Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akarata ellenére vették el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akarata ellenére vették el tőlem a szerelmem. Nem tudom, mihez kezdjek. Mit lehet tenni? Segítség!

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok. A párom egy 25 éves nő. Kérlek, ne ítéljetek el minket ezért. Elmesélem a történetünket.


Aki nem szeret sokat olvasni, az most nyomjon a vissza gombra.


Korábban házas nő volt, épp elválni készült. Két lányuk született a házasságból. Az apa elmebeteg, de nem kezelteti magát. Nála vannak a gyerekek. Azzal fenyegetőzik, hogy öngyilkos lesz, ha nem megy vissza hozzá a párom. Ma vissza ment, csak azért, mert már látta, hogy teljesen elborult az agya, és tényleg megtenné - legalábbis, ő így ítélte meg, mindenki más szerint szóba sem jöhet ilyen, mert gyáva hozzá. Nem kockáztatta, hogy akinek a lányai azt mondják: apa!, az meghaljon. Csak a gyerekek miatt ment vissza hozzá, és megbeszéltük, hogy köztünk minden zajlik tovább, beszélünk, és találkozunk, mert ez nem változtat semmit azon, hogy mennyire szeretjük egymást. Elsőre úgy tűnt, a férj is megértette ezt, most viszont teljesen visszaél mindennel. Tegnap délután hatra ment érte kocsival, és elvitte magához, 220 km-re tőlem. A párom még felhívott előtte engem. Azt mondta szeret, imád, és sose feled.

Most nem engedi sehova, megtiltotta neki, hogy beszéljen velem, összetörte a sim kártyáját, megtiltotta, hogy találkozzunk. Megtiltotta a boldogságát... azt mondta, nem érdeklik őt a párom érzései, azt a szót használta rá, hogy "lesz.arom", csak a gyerekeknek jó legyen. Vajon mennyire lesz jó a gyerekeknek egy megkeseredett életű anya, és egy őrült apa mellett felnőni? Tönkreteszik őket, a gyerekeket így ketten, de ez a férjnek nem jut el az elborult elméjéig. Fogva tartja a páromat. Ez már bűncselekmény.

Írtam a párom öccsének, a nővérének és a húgának is. Mindenkit megkértem, hogy segítsenek nekünk. Ők ott laknak, ahová a férje vitte a páromat. Kértem, hogy szöktessék meg, mert ez így nem folyhat... egyetlen megoldásnak látom, ha most eltűnünk a világ szeme elől egy időre, míg lenyugszik a férj.


Ha ők nem tesznek semmit, akkor erre az esetre létezik még egy utolsó reményem. Egy barátom, aki tűzbe tenné értem a kezét, azt mondta eljönne velem a páromért. Ketten együtt megszöktetnénk, elhoznánk magunkhoz, és eltűnnénk egy időre. Tudom a pontos címet. A probléma az, hogy 16-20.000 Ft az út hármónknak, és nincs egy forintom sem. A szüleim természetesen ellenzik a kapcsolatomat vele, ezért nem nagyon várhatok tőlük segítséget. Végső esetben persze mellém állnának, mert szeretnek, és mert a szüleim.

Zokogva írom ezeket a sorokat. Nem tudok lemondani róla. Négy ártatlan életet tesz tönkre a férj. A páromét, a gyerekekét, és az enyémet. Eljutottam arra a pontra, mikorra már bárkitől, bármiféle segítséget elfogadok. Nem tudom mitévő legyek. A párom már gondolkozott az öngyilkosságon is, ha nem változik a helyzet. Azt mondta nekem, hogy ő már akkor meghalt belül, mikor beszállt a kocsiba.


Kérlek, segítsetek! Én már tényleg nem tudom, mihez kezdjek. A párom nélkül nem látom értelmét már semminek. Ő volt nekem minden. Elképzelhetetlennek tartom nélküle az életem. Segítség...


2011. szept. 27. 00:28
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy 16 évesen nem vagyok jártas a jogban. Ez nem változtat azon, hogy lépéseket tett volna anyám, amivel végleg meggátol kettőnket.


Én nem képzelem magam mindentudónak, de ne azt mondják már meg nekem, amiben részt sem vettek. Tanácsot adhatnak, persze, és véleményt mondhat mindenki, de ez már nem az. Ez már szándékos szőrszál hasogatás és kötekedés.

2011. szept. 27. 14:55
 52/65 anonim ***** válasza:
23%

Basszus, nem is a férj elmebeteg, hanem a kérdező.

Egyszer azt állítod, hogy "törvény szerint" nem lehettetek együtt, most meg hogy anyukád tiltott. Erős fogalmazási problémákkal küzdesz, te gyerek!

Egyébként anyuddal egyetértek, ebben az egész kócerájban ő tűnik a legértelmesebbnek.

Ja, és a lányaiért áldozta fel az életét, mi?... Megsúgok valamit: nem feláldozni kellene magát, hanem tenni valamit, hogy jobb legyen. Kissé költőibb megfogalmazással: az ember ne mártírt csináljon magából, hanem hőst.

De nyilván a fél tucat ellentmondás, meg egy rakás furcsaság ellenére biztosan neked van igazad, és midnenki más h*lye... az ilyen mi a francnak tesz fel kérdést?

