs sok esély rá, mivel az egyik fél mindig többet akar, VAGY az egyik félnek lesz kapcsolata, és a párja elmarja a barátját mellőle... Sajnos tapasztalatból mondom ezeket, én is benne voltam ebben a rózsaszín ködben, hogy húú lányok barátkozzunk, de később visszagondolva ott is volt egy két felszínes dolog a lány részéről, és így inkább kiléptem a dologból. Persze én is hibás voltam, mert az egyik lányba beleszerettem, és próbáltam közeledni, de Ő ezért lekoptatott... 19F
2011. jún. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:

09:04

Látod, le is pontoztak érte, úgyhogy ebből arra következtetek, hogy igazam van ;)

Egyszerűen az emberek nem látnak tovább az orruknál. Mind azt hiszi, hogy azért, mert volt 1-2 ellenkező nemű ismerőse, akivel nem sikerült barátkoznia, már automatikusan azt jelenti, hogy az egész bolygón nincs senki, akinek valóban lenne ellenkező nemű barátja, és aki mást mond, az hazudik. Végülis logikus érvelés, nem?! Ha még nem láttál fehér bálnát, az azt jelenti, hogy nincs is, nemigaz?! Annyira fárasztó már ez, hogy megmondják, hogy mások hogyan éreznek. Amivel még nem is lenne akkora baj, de mások meg elhiszik. És ez igaz sok minden másra is, nem csak a fiú-lány barátságra.

Nem azt írják le, hogy én így és így tapasztaltam, velem így esett meg, hanem kijelenti, hogy márpedig ha velem így történt, akkor az mindenkinél úgy van. Megint mások pedig nem a saját tapasztalatukból élnek, és nem arról beszélnek, hanem ismerős ismerősének az ismerőse hallotta egy ismerős ismerősének az ismerősétől... És ez nekik a tapasztalat.

Buták! Egyszerűen buták, és most majd bosszúból jól lepontoznak, mert megint igazam van :)

2011. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:
Ja, 01:13 voltam :)
2011. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:

A 08.03-as válaszolóval értek egyet.


A kérdező kommentjéhez pedig annyit fűznék, hogy szerintem a szerelmet nem lehet irányítani... :) Nem te döntöd el, hogy 'na, én most beleszeretek ebbe az emberbe!', vagy épp ellenkezőleg: 'én most ki fogok szeretni ebből az emberből'.


18/L

2011. jún. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 11:21 és 09:04!

Nem emlékszem h bárki is kizárólagosságot mondott volna, csak annyit mondtunk, hogy kicsi a valószínűsége a lány-fiú barátságnak. Igen, a tapasztalatainkból beszélünk, és el kell fogadnotok, hogy a legtöbb ember ezt tapasztalja. És habár mindig vannak kivételek, az tény és való, hogy nagyon ritka a lány-fiú barátság. Előfordulhat, de ritka. És azért kell nagyon hangsúlyozni, hogy kevés rá az esély, ugyanis egy csomó szerencsétlen pár a szakításuk után a "de azért leszünk barátok?" szöveggel jönnek, amely teljes mértékben kiábrándító, mert az már rágott kutyasz.r. Ha nektek tényleg volt/van ellenkező nemű barátotok, legyetek hálásak érte. De még egyszer mondom, azért, hogy ti így éreztek, nem biztos h ő is így érez. Most jön az - egyébként jogos - érvetek, miszerint mindenki csak a saját tapasztalatából indulhat ki. Rendeben, lehet, hogy ti tényleg barátságot éreztek, de a másik fél lehet h többet. És itt nem a szexről van szó, hanem érzésről, amely egy szerelem-szerű dolog. Én több lánnyal is ismerkedtem, és bennem mindig több alakul ki puszta barátságnál, mert egyszerűen én más fajta érzelmeket táplálok egy nő felé, mint egy férfi felé. De ettől függetlenül nem jöttem volna össze vele, főleg nem feküdtem vna le, de azt nyíltan elmondhatom, hogy érzés szintjén részemről mindig több volt holmi barátságnál. Ez persze nem jelenti azt h ennek nem lehet ellenállni, vagy h minden ilyen esetben be kell vallani az illetőnek. Egyszerűen önuralmat kell gyakorolni, a szerelmünk megválasztásához nem csak szív, hanem ész is kell.

2011. jún. 29. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!