2011. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 A kérdező kommentje:

Fogalmazási nehézségek... igen, talán lehet benne valami. Mostanában gyakran írok el dolgokat, hiszen napi fél órákat alszom. Nem kell sajnálni, ez így van.


A kérdést azért írtam ki, mert megoldásra várok. Nem kötekedésre, nem szőrszálhasogatásra, hanem megoldásra. Elolvasom, kinek mi a személyes véleménye, de hogy a férjet idézzem; "lesz.arom", mert nem segít megoldani ezt az ügyet. Én nem akarok nagyképűnek, vagy ilyesminek tűnni, csak elég már nekem az olyan válaszokból, amik nem mozdítják előre ezt az ügyet. Oldalak óta senki nem a kérdésre válaszol, hanem itt szörnyülködik, hogy micsoda emberek vagyunk. Nem kérek ebből.

2011. szept. 27. 15:11
 54/65 anonim ***** válasza:
36%

Nem az a ciki, hogy a jogban nem vagy jártas, hanem az, hogy egyszer ezt mondod, másszor meg azt.

De, az a baj, hogy te igenis azt képzeled magadról, hogy midnent midnenkinél jobban tudsz, és meg sem fordul abban az elborult elmédben, hogy netán a leírtak alapján valaki értelmesebben látja a dolgoakt, mint te. Tudod, nem csak az tud véletményt formálni, aki "részt sem vett" a dolgok alakulásában. Ha meg ez fáj, akkor mi a lóf*sznak írtad ki a kérdést? Ez nem az a fórum, ahol a válaszolók zsigerből mindenkivel egyetértenek. Itt konkrét véleményeket fogsz kapni, ami lehet, hogy nem egyezik a te véelményeddel. De ha ez zavar, ha csak a saját véleményedet fogadod el, akkor minek irogatsz ide?

Inkább mondom, menj, és nyalj ki egy tinipuncit az osztályodból. Az majd lenyugtat.

2011. szept. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
72%

Megoldást akarsz? Basszus, egy rakás megoldás elhangzott már. Csak te képtelen vagy elfogadni, hogy az egekig magasztalt szent asszonynak is ehhez tenni kellene valamit. Mert tudod, te ehhez egyedül marha kevés vagy. Ha ő nem akar tenni a saját, a gyerekei és kettőtök érdekében semmit, akkor te hiába rinyálsz. Olyan ez, mint a sport. Ha a sportoló nem hajlandó lefutni a távot rendesen, az edzője belegebedhet, akkor sem ér el semmit.

Szóval ahelyett, hogy midnenki mást cs*szegetsz itt, inkább gondold át, hogy mit akarsz, és cseszegesd meg kicsit álmaid szentasszonyát, hogy csináljon ő is valamit, mert tudod, ha ő nem akarja, akkor ennek lőttek.

2011. szept. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 A kérdező kommentje:
Don Garcia, az utolsó válaszodat köszönöm, az előtte lévőt inkább nem is láttam. :)
2011. szept. 27. 15:20
 57/65 anonim ***** válasza:
50%

Én már elmondtam a véleményem. Neked és a nőnek is van gond a fejében, méghozzá jó sok. Milyen nő az, aki 24évesem egy 15éves fiúval kezd?:D Tuti, hogy nem 100-as... De, hogy te se vagy az, az is biztos. Mit akarsz egy gyerekes nőtől?:D Naiv vagy, mint az állat. Megérdemlitek egymást.

Anyukádat meg sajnálom, hogy ilyen szituációba került és, hogy a fia képtelen értelmesen gondolkodni.

2011. szept. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
Én kíváncsian várom ennek a teleregénynek a folytatását.
2011. szept. 28. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
36%

Te, figyelj!


Meddig akarod még itt folytatni a trollkodást? És így?! A neked nem tetsző válaszokat szépen kitörölteted, akkor mi mi a faxnak adjunk neked tanácsot?!


"Oldalak óta senki nem a kérdésre válaszol…"


Kaptál ~150 választ, amiből ~145 egyöntetűen foglalt állást – nem a te javadra. Ha nem fake kérdés és provokáció lenne az egész topic, ezekből már régen levonhattál volna egy értelmes végkövetkeztetést. De mivel nem teszed, felmerül a kérdés, hogy nem heccből csinálod-e egyáltalán az egész cirkuszt. Nem te vagy az, aki tegnap megkérdezte, hogy milyen kérdést kell ahhoz feltenni, hogy a legtöbb választ kapja rá?


"Miért nem, miért nem érthető…"


Az értetlen ezen a fórumon te vagy. Ráadásul… Ugye tudod, mi az a Freudi elszólás? "Apu és apu is boldog…"


Zárasd már be ezt a Qurva topicot, és keress új játszóteret magadnak!


(Azt se bánom, ha ezt a kommentemet is kitörölteted.)

2011. szept. 28. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 napietus ***** válasza:
0%
azért abban van valami furcsa ellnetmondás, hogy a kérdező mer a csaj férjéről véleményt formálni...mert aki más feleségét dugja, meg aki a gyerekit egy f*szért otthagyja, az aztán római jellem a javából, mi?
2011. szept. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